Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz kisza25 #20 üzenetére

    Nem biztos, hogy pontos amit írok:

    A Google prototípus autói esetén a városban 40km/h -ban szabták meg a limitet, városon kívül pedig 56km/h-ban. Ezek azok a mini autók, amikben nincs se pedál, se kormány.

    A normál önvezető autóik esetén nem tudom, hogy mik lehetnek a limitek. Annyit találtam, hogy mindenhol betartják a sebességhatárt a GPS alapján. Szóval lehet hogy ezek még gyorsabban is mehetnek, mint a prototípusok. Ezek azok az átalakított Toyoták, Lexusok, Audik.

    Úgy tudom, hogy 2020-ig még továbbra is "csak" tesztelnek. Az USA-ban már több állam is engedélyt adott nekik a forgalomban való tesztelésre (pl. Nevada, Florida, Kalifornia, Idaho...) A rossz időjárás még talán probléma. Gyakorlatilag egy lidar hatékonysága pont úgy lecsökken, mint a látás esőben, ködben, havazásban, illetve egy repülő nejlon szatyort, vagy újságpapírt is akadálynak vesz a rendszer. Ez azért jól mutatja, hogy még bőven van teendő.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák