Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nullpoint

    senior tag

    válasz Shing #89 üzenetére

    Folytasd kérlek. :U

    [ Szerkesztve ]

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

  • ekkold

    őstag

    válasz Shing #89 üzenetére

    Téged szponzorál a M$?
    Több dolog is cáfolható lenne abban amit írtál, pl. a driver dologgal nemrég szembesültem. Adott egy hardver elem ami teljesen jól működik minden oprendszer alatt (XP, Win7, Win10, Linux, OSx). Konkrétan egy mezei USB / Usart konverterről van szó. Aztán egyszercsak a win10 feltett egy egy újabb drájvert amivel nem működött. Visszatettem a régebbi drájvert, így most megint működik az eszköz - addig amíg a win10 megint úgy nem dönt, hogy felteszi a frissebbet.

    Bár nem windows, de bizonyos szoftverek visszafelé fejlődnek. Pl egyik kedvenc programom a Screamer Radio. Ez egy internet radio program, kicsi ügyes, és nem csak hallgatni lehet vele a zenéket hanem fel is lehet venni (azaz menti a stream-et mp3-ba). Ráadásul tök ügyes, mert ha egy szám közepén megnyomom a felvétel gombját, akkor is meglesz a szám az elejétől kezdve (memóriában pufferel). Aztán kijött az új verziója a programnak, a mezei szabvány win ablak helyett kapott egy szép megjelenésű ablakot, nagyméretű listával, csatornaválasztóval, kicsicsázva. Csak éppen eltünt róla a REC gomb....

    [ Szerkesztve ]

  • ricsi99

    addikt

    válasz Shing #89 üzenetére

    "A Windows 10 már egy 5 éves rendszer, akinél még mindig instabil ott felhasználói/ rendszergazdai problémák vannak."

    bocsi de ezen sírva röhögtem :B

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • hunluki

    senior tag

    válasz Shing #89 üzenetére

    "A W10 nem csak poénból lopja az adataid, ez telemetria. Sohasem nézték még ennyire a felhasználói szokásokat, nem tudták kinek hogy működik a rendszer. Értelemszerűen ettől a W10 lesz összességében a legstabilabb, ezt nem lehet kidumálni."

    Ennek örömére azon a gépemen ahol fullosan engedtem a telemetriát volt hogy W10-en előjöttek hibák (FPS drop játékban, pattogó hang, nem induló szoftver), mindezek érdekes módon meggyógyultak az update leszedése után. Aztán vártam 2-3 hetet amíg javították, utána felment és érdekes módon működött minden. Ezek a hibák a telemetria mentes W7 alatt nem jöttek elő éveken át.

    "(De alap felhasználóként sohasem vehettél észre különbséget, max a start menü újult meg)."
    Vagy épp nem indult el mert becrashelt és megfagyott mint a kutyus lába.

    "Driver "erőszakolás" nem igazán észrevehető, inkább kényelmi szempont ha jobban frissül magától egy driver."
    De van de van de van. Najó, volt. Legalábbis nekem volt (talán valamelyik 18as vezióban) hogy azt vettem észre hogy fagyik a forza. Nézem, NV drivert feltette a winupdate, annak ellenére hogy megtiltottam neki. NV oldaláról drivert leszedtem, feltettem, minden szuper, hasít. Másnap csapatnám megint, ismét fagyik a forza. Winupdate tiltás ellenére felülírta az NV drivert. Simát feltettem, megint minden olajozott villám. Update service-t 2 hétig pihenőágra tettem, semmi gondom nem volt, visszaengedtem, akkor már nem akart okosabb lenni. Régen volt, de volt. Mentségére legyen, most már nem csinál ilyet. Velem legalábbis.

    Erőforrás: Lemezt többet nyüstöli mint a korábbi rendszerek. Nagyságrendekkel többet ír mint pl a 7. Egy SSD-n már nem veszed észre, de nekem pl fél év alatt több adatot írt ki SSD-re mint előtte korábban 4 évnyi W7.

    Amúgy mégmielőtt W10 haternek leszek kikiáltva, semmi baj a W10-el, annyi a trükk hogy el kell halasztani a frissítéseket legalább 2-3 hétig, utána már megkapod a bugfixelt frissítést akkor többnyire okés a dolog. Az MS féle szarok a tesztelésre felfogás a baj ami kikerülhető a fenti metódussal.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz Shing #89 üzenetére

    A Windows 10 már egy 5 éves rendszer, akinél még mindig instabil ott felhasználói/ rendszergazdai problémák vannak.

    Óriási tévedés... Az 5 évvel ezelőtti windows -nak is win10 volt a neve ez igaz, de attól még amit most kapsz tőlük, az egy nagyon különböző rendszer.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák