Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz GAI #42 üzenetére

    FX5600 viszont azzal mindenképp büszkélkedhet, hogy leszivárgott a középkategóriába az óvatosan, de használható 4x multisampling anti-aliasing. CS Condition Zero játszhatóan fut 4x MSAA-val és trilinear filter + 8x anisotropic filterrel egy 256 megás 325/550(600?)MHz-es FX5600-on, 3000+ Athlon 64 mellett. :K

    3dfx-nek viszont mindenképp vége volt mint a botnak, ha a Gef 3 majd a Ti4600 nem mossa le a kártyáikat, akkor legkésőbb a Radeon 9700 Pro mindenképp megfingatta volna őket. :(
    Azzal a változással, hogy még 3dfx mérnökökkel, fejlesztési eredményekkel, szabadalmakkal együtt is szenvedett az nV az ATi R300 ellenében, ezek nélkül nyilván szegényebben mentek volna neki az X800/X1800 vonalnak.

    Most képzeljünk el egy olyan valóságot, ahol az AMD a nyomorgó nVidiát veszi meg, ATi nem adja el az ultramobil üzletágat a Qualcommnak, és mobilon és desktopon is vezető szerepbe kerül. :)

    Abu most nem győzné hangsúlyozni hogy az AMD-nV RTX eljárása a jövő, és az ATi utcahossznyi előnye csak látszólagos.. ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz nexplo #79 üzenetére

    "Használni nem merném nehogy meghibásodjon"

    Pont így voltam én is egy PCI-os (nem Mac) Voodoo 5500-al. :D

    Egyszerűen röhejesen durván hajlott a kártya vége, szó szerint a frász kerülgetett mikor cserélni kellett. :( Ahhoz képest egy átlag teljes hosszú SCSI kártya biztonsági padló az állványzaton. Molex csatlakozója pedig állandóan beragadt, ott az volt a félelem hogy leszakad az egész.
    Épp akkor adtam el mikor még nem ért semmit (rá pár évre őrültek meg a külföldi gyűjtők, részben vagy egészben egy agyatlan gazdag kártyapusztítónak köszönhetően, magyar haszonlesők meg expressz postázták ki nekik innen a kártyákat), és kiderült hogy szir-szar, de "gyűjthető" nem-Intel konfigokba messze a 3dfx kártyák a legjobbak. De igazából nem bánom, én magam nem voltam oda a Glide világért, túl fiatal is vagyok hozzá, "kütyüzni" meg rémálom volt vele. Egy PowerVR PCX2-höz képest amit bárhova be lehet egyszerűen súvasztani, beleértve bármi PCI-os vékonyklienst ahonnan épp nem csúszik ki, és szinte alkatrész sincs ami elromoljon rajta, az az 5500 egy bekövetkezni igyekvő katasztrófa volt. :o

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Fücsök007 #85 üzenetére

    Attól függ miben. Nyilván az asszonyka még fiatalabb volt :)) , de Win98-at nem kívánom vissza a Win7 ellenében. :B Mint hogy IRQ ütközéseket sem kényelmes kifésülni. Lemez PIO módban megy DMA helyett? Régi játéknak nem elég a 640k alatti szabad memória? Na de a hangkártya TSR-jét csak nem dobhatod ki! És hogy állítod be az alaplap, ISA kártya DIP kapcsolóit, jumper átkötőit, ha nem kaptál rendes leírást, vagy épp nem tudsz azon a nyelven? :o

    2005-re már úgy ment a gép építés, hogy összelegóztad a kinézett alkatrészeket, rádobtad az XP SP2-t, éés ment. Akár több évig hiba, és újratelepítés nélkül. :R

    Ehhez képest WinME CF kártyája a napokban megjárt egy újabb gépet, és azonnal megöngyilkolta magát, lehet teljesen újratelepíteni. :D

    MS meg úgy néz ki visszanyúl a gyökerekhez, mert a Win10 olyan random bugokat hoz vissza amit évtizede elfelejtettünk. XP után mindenkibe bele lett verve, hogy azonnal frissíteni kell, mert lenyúlja a levelezést a Nimda. Most minimum pár hetet várni kell, mert egyébként a jó ég tudja hogyan áll a W10 fejre magától. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák