Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nbg #44 üzenetére

    Gondolom a hálókártya eleve max 8x (és valószínűleg még 2.0, bár az most mindegy, csak spekulálok, mert a viszonylag új 3.0-ás NIC még méreg drága, míg a régi 2.0-ás használtan a töredéke, így utóbbi nekem is van itthonra ;)) és a VGA-nak is biztos tökéletesen elég a 8x 3.0 sávszél (szerintem még a 8x 2.0 és 8x 3.0 közt se nagyon lehetne kimérni semmi számottevőt grafikus tesztekkel, főleg hogy nem beszélget másik CrossFire VGA-val a PCI-E vezérlőn keresztül, csak a CPU-val és megengedett a CrossFire 4x 3.0-al is), a 4x pedig valószínűleg az ICH-ba köt, ami kap 4db 2.0-ás sávot és pontosan ennyit tud az említett SSD is, így nincs miért aggódni.

    De amiről lentebb beszéltem, ott sem az a baj SkyLake-el, hogy kifutsz a sávszélből (bár aki 2-3db high-end SSD-t akar RAID-0 módban a chipset portjaira kötni, az már talán elgondolkodhat ezen is), hanem hogy kevés eszközt tud szimultán kezelni, mindegy milyen generációs és elektromosan hány sávos (megpróbálhatod teleaggatni PCI-E 1x 1.1 NIC-ekkel is, akkor se tudod telepakolni az összes slot-ot gond nélkül, ha van legalább 5, de némelyik lapra tesznek akár 7-et még az M2-kön felül is).
    Bár C232 vagy C236 workstation lapot még nem próbáltam (ezekbe belemegy minden consumer SkyLake proci és ráadásképp néhány E3-xxxx V5 Xeon is, illetve Xeon-al és a kis Pentium-al, avagy i3-al is kezel ECC memóriát -> ami a mai világban már haláli vicc, hogy a kvázi "Celeron" utód pici-ócó Pentium is tud ECC-t a megfizethető workstation alaplapban, de a komolyabb i5 és i7 CPU-k a drága Z170 lapokban nem), de tervben van, miután a H170 csalódást okozott.

    (#47) Zsmester89

    Igen, de a hardveraprón az nem nyílik meg, és kín megkeresni Ph-n az adatlapot, illetve nem is mindenki jön rá a "trükkre".

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák