Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz 3shae #10 üzenetére

    A PIII-S nagyon versenyképes volt azért egészen sokáig, a sima PIII sehol se volt hozzá, teszteltem már magam is párszor, de mondjuk egy GF3 azért szerintem is jobb választás lett volna ehhez a procihoz. De nem mondanám azért, hogy irreális választás ez a proci és VGA kombó, mert ez a proci kábé ott van erőben, ahol egy 1.8-2.0 Willamette, vagy egy 1.6-1.7-as Northwood.

    Nekem az hiányzott a cikkből, hogy nem voltak fps mérések, se több, versengő konfig... -ez így csak egy kis bemutató, ami a semminél azért persze jobb, de úgy tudtam volna örülni valami olyasminek, mint mondjuk 2 korhű -Intel és AMD- konfig csatája teszem azt 2001 nyaráról. Akár oldalanként több procival, és mindegyiket lemérve több korhű VGA-val, több játékban. Legközelebb? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz DarthSun #13 üzenetére

    Én úgy vagyok vele, hogy leginkább magamnak csinálnám, ezért mindegy, hány hozzászólást kapna. Az biztos, hogy ha csinálsz egy ilyen részletes tesztet, nem fogom kihagyni, ha tudok a létezéséről. De lesznek procik a másik oldalról is? Az Athlon (Thunderbird) 1400-as felveszi a versenyt az 1266-os PIII-S-el például, és ezek szinte teljesen együtt jöttek ki időben (2001 június: Athlon, 2001 július: PIII-S). Ha pedig lesz 1400-as PIII-S, ami már 2002 januárja, akkor úgy igazságos, ha bejön a képbe a Palomino Athlon XP 2000+ is, illetve P4 felől a 2.2-es NW.

    Egon: Igen, a húzás még egy jó kérdés, ha az is ér, akkor az jelentős befolyásoló tényező, mert pl. az 1400-as Athlon tippre hajszállal veri az 1266-os PIII-S-t (ami időrendben az ellenfele), viszont az Athlon közel se húzható annyira, mint a PIII-S. Ilyen lehet még az SD-DDR szerepe is: Athlonhoz ér egy DDR-es lap, ha a PIII-S SD-st kap? (Volt DDR-es lap is mondjuk alá, de nagyon megkésve, ütné az időrendet.)

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz DarthSun #16 üzenetére

    Szerintem az nem baj, ha valaki személyesre veszi, és valami olyat vizsgál a régi konfigokkal, ami abban az időben nagyon foglalkoztatta. Nekem például ilyen lenne a Deus Ex (2000) teljes feltérképezése, ami mondjuk úgy 90%-ban már meg is történt. Aztán meg -hogy ne csak DX7 legyen- bevenném OpenGL-re mondjuk a RtCW-t, hogy legyen még +2 olvasóm. :D Két játékkal szerintem már szuper tesztet lehetne csinálni, ha Intel és AMD oldalról vennék hozzá legalább 3-3 procit, meg 3 db, a korszakra jellemző VGA-t, amiket az összes procival lemérnék. Annyira nem sok mérés ügyesen csinálva. Más tészta, hogy nem szeretnék saját blogot Logout-ra, és eddig ezt el is kerültem.

    3shae: Én 900-as Athlon TB-ről váltottam Athlon XP 1800+-ra 2002-ben; a 900-ast imádtam, és kifejezetten erős procinak számított 2001-ben, de a Deus Ex-hez kevés lett, pedig nem voltak hatalmas igényeim, csak annyi, hogy sose akadjon. És sajnos nagyon zavaró volt számomra, hogy az új proci már nem kerámia tokozást kapott, egyszerűen gagyinak hatott, mert más volt a tapintása, súlya. Azóta érdekel, hogy az utolsó kerámia tokozású Athlonnal elérhető -e az akkor áhított fps szám a minimumoknál. /Kábé éppen, de ez már olyanoktól is függ, hogy milyen oprendszer, alaplap, RAM, telepítettem -e hangkártyát, és ha igen, milyet... -de a lényeg, hogy a kulcs valóban a proci, azon múlik leginkább, Deus Ex-ben mennyi az annyi. Az 1400-as Athlon TB már nem esik be 24 fps alá szinte soha./

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz bacsis #40 üzenetére

    2001-ben már volt néhány egészen jó LCD monitor, és szokott is lenni belőlük aprón meglehetősen olcsón. Nekem csak egy kicsit sikerült szereznem minőségi panellel, valamilyen kezdetleges PVA, ha jól emlékszem, de eszembe nem jutna CRT-re cserélni, és fillérekért jutottam hozzá.

    Sötétben a 2001-es és a 2019-es monitor. Hümm.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz nuke7 #49 üzenetére

    Itt a lényeg csak annyi, hogy van köztük 18 év, és nem mindenben a fiatalabb nyer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák