Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    "Emberi beavatkozás nélkül gyilkoló fegyverek? :F"

    Azon már rég túl vagyunk a falevelekkel álcázott farkasvermek óta, modern időkben meg itt voltak a taposóaknák.

    DRM is theft

  • Cifu

    nagyúr

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    A már említett példák mellett a legtöbb modern légvédelmi rendszer is rendelkezik automata üzemmóddal. A viszonylag jól ismert Phalanx CIWS a hadihajókon, és társai (Khastan, Goalkeeper, SeaRAM, stb.) mind ilyeneknek vannak tervezve, mert egy szuperszonikus rakéta felderíthetősége és becsapódása között néhány másodperc van. Itt egyszerűen kevés az ember.

    A modern irányított fegyvereknél már általános, hogy az indító jármű nem is látja a célpontot, csak indirekt céladatokat kap. Így a fegyver irányító rendszerének képesnek kell megtalálni a célpontot a csalik és zavarás ellenére is. Ez bizony valahol már MI...

    Szóval amikor ilyen marhaságokért fognak össze értelmes emberek, azért vakarom a fejem...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • azbest

    félisten

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    bizony... sőt... múltkor mintha azt mesélték volna egy konferencia előadásában, hogy az usa harci drónjai is autonómok lesznek, mert macerás a lelki és morális problémákon fennakadó távirányító személyzetet kezelni. [link] (korábbi hírnél már szóba hoztam [link])

    Annyi kontroll marad, hogy a kilövés előtt közvetlenül a cia ügynök parancsnok nyom rá a telefonján a kérdésre, amikor a drón rátalál egy célpontra. Kiírja, hogy XX% eséllyel ezt és ezt az embert megtaláltam a világ túlfelén, körözési fotó + légi fotó. Kilőheti-e a háztömböt: yes/no.

    (#10) sztanozs
    kapásból lenne kettő jó tippem, melyik országok nem írják alá / nem tartják be. Pedig pénzük van rá. Ha most valaki felháborodik rajtuk, akkor gondolkodjon el, mert én nem írtam le a nevüket, mégis rájuk gondolt ;]

    (#19) Foglalt név és (#31) dabadab
    az elmélet hibája: mindig a civil hátországot tarolják le, hogy ne legyen utánpótlás, támogatás. Akár pénzbeli, akár erőforrásbeli. Akár keleti, akár nyugati a támadó. Lehet bármilyen szabály vagy szerződés, a győztes fél népirtása sosem számít utólag bűnnek. Elég csak megnézni, hogy a közelmúlt konfliktusaiban is hogyan vált porrá teljes országok infrastruktúrája és városai. A hadviselés szabályait mindig csak a veszteseknek kell betartania.

    (#30) dabadab
    a taposóakna és a farkasverem nem megy utánad :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák