Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    El szoktam olvasni a TV-s teszteket is, mert azért kiváncsi vagyok, merre halad a mainstream képalkotás. Azonban sok kérdés fogalmazódik meg ilyenkor bennem, ezek:

    Minek ekkora képátló? Húsz évvel ezelőtt 54 centis tévéket bámultunk, kb 640X480-ban ma kb százhuszasakat, sok esetben SD műsorszórással, erre a tárgyalt TV 4K-s, borzalom lehet a rákerülő anyag. Tapasztalatból rudom, hogy a tartalomfogyasztás átkerült telefonra, ott pedig nem merészkedik a magyar userek többsége FullHD fölé. Ha le is tölti (mert hazánkban legalább le lehet a jogi körülmények hallgatólagos áthágási engedélyével), marad a FullHD, ami megint kb negyven collig néz ki jól (ha megfelelő a tömörítési minőség).

    Konzolok megint FullHD-ig képesek megfelelő képkockaszámra jelenleg, oda is túlzás az ekkora méret/felbontás (oké, ez záros határidőn belül változni fog)

    Nappaliméret: jelentős részünk tömblakó, nem bír elég távol helyezkedni egy ekkkora böhönctől.

    Szóval értem én hogy nagy meg (relatíve olcsó), de minek is :F

    Egy 43-as alap LG tulajdonosaként mondom mindezeket (6300MLB), amivel alapjában véve elégedett vagyok, csak ne kéne a 21:9-es szintén LG monitorom mellé rakni, mert akkor sírógörccsel távozom a szobából...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák