Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ztsoft

    őstag

    Úgy látom, eljött az ideje, hogy újra megnézzem magamnak a Fedora-t. Régebben volt már egy rövidebb ismerkedésünk, de győzött az Arch Linux. :D

    Jó lett a cikk! :R Megpróbáltam egy kezdő szemével nézni, és azt kell mondanom, hogy a lényeg benne van, mármint, ami egy kezdőt érdekelhet.

    Most, hogy dobták az Arch-on a 32 bites támogatást, no meg persze a KDE 4-et, így már csak teszt jelleggel van fent, más egyéb disztróval együtt.

    (#8) zseko Én inkább használok több asztalt, mint az Alt+Tab-bal lépegessek körbe az alkalmazások között. Nekem így kényelmesebb (gyorsabb).

    (#9) Klaus Duran Lustaság? No igen, Kubuntu 14.04-gyel lehet rá mondani (már kezdem unni a hülyeségeit, hiányzik a kihívás. Tudom van rá rengeteg módszer, csak az a lustaság ne lenne, meg a hardverem kicsit erősebb lenne). Kockulásra egyértelműen Arch Linux, tudom, játékra célzol, mivel én nem játszok, így a Windows nálam kilőve, elég akkor látnom, mikor elkerülhetetlen).

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • ztsoft

    őstag

    válasz sh4d0w #13 üzenetére

    Csak egy pár gondolat, ahogy én látom a mostani "lustáknak" disztrókat.

    ne akarjon okosabb lenni nalam
    Igen, ezt én is utálom, pl.: pendrive automatikus csatolása (miből gondolja, hogy pont a tartalma érdekel?), vagy a frissítéseknél nem követhetem nyomon, hogy mi zajlik a háttérben (ezért is szerettem bele az Arch Linux-ba).

    Az automatizmust lehet a fejlődésre, vagy az elkényelmesedésre is fogni, maradva a fenti példánál, régen még kézzel kellett csatolni a meghajtót, most már automatikus, rosszabb esetben egy klikk.

    Az a baj, hogy nálam egyfajta kettősség van, igénylem a "csili-vili" dolgokat (pl.: KDE), de látni akarom, hogy mi történik a háttérben. Meg szeretem a szám íze szerint testre szabni a rendszert, akár még ha az kell, az alkalmazásokba is belemászni. Az asztali környezetekben nálam már határeset az XFCE, a tiling (tudom, ablakkezelő) az már teljesen idegen világ, nem tudnám megszokni.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • ztsoft

    őstag

    válasz Tamás88 #22 üzenetére

    Már nem tudom pontosan, hogy melyik asztalkezelőben van automatikusra állíva a csatolás (egyből új ablakban nyitja meg a fájlkezelő), így hülyeséget meg nem akarok írni, de van ilyen.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

  • ztsoft

    őstag

    válasz sh4d0w #27 üzenetére

    Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák, másak az elvárásaink. Jó is ez így. Nincs is ezzel különösebb gondom addig, míg ez beállítható (akár terminál [konsole :)] használatával).
    Nekem az esetek többségében a pendrive egy disztró kiírásához kell (dd), a maradék esetben megvagyok az egy klikk módszerrel.

    A többivel tökéletesen egyetértek.

    Ha már szóba került a Windows, egy dolgot soha nem tudok megérteni, miért kell egy ~100 MB-os frissítéssel fél óráig kínlódni (120 Mbps internet), még a letöltés is tíz percig tartott. Állítólag a frissítéseknek a legkisebb a prioritása, hogy ne zavarja a gép működését, ok, ez eddig tiszta, de egy olyan esetben, mikor semmi más nem megy a gépen, csak ezt várom, hogy végezzen, akkor is így megy. Ez az egyik ok, amiért soha nem akarok visszatérni a Windows-ra. Vagy lehet, már túlságosan hozzászoktam a jóhoz? :U

    (#19) Klaus Duran Nem a hardvert kell bántani, annál inkább a szoftver fejlesztőket! ;] Remélem, a múlt héten csuklottak rendesen, mind sorba, a kicsiktől kezdve a fő góréig! :D

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák