Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz gianni85 #1 üzenetére

    A hardware gyártók aligha fogják tömegével kiszórni a SteamBox-okat, ha nem lesznek rá húzócímek. E téren volt érdekes a nemrégen történt SteamBox bemutatókor Newel szövege, amikor több, mint 3,000 Steam játékról papolt. Csak az a baj, hogy ezek közül tucatnyi fut per pillanat a SteamBox-okon, és a legkomolyabb a Metro: Last Light...

    Én továbbra se látom, hogy miért rohannának az emberek tömegével a boltokba a SteamBox-okért. A Sony PS4 és XBoxOne konzolokhoz képest iszonyú drágák, és/vagy azonos áron sokkal kevesebbett tudnak. Kevés húzócím elérhető rá, és nagyon komoly kérdés, hogy a későbbi húzócímek megérkeznek-e majd SteamBox-ra. A fejlesztőknek ismét egy fejfájás, ha erre is át kell portolniuk a játékaikat, tehát azt se látom, hogy miért állnának egyáltalán neki.

    A pozitívum talán az, hogy a hardware az idővel skálázódhat (pl. AMD Kaveri)...

    Aláírom, hogy anno, mikor a Steam kijött, mindenki anyázta, mert instabil volt, bugos volt, a hozzá kötött játékok miatt sokan nem hittek benne, és ehhez képest végül is egész jól elboldogul a Valve jelenleg... Maga az ötlet nem lenne annyira elvetemült, de a jelenlegi formájában csodálkoznék, ha sikerre menne...

    BlackSoft: Azért a "semmit" egy nem picit erős kifejezés. Szerinted a Left 4 Dead-ek, vagy a DotA kinek a kezeiből került ki?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz gianni85 #5 üzenetére

    Abban igazad van, hogy kihagytam a képletből a SteamBox = PC + Steam konzol opciót, de ehhez versenyképes áron kell kínálni a HW-t, én meg ezt annyira nem látom jelenleg. Lehet, hogy csak én látom rosszul az egészet, de a versenyképes megoldáshoz az is kell, hogy vevők fantáziát lássanak benne - azért amíg az XBone és a PS4 esetében óriási volt a hype, addig a SteamBox-nál én a külföldi oldalakon is értetlenséget látok inkább a kommenteknél.

    BlackSoft: A Valve sohasem csinált sűrűn játékokat, de legalábbis nem sűrűbben, mint előtte. Te szerintem egy kicsit eltévedtél e téren. Az 1998-as Half-Life után jött egy évvel az Opposing Force kiegészítő (amit a GearBox csinált jórészt), majd 2001-ben a Blue Shift. 2000-ben jött ki a CS a Valve szárnyai alatt, de ez alig volt több, mint egy feltuningolt eredeti mod. Aztán 2004-ig csak a Day of Defeat-et "hozták ki", de ez szintén egy CS-hez hasonló HL MOD volt valójában. 2004-ben jött a HL2, de egy év késéssel (emlékszem még arra, amikor 2003-ban a HL2 kupon miatt vettem Radeon 9800-at :D), 2006-ig ismét csak Source-os átportolások jöttek, majd 2006-ban HL2 EP1, egy év múlva pedig EP2, TF2 és Portal, 2009-ben L4D2, aztán évente egyenként az Alien Swarm, Portal 2, CS:GO és végül tavaly a DotA2. Eközben pedig portolták át a korábbi játékaikat MacOS-re és Linuxra. Pl. az említett 2009-es L4D2 Mac-ra 2010-ben jött ki, Linuxra / SteamOS-re 2013-ban...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Prof #7 üzenetére

    Ha hoz 1 millio uj steam felhasznalot akik jatekokat vasarolnak, tradelnek a marketen, mar busasan megerte nekik.

    Ehhez 1 millió új felhasználó kellene, aki nem olcsóbb PS4-et vagy XBone-t vesz a nappaliba, hanem SteamBox-ot... Én ebben látom a kérdőjeleket...

    Az akcios jatekarak a konzolhoz kepest rohejesen alacsonyak plane ha valaki tradel oroszokkal/brazilokkal es bundle-kat veszeget. kb 8000 euronyi jatek (570 db) kb 300 dollarba fajt eddig. Ezert itt tudnek venni 5 uj jatekot konzolra.

    Érdekes kérdés, hogy a "konzolos réteg" vevő-e lesz erre a fajta belső kereskedésre. Az akciós dolgok tényleg vonzóak lehetnek, de ne feledjük, hogy ezt a Microsoft és a Sony is meglépheti bármikor a digitális verzióknál, ha úgy látják jónak.

    Amin nekem tetszik benne , behizhatja a mini PC-ket divatba. (talan AMD APU-knak Kaveri)nagyobb teret adva - bar kar nincs Mantle linuxon)

    Ha úgy nézzük, a mini PC-ket a HTPC hozta igazán divatva egykor, de aztán megjelentek az apró médialejátszók, sőt, már a TV-k is képesek a médialejátszásra évek óta, ez pedig valamilyen szinten a HTPC-k hanyatlásához vezetett.

    Én is abban bízom, hogy a Kaveri majd alkot e téren valamit... De az még egyelőre távoli dolognak tűnik, hiszen nem látok Kaveris SteamBox-ot...

    Plusz tamogatja kozvetve a Linux kozosseget.

    Túl szép lenne, ha a Linux portok száma exponenciálisan növekedne a SteamOS-nek hála... Majd ha a Battlefield 5 is kijön már Linux-ra, akkor összeteszem a kezem... :D

    @gianni85: Ez egy olyan kérdés, amire majd úgy 2-3-4 év múlva fogjuk megtudni a választ... :D

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák