Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsopa

    tag

    Mi van akkor ha céges helységben (tehát az áram kvázi ingyen van ugyebár de psszt), egy gtx 1080 Ti gaming OC-vel bányászok altocint? Naponta amit kiszedett, azonnal átváltom bitocin-ra... Ebben még lehet ráció pár hónapig? Vagy az egész bányadili behalt reménytelenül és végleg?

  • Zsopa

    tag

    válasz t72killer #134 üzenetére

    Na és diverzifikálni? Azaz 33,3%.-ot altcoinban hagyni, 33,3%-ot USD-re és 33,3%-ot bitcoin-ra? ;)
    És mondjuk hetente vagy havonta a legprofitábilisabb verzióval kiszedni a zsírt zsebembe... :K

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz t72killer #179 üzenetére

    Még jó hogy be akarják tiltani a kriptopénzeket, mivel a valamirevaló bűnözők globálisan átálltak rá... A bitcoin mejgelenéséig, az egyik legnagyobb fejfájás a gengsztereknek a váltságdíjak, zsarolási pénzek átvétele volt ugyebár, hiszen bankszámlára nem lehet mert lenyomozzák azonnal és a pénzfelvételnél várnak... kp-ben nem lehet, mert már ott nagy erőkkel, szó szerint légierővel csapnak le... és amúgy sem, mert megjelölt bankók, feljegyzett sorszámok stb... sok módszer van erre is, garantált bukta... Trükkös módszerek sem mindig jönnek be, minthogy a pénzzel teli csomagot ki kell dobni a száguldó vonatból egy váratlan helyen amit mobilon mond be a zsaroló vagy váltságdíj követelő.. Főleg hogy nem is annyira nagyon szeretik előre odaadni a pénzt, hanem egyszerre kellene a visszaadandó zsarolás tárgyával... és akkor jött a csodálatos kriptopénz... szinte lenyomozhatatlan (ha okosan kezeli valaki, nyiván ha csicska lúzer láma módon, akkor azzal is be lehet bukni persze), könnyebben rávehető az áldozat, hogy oda utaljon, annyira kényelmes és egyszerű (pszichikai előny)....nem is kell sok ész hozzá... pl bitcoin valletbe kéred a lóvét, áttdobod Paypalra onnan aztán vissza egy bitcoin, vagy egyéb altcoin valletbe... váltasz egyet, vissza Paypal, svájci (vagy mégjobb kajmán offshore) számlára, s mire nyomára bukkannak a kopók, ha egyáltalán sikerül nekik, régesrég felvetted kp-ban (nyilván itt nagyobb összegekről van szó és nem piti párszáz eurókról)... és röhögsz a markodban koktélt szürcsölve...;)

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz Yany #193 üzenetére

    Legyen igazad! Egy kolléga kifjetettete itt tegnap ugyebár eléggé értelmesen, hogy az altcoinban még sok potenciál van szerinte és ez csak átmeneti hullámvölgy... Mindenesetre, ma ahogy néze, olló nyílt, a zcash-hez képest... az altcoin kúszik vissza korrigál, a zcash zuhan tovább....

  • Zsopa

    tag

    válasz Yany #349 üzenetére

    Wrong... nem tapostál bele eléggé a történetbe... legközelebb körültekintőbben kellene javaslom...Pont megindul ugyanis ellenező irányba a végén... de sebaj...;) ;]
    Picit segítek. Így még élvezetesebben lehet fikázni:

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz Yany #352 üzenetére

    Az, hogy a kép, amit kitettél, azt mutatja, hogy kezd egyre könnyebb lenni...;) :DD :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz Dexar007 #356 üzenetére

    Azért ez a hullámvasút még a legextrémebb spekiknek is túl nagy rizikó... profi ilyenbe nem száll be, max egy pici hobbi portfóliót csinál erre, mondjam azt, szórakozni vele, ha nyer rajta, persze az nem baj.. de ha veszít, nem ebbe fog beleroppanni... Pont hogy az amatőr hazardőr ámokfutók azok, akik ilyen rizikókat vállalnak, aztán ha nem jön össze, mert nincs szerencséje, akkor meg leugrik a toronyházról a barom...

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz Zolik #365 üzenetére

    Érdekes, amúgy, hogy már évek óta extrém drága a VGA és lehet ciki, de én speciel sokáig nem tudtam hogy a bányászat verte fel az árukat az új kártyáknak... hanem szidtam a kiadókat, hogy kartelleltek a vga gyártókkal és a kalózkodást, warezt próbálják így is kompenzálin (gondoltam balgán)... Meg azt is gondoltam hogy ugyebár a PC halódik, a konzolok és okos-zombi-kütyük még talán amik miatt... de a bányászatra nem gondolta,m holott tudtam hogy a bitcoint (eleinte csak az volt) bányásszák, oylannyira hogy készültem is hogy beleásom magam és ha jó a buli én is csinálom, hiszen általában pro gamerként mindig top vga-m szokott lenni... (bocs ha szerénytelen vagyok)... tévedtem... de te is valamiben nagyon tévedsz tesó szerintem, azt képzeled, hogy ez ingyen pénz vagy hogy is írtad, könnyű meggazdagodás... bocs de ez totális butaság... ráadásul arrogáns butaság... Ha valaki vesz egy részvényt, azzal a céllal, hogy elteszi a fiókba, 1 év múlva többet fog érni és eladja akkor... ebben mi a tisztességtelen? Azt kéne felfogni végre, amit a sok ostoba tahó proli képtelen (és bízom abban hogy te nem az vagy), hogy a munka nem csak fizikai munkát jelent, nem csak kalapálást a gyárban izzadva, vagy kapálás kaszálást, illetve stílusosan ide, bányászást a lent a tárnában látástól Mikulásig... Hanem az is munka, amit most írtam példának. Veszel egy részvényt, amire azt gondolod hogy jól fel megye egy év alatt, egy év múlva eladod és nyersz rajta... bármilyen nehéz is csökött aggyal felfogni, de ez is munka és nem könnyű pénz vagy könnyű meggazdagodás.. Itt a nehézség egyfelől a TUDÁS, tehát van egy reális elgondolása a projektrjéről és másfelől a kockázat, tehát BELE IS VÁG, vállalja a kockázatot, ez stressz és ez sem könnyű, sőt nehezebb, mint irodákban mereszteni a segget, kijárogatni cigiszünetre, meg ebédelgetni és pletykálni egész nap és semmi effektív hasznot nem hozni a gazdaságnak, amit "szorgos" munkavállalok százezrei csinálnak csak nálunk és százmilliói planetárisan.. Nekik látra becsületes "nehéz "munkájuk van hiszen bejárnak, csekkolnak, segget nyalnak, csak éppen a GDP-hez nulla amit adnak... a munkájuk teljesen irreleváns... míg egy részvény spekuláns még ha egy évig a fiókban is pihenteti a megvett részvényt, mégis többet ad a GDP-hez mint az említett naponta bejáró irodai csicska proli, tekintve hogy az, hogy a részvényt megvette.... HOZZÁJÁRUL A GDP-HEZ... azzal hogy ő azt a portfóliót nyitotta és tartja, a gazdaságban aktívan részt vesz s ha jól döntött ugyebár a vállalat profitál, úgy hogy közvetve nyilván de AZT A PÉNZT IS HASZNÁLJA, amit ez a példában szereplő egyszeri részvény befektető beadott a vállalatnak! Remélem így már érted,. ha így sem, akkor reménytelen vagy... másoknak magyarázni sem kell ezt, mert értelmes ember számára, teljesen triviális.. Így hát valójában az a könnyű pénz, amit az irodai semmitevő parazita proli csicska keres, aki bejár nagy semmit csinálni, a GDP -hez semmit hozzáadni, és jóval "nehezebb" pénz, amit egy profi befeketető egy részvénybe fektetve profitként illetve osztaléként jóváír év végén... A bányászatnál lényegesen többet ad be az ember, egyfelől a villanyszámláját terheli, amivel máris a gazdaságot pörgeti, a befizetett számlát az elektromos művek és az állam tovább forgatja, a gazdaság fejlődéséhez de legalábbis termeléséhez aktívan járul hozzá... aztán megvette a drága hardvert, hiszen komoly bányász ebbe nagyobb összeget fektet ugyebár, ha valami érdemi profitot is akar, megvesz 5-10 erős vga-t, alatta erős vas is ketyeg, ami elvilszi azokat... aztán valós szaktudást ad bele (amit az irodai cseléd proli ugyebár aligha), beindítja, és felügyeli. Hány olyan munkahely van, ahol ül a valagán egész nap az illető és ügyel? Az az ostoba tahók szerint nem könnyű pénz hiszen bejár, bár effektíve semmit nem csinál... Mivel különbözik ettől a bányász, aki meg a bányász gépére felügyel? Semmivel, sőt sokkal inkább a gazdaságot gyarapítja a bányász, ezzel mint egy éjjeliőr vagy hasonló, aki csak ül a fenekén és felügyel a semmire, nem termel semmit... a kriptovaluta bányász eközben pedig termel, mert a GPU-k dolgoznak teljes gőzzel, és azok bizony ha hiszed, ha nem, hozzáadnak nem is keveset a világgazdasághoz, mégha az bitekben és kódokban is törénik, ami nyilván a paraszt számára nem létező nem érthető hókuszpókusz... remélve, hogy ha már itt a PH-n vagy, akkor te csaknem vagy ilyen hargitai analfabéta birkaterelő móc (persze nyilván ő is nagybecsű munkát végez és sokkal hasznosabbat mint az említett irodai parazita) értelmi szinten.. újra gondolod amiket írtál és elszégyeled magad...

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz Zsopa #366 üzenetére

    Közben eszembe jutott egy szerintem jó hasonlat... ha azt mondod, a krioptopénz bányász ingyenélő, vagy könnyű meggazdagodást akar, akkor ezt nyugodtan mondhatod, egy erőmű befektetőre, egy molnárra és hosszan lehetne sorolni azokat a befetetéseket, amiket egyszer beindítanak, aztán passzívan csak felügyelik és várják hogy termeljen... sőt szinte minden befeketőt megvádolhast azzal hogy könnyű meggazdagodásra tör... hiszen a legtöbb ilyen, ha beindult, akkor már minimális erőfeszítést igényel, lényegében felügyelni és karbantartani kell időnként.. (csakúgy ahogy egy kriptopénz bányásznak is a gépét) az égvilágon semmi különbség... Egy molnár is akkor a könnyű meggazdagodás útján jár nem? Hiszen felépítette a malmot, megveszi a búzát beönti aztán hagyja, hogy forogjon a malom megőrli, kész a liszt, eladja... micsoda parazita, micsoda nyerészkedő ingyenélő szélhámos, könnyű meggazdagodást akar... nem? Szóval gondolkodni azért lehet szerintem még picit ezeken...;) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz #54715584 #374 üzenetére

    Kinek nem inge nem veszi magára... te magadra vetted, úgy néz ki, bár inkább csak szarkazmust érzek... bizonyos irodai munkákról és munkásokról írtam és nem mindegyikükről... nyilván van nagyon fontos és hasznos is közte.. . ha félreérthető voltam bocs... ha meg irónikuskodsz, szarkasztikuskodsz és cinizmuskodsz, akkor meg menj le a pincébe és tedd hasznossá magad ott...! :D

  • Zsopa

    tag

    válasz Zolik #378 üzenetére

    Hogy a bánatba ne verné fel az árát dolgoknak, ha valaki részvényt vesz? Akkor az egész tőzsdét nem érted. Ponthogy a részvények adásvétele kalibrálja szinte mindennek az árát be... és nyilván nem csak vállalati, hanem van ugyebár árutőzsde és Forex... ezek képezik a teljes pénzpiaci rendszert ugyebár... Ezekben a közgazdasági rendszerekben kizárólag pontosan az "veri fel" vagy épp viszi le a teljes gazdaság árait, hogy a vásárlók és eladók milyen árakon kereskednek, a vevő még mit hajlandó megadni, az eladó még mennyiért hajlandó odaadni, legyen az részvény, részvény opció, deviza vagy éppen árutőzsdén nagy tételes termék... abszolút ez határozza meg az árakat.. ha valami elszáll és akár extrémen túlértékelik a tőzsdéken vagy éppen extrém alul, azt másnap a boltban megérezzük (vagy legalábbis rövid időn belül)....

    Attól hogy a bányász nem adózik, még nem jelenti azt, hogy könnyű meggazdagodás amire törekszik. Nem hiszem hogy adóznak, mint ahogy nem adóznak a netes szerencsejátékosok, sőt a sportfogadásosok, egyéb pénzügyi spekulánsok mind igyekeznek az adót elkerülni. A bányász ha kifizeti a villanyszámlát és még le is adózik, nálunk, ahol mindkét teher igen magas, az égvilágon semmi értelme csinálni ezt... Ez ott buli, ahol az áram is olcsó (vagy urambocsá lopni lehet) és nincs- vagy minimális az adó... Az igazság bajnokát kár játszani, főleg ebben az országban, ahol a jövedelemnek, amit a nemzet termel, több mint felét ellopja az elit... nevetséges siránkozni a kriptopénzek bányászainak adóhiánya miatt... pont ez az egyik okosság ebben, hogy nem muszáj adózni, mert úgysem tudják leellenőrizni egyelőre sehogy....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák