Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roachy

    senior tag

    válasz #31733248 #3439 üzenetére

    Többnyire amúgy igazad van, de ez többrétű probléma.
    Az egyik probléma az esetleges megbízókkal van és ami az ő fejükben zajlik. Meg a megmondó emberekkel, akik képesek meggyőzni azokat, akik amúgy nem gondolkodnának ennyire bután.
    Nem is a túl sok fotós a gond.
    Egy drága fotósnak nem konkurencia az olcsóbb és fordítva is így van. Aki 150ezret szán a fényképekre, az nem az 500ezres kategóriából fog válogatni.
    Itt is inkább a fotósok fejében van a gáz, aki hajlandó 150 ezerért is dolgozni, és nem a kókler kategória, hanem aki képes a minőségi munkára is. Nekik kéne 200-250 körül kérniük, akkor a megélhetési fotósokat ennyiért talán már nem hívnák annyian, hogy konkurenciát jelentsenek. Így ők maradnának a 150ezres kategóriában. És akiket említettél kezdő fotósok is innen tudnának majd felkapaszkodni. És nekik is könnyebb lenne, mert az egyetlen versenytárs az a kóklerek csoportja lehetne.
    És persze nyilván lennének átfedések, de így a szakma is tisztulhatna kicsit.
    És nem mellesleg az átlag költségvetésű esküvőkön házasodóknak is összességében szebb képeik lennének, kevesebb zűrrel, igaz kicsit drágábban. De még úgy sem lenne vészes az egyéb költségekhez viszonyítva. Pedig az egyetlen igazán fontos összetevő az anyakönyvvezető és/vagy a pap mellett a fotó illetve video.

  • kacsento1

    senior tag

    válasz #31733248 #3439 üzenetére

    Lehet félreérthető volt az írásom. Én a kereseti megjelölést nem azért írtam, mert egy átlagos fotós hónapban ennyit szeretnék keresni, hanem azért mert mint újonnan induló vállakozó, ez az az anyagi szint amit ha elérek, akkor már pénzemnél vagyok. Sokszor olvasom, hogy valaki belevágna a fotózásba, és meg lehet e keresni vele 5-600e forintot havi szinten? Persze, hogy ezt kérdezi, mert pesten él, és ott ez az összeg egy általános elfogadott cél lehet, vagy amúgy is ennyit keres havi szinten. Csak arra akartam utalni, hogy nagyon nagy kontraszt van az ország különböző pontjain, és nem lehet a főváros környéki béreket összehasonlítani pl. a nálunk délen általánosnak vélt összegekkel. Azaz én délen egy kisvárosban soha az életbe nem kérhetek el 3-500e forintot egy esküvőre, mert az átlag nem is keres ennyit, mert az itteni bérekhez kell igazodnom. Persze, kereshetek majd annyit ha jó vagyok, és lesz mondjuk pesti felkérésem. Úgy gondolom nem szabad senkit megkövezni azért, mert indulóként (hozzáteszem munkájára igényes hivatásos fotós) nem tud olyan pénzeket kérni a környezetében, ami mondjuk pest megyében elfogadott lenne fotós körökben, mert le is húzhatja a rolót, mivel senki nem fogja felkérni. Persze azzal én se értek egyet, hogy valaki a környezetéhez mérten féláron kóklerkedjen, és ezzel manipulálja az árakat. Viszont ha saját magamat nézem, és elmegyek egy hónapban 2 esküvőre alkalmanként mondjuk 150e-ért ami nálunk egy jó középút (kezdőként), és dolgozok vele 2 hetet plusz leszámolom az amortizációt, magánnyugdíj és egyéb költséget, akkor 2 hét melóval jobban kijövök, mint most 1 havi melóval.

Új hozzászólás Aktív témák