Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz tibaimp #1 üzenetére

    Céges környezetben simán van igény egyszer írható eszközökre, HA és HA normális áron van.
    Még mindig van olyan partnerünk, aki a tervdoksikat 1x írható CD-n is elkéri, a pendrive nem jó "mert le lehet törölni", szal valami kell. Persze le lehet védeni a pendriveot, de ez már madzsik, ami a mezei menedzsereknek sok.
    Egy átadási doksi fotó mellékletekkel fel tud ám kúszni gugli melléklet fölé, mármint hogy a másik oldalon nem fogják tudni fogadni.
    A legolcsóbb, belépő szintű "használható" pendriveot én most 4k huf körül látom, persze nem sebesség bajnok, de legalább 2 fajta csatival van szerelve, ami ma már szerintem alapkövetelmény.
    Ha annyiért adják, simán venni fogják mint a cukrot.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kelna91 #21 üzenetére

    Ezt a linket köszi, rákeresve viszont egyik haza boltban sem találok ilyet, pedig itt még cikkeztek is róla: [link]
    Ez azért eléggé furcsa...más helyeken egyébként árulnak 12TB méretű, más formátumú kialakítást bruttó 42 ezer hufért, de most nem fogom berendelni kipróbálni...
    De hogy hazai boltban nem kapni, mondjuk érthető ha sokan még csak most jutottak el a "floppy-ra nem férnek el az adatok, ezért próbáljuk ki azt a vadiúj technológiát, a CD-t dologig".

    #4 M@cika

    cégnél kollegináknak az egér oldalsó gombok is már űrtechnológia, nem fárasztom őket olyan dologgal hogy fél tégla méretű külső házban SSD, kábellel rádugni a gépre.
    Amúgy csak költői kérdés:
    A 4k-s pendriveot kicsomagolom és semmit sem kell hozzá tennem már be tudom dugni az USB-be és használni. A 7k-s alternatívával mi a helyzet? Nem kéne hozzá SSD ház+ pénzért? Ha meg amúgy sincs akkora méretű adat mozgatva hogy 32GB-re nem fér fel, akkor már ár-érték arányban nem visel hozzáadott értéket a többlet kapacitás a felárért. A sebesség sem számít apró autocad meg pdf fájlok mozgatásakor, azt a + pár percet meg addig elkávézza a kolegina. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz M@cika #56 üzenetére

    Meg bolondulok amikor olyan gépnél kell dolgoznom ahol az egéren nincs legalább "visszafele" gomb...de tényleg megőrülök, meg attól is hogy lehet annyi időt elbaszni a munkaidőből a böngészőben, meg windows filekezelőben történő "visszagomb" bogarázsással, ha erre meg megint az a válaszod hogy Te nem olyan környezetben dolgozol, az egyéni szociális probléma, de nagyon.
    És nem, nem az fps gránát eldobás miatt kell...de látom tényleg sikerült megfogni a lényeget, de tényleg, semmi más mondani való nem volt benne abban a mondatban...jár a keksz. ;)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz M@cika #62 üzenetére

    Nekem csak a böngésző-fájlkezelő visszalpozáshoz (meg előre lapozás) kell az oldalsó gomb.
    Volt hogy kics...tem magammal és ráraktam a ctrl+z-t...rémálom volt, mert mostanra már a win10-ben is működik ez a kombó és durva ahogy a saját gomb nyomásodtól eltűnik a háttértárról az egyetlen példányban meglévő felmérési fotóanyag egy helyszínről. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák