Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Alarikman #75 üzenetére

    Szia! Örülök, hogy valaki elolvasta a hozzászólásom. :)
    Unboxing videók alapján igen, a mostani Mi 11 mellé is ilyen QC3(+) töltőt adnak, aminek speciális 11V (Mi 11 esetén 5A mellett) "Mi turbo charge" feature van. Emlékeim szerint nekem valamiért anno a Mi9 mellé sima QC3 járt (18W), de azóta van autós töltőm, ami már 27W-os, illetve a családba került egy Redmi Note 10 pro, aminek ugyanilyen spéci 33W (11V-3A QC3+) töltője van... furcsálltam is az USB-A pin kiosztást rajta, de már értem. Úgy tűnik ezért nem erőltetik a QC4/5 átállást, mert akkor C-C kéne rá gondolom.
    A jó oldala, ha van ilyen, hogy bár a csúcs töltése ilyen spéci, sztenderd QC és PD megoldásokat is tudnak, kezelnek

    Hagyományos értelembe vett csepptöltés nincs li-ion, se li-polimer akkumulátorok esetén, amennyiben a cellafeszültség eléri a biztonságos maximumot, akkor megáll a töltés. Ez a kapacitás maximuma is egyben, tehát a 100% itt kéne, hogy legyen. Ott a második ábra, hogyan esik le a töltési áram, gyakorlatilag 100mA alá az utolsó százalékokon. Ugye, itt a töltési áramról van szó, tehát töltési feszültségen számolva ez 0.5W alatti teljesítmény. Legyen mindenféle kommunikáció meg veszteség miatt 1W. Ha megnézed a videót, a töltőfej fogyasztása 100% elérésekor ~70W.

    Ezt megfejelve, itt a topikban is többen tapasztalatként írják, hogy a gyorstöltéssel tele rakott cumó nem bírja addig, mint a "lassú".

    Úgy hiszem, hogy az általad is említett "töltőháború" egyik másik fegyverneme ez, amikor egymás mellett teszik villámtöltőre a sok eszközt, ki lesz hamarabb 100%-on. Vagy valami olyasmin. :) Szétszedni úgy sem tudod. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák