Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGG555

    aktív tag

    válasz VirsLee #133 üzenetére

    Nehogy már te mond meg nekem milyen CPU -ra van szükségem :DDDDDDDDD Másrészt ki az a barom aki 2 évente cserél procit?

    [ Szerkesztve ]

    Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

  • Alogonomus

    őstag

    válasz VirsLee #133 üzenetére

    Óriási különbség, hogy B350 lapban akarja cserélni az 1600X processzort majd 4600X-re, vagy X470 lapban akarja cserélni a 2600X-et majd 4600X-re.
    AMD direkt ködösített idén márciusig, mert úgy a B450 és az X470 lapokat gyanú nélkül vásárolták az emberek, mivel a B550 lap nem volt még megvásárolható, az X570 lapok meg irreálisan drágák voltak. Egyenesen, nyílt lapokkal játszva az AMD már régen bejelenthette volna, hogy csak a friss 500-as lapoknál akarja engedni a 4000-es sorozat használatát, de azzal földbe állította volna a 400-as lapok eladásait, mert szinte mindenki elhalasztotta volna a beruházást a B550-es lapok megjelenéséig, vagy akkor már inkább mégis vett volna egy "jövőálló" X570-es lapot. Na ezért háborodtak fel sokan az AMD húzásán, és ezért nem borulnak le most az AMD "kegy gyakorlásától". A 400-as lapok engedélyezése a minimálisan elvárható lépés volt az AMD irányából. A 300-as lapok egy más tészta, azok valóban várhatóan nagyon megszenvednének egy 4000-es processzor kihajtásával, mert nem 6-10 fázisú tápellátással készültek, mint a jobb 400-as lapok.

  • aginor

    addikt

    válasz VirsLee #133 üzenetére

    Nem teljesen. Anno én szívtam a lapokkal, így tök örültem, hogy találtam agy stabil, hűvös megoldást ami szolgáltatásaiban is kiszolgál (MSI X370 Krait). Már csak anyagi megfontolásból sem lenne utolsó, ha lehetne benne processzort cserélni, mégha némi megkötéssel is, így nem egyszerre kell kiönteni az ablakon egy lavór pénzt. Arról már nem is beszélve, hogy azóta az alaplapot ára a másfélszeresére, duplájára dagadt, így pedig pláne nem szeretne az ember cserélgetni.
    Az, hogy eddig nem kellett a 3-as széria ereje, az nem jelenti azt, hogy nem üdvözölném a négyest, ha még rátesz egy kicsivel. Tudod, sokan úgy cserélnek dolgokat, hogy nem csak az aktuális divatot követik, hanem van egy elvárásuk az adott dolog természetének megfelelően a "fejlődés" tekintetében. Ez processzorra annyit jelent, hogy 10% teljesítményért nem cselél hardvert, de ha mondjuk már 40% az elérhető plusz potenciál, akkor már mindjárt szívesebben nyitja a pénztárcáz. Én pl. pont úgy voltam vele, hogy a 2-es széria nem éri meg az anyagi ráfordítást, de a hármas már tetszene, viszont itt az egyelőre elég magas árak tartanak vissza, de aha a 4-esek letolják azt, akkor egy 3600-3700-re befizetek, de alapvetően csak akkor, ha nem kell mindent kidobnom és újra cserélnem, mert akkor kétszer is meggondolom, hogy mikor mit lépjek (és akkor lehet, hogy inkább már egy DDR5-ös rendszerre tartogatnám a puskaport, az idő és értékállóság miatt).
    Nem kell egyből nekiesni valakinek, csak mert másként vélekedik.

    BiP: már a tisztességes 450-es lapok is aranyárban vannak (45-65k), gondolhatod, hogy akkor mi lesz az 550-esekkel.. :(

    [ Szerkesztve ]

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák