Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz schawo #4 üzenetére

    Több, mint 10 éve hallgatjuk, hogy most már tényleg jön az OLED TV-k kora. Még most is ott tartunk, hogy adott méret/felbontás esetén jelentősen drágábbak, mint a hagyományos LED TV-t.

    A kihozatal továbbra se túl jó, igaz javul. Az LG 2012-ben 10%-os kihozatalt tudott nagy paneloknál (ie.: a legyártott mennyiségből ennyi volt eladható minőségű), 2015-ben az FHD paneleknél 80%, az UHD paneleknél 65% volt ez az arány, 2016-ban csak összesítve láttam adatot, úgy 80%-ot már elérték.

    A jövőt már az is előre vetítette, hogy az eredetileg OLED gyártására szánt P10-es gyárat, amit 2018-ban akar az LG átadni, menet közben átstrukturálták, és OLED helyett nagy méretű (75" és felette) LCD paneleket fog gyártani - mert a vevők ezt keresik inkább....

    Ez is megmutatja, hogy hiába gondolják sokan azt, hogy a lényeg a minél jobb képminőség, sok esetben már projektor kiváltására / feladatára használják az óriás TV-ket...

    @tailor74: Pont most írtam: az LG az új gyárában ez van, OLED helyett LCD paneleket fog gyártani. Szóval ők is így látják...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz AAAgold #12 üzenetére

    a cikkben lévő grafikon AMOLED tv-t említ - ez jelen esetben az összes elérhető OLED-nek nevezett típust lefedi, vagy csak az AMOLED tv-ket? mi a különbség a kettő között?

    AM = Active Matrix. Technikai szempontból egy TFT (Thin-Film Transistor) hátlapra vannak az OLED-ek integrálva. Az AM itt arra utal, hogy milyen technológiával oldják meg a pixelek szabályozását. Gyakorlatilag ma a legtöbb piacon lévő OLED kijelző AMOLED...

    másrészt pedig szerintem ez a kutatás még nem vette figyelembe a bejelentett kínai sajátfejlesztésű oled cuccokat, ha ott elkezdik nyomni azokat, az szépen meg fogja tolni a számokat, javítani fogja az arányt az lcd-oled viszonyban

    A kutatás figyelembe veszi, de azt is, hogy mekkora léptékben bővül a piac és melyik technológiát mennyire könnyen lehet felfuttatni a gyártás tekintetében. Az OLED pedig nem áll olyan jól e téren. A kínai gyártók pedig jelenleg a kis méretű (ie.: telefonokba és IoT eszközöbe való) kijelzőkre fekszenek rá első sorban, mert ezek iránt van hatalmas érdeklődés, amit per pillanat leginkább a Samsung fölöz le, és jön fel rá most az AUO. A TianMa, Everdisplay, Royole, stb. mind per pillanat csak kis méretű kijelzőkben gondolkodnak, illetve most a piac első sorban a hajlékony OLED kijelzőkre van rákattanva...

    A TV-k másodlagos szerepet játszanak, a kínai OLED gyártók közül csak a BOE-ről hallottam, hogy a nagyobb OLED kijelzők gyártásának felfuttatását tervezik 2018-ra (per pillanat 55"-os "bevezető" (pilot) gyáruk van csak)...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz joey04 #35 üzenetére

    Valami oka csak van, hogy nem Royce-Rolls Ghost-al jár mindenki....

    Így annak is oka van, hogy nem mindenki a létező legdrágább megoldást keresi.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ispy #43 üzenetére

    Nem feltétlen.

    Amikor előjön újra és újra a jajdejóvoltaplazmacsakazigénytelenvásárlókkinyirták sirámok, én mindig csak azt tudom ismételni, hogy én nem egy és nem két embernél találkoztam azzal, hogy nem akartak olyan TV-t, amelynek tükröződik a kijelzője. Több kifejezetten emiatt váltott plazmáról LCD-re, mert nappal egyszerűen nem lehetett élvezni a képet, és nem akartak besötétíteni ahhoz, hogy TV-t nézzenek (és igen, főleg TV adást néztek rajta...).

    Igen, tudom, amikor ezt felhozom, rögtön jönnek a plazma-egyház hívői, hogy normális ember besötétít, sőt, kiépített házimozi-helysége van minimum, sötét falakkal, és a többi. Mert aki LCD-t akar, az nem lehet normális, kizárt, mertcsakaplazma... :U

    A plazma vibrálása pedig tabutéma, mert...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Ispy #49 üzenetére

    Nincs harag, csak szinte minden LED / LCD / OLED hírnél előkerül, hogy bezzegaplazma.... :DDD

    Én 10 éve is azt hittem, hogy a következő TV-m, na az majd OLED lesz. A bajom csak annyi, hogy most is pontosan így látom, azzal a különbséggel, hogy most már mélyen bent tudom, hogy valójában nem... :(((

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz janos666 #52 üzenetére

    legalább is azok közül, akik kiemelten érzékenyek rá és/vagy nem próbáltak esélyt adni neki, hogy pár nap alatt teljesen megszokják bármilyen fura is elsőre

    A BFI a szememben egy rossz és olcsó megoldás. Az interpoláció egész jól működött a valóban felső kategóriás TV-knél (lásd Sony), kellett mögé egy jó elektronika, nem vitás, és csinált egy szép késleltetést (ami miatt a hangot késleltetni kellett 80-90ms-el, ha külső kimenetre ment), de a végeredmény jó volt. Erre még a Sony is áttért aztán a BFI-re, talán csak a csúcskategóriát leszámítva.

    Illetve ugyan így nem tudnak natív 120Hz-et se, hogy esetleg legalább PC játékra tényleg jó legyen, ha sikerült kirimánkodni a VGA-ból annyi fps-t, vagy netán szoftveresen csináljunk 24fps-hez BFI-t (PC videólejátszóval szúrunk be fekete képkockákat).

    Két teljesen eltérő dolog. Ha játékra kell, én a 60Hz-el is kibékülök, ha stabil 60FPS mellett megvalósítható VSync-el.
    24p az más tészta. Én inkább egy jó interpolációs megoldást támogatok e téren, mint BFI-t.

    De persze nem vagyunk egyformák...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz krx21 #56 üzenetére

    Pont ez az, amit nem látok.

    Felhozod az 55"-os LG B6J-t, aminek leesett ugye az ára.
    Mi a probléma? Hogy az áráért vehetsz 65"-os Sony Bravia 65XD7505, vagy Sony Bravia 65XE8505-t. Az 55"-os XE8505 bő 100e Ft-vel olcsóbb, mint a B6J.

    A B6J pedig amíg csak a nyers képminőséget nézed, valóban jobb, de ha a mozgást, akkor már kevésbé. Köszönhetően annak, hogy a fent említett Sony-k 1080 soros mozgás felbontást tudnak, míg az LG max. 650-et. Arról nem is szólva, hogy a B6J késleltetése (latency) 50ms alá nem megy soha, a Sony-k pedig általában 30-40ms között produkálnak.

    Szóval akkor mi a helyzet ismét? Ha a fekete megjelenítés / képminőség a fontos neked, akkor LG 55B6J, ha a képátló / mozgás megjelenítés / játék, akkor a Sony Bravia 65XE8505 vagy XD7505.

    Nem, sajnos továbbra sincs "mindent vivő" válasz, hiába fényezed a saját TV-det...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák