Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz havri1 #52132 üzenetére

    Ha láttad az előlapi panelt, akkor láttad a rá forrasztott vezetéket is, ami minimum fél méter az előlap és az alaplap között. Ugyanaz, mint a jó/rossz USB töltőkábelnél: ha vékony a drót, esik rajta feszültség. Hogy még cifrább legyen a helyzet, van még egy drót az előlap és a winyó között. Ha nem jut el az 5V közeli feszültség a winyóhoz, akkor lőttek az örömnek... Enermax jó márka, de azon belül egy tizenötezres kategóriáról van szó, ami lehet, hogy így együtt mégsem a legcombosabb. Érdemes lehet egy töltésmérőt közéakasztani, és nézni, hogy nem esik-e nagyon be a feszültség -- elvileg 5%-ot enged a szabvány, tehát 4,75V a winyónál az alsó határérték (nyilván a winyókábel gép felé eső végén ettől azért többnek kell lenni). Újabb teszt: a már párszor kitárgyalt USB forrasztópáka azzal az USB3-as előlapi csatlakozóval, amit vettem ebayen 4,8V/1,4A-t hoz át, szóval ez a kábel szerintem nem rossz, itt már inkább az USB port lesz az, ami nem bírja szuflával. Ha már az USB-s pálka: Xiaomi power bankról nekem nem megy/nem indul/megáll/stb. Egyedül úgy hajlandó menni, ha elékötök egy fogyasztásmérőt... gondolom ha a pálka is elaluszik, akkor annyira leesik a terhelés, hogy a sziamóni lekapcsol, és mivel megszűnik a táp, hiába fogdosom a páka szép csillogós bimbóját, nem gyúl vissza benne az élet.

    @(#52179) zsolti72837: nem jár átalakító, mivel nincs miről átalakítani -- két drót a vége :D arra való, hogy a meglévő UFO lámpatestbe beleeszkábáld (van benne/teszel bele egy csokit, és abba belefogatod). Viszont annyit linkolgattátok, hogy kénytelen voltam egyet venni én is :D Jobb lett volna, ha nem ívhegesztő színű (4500K fölött nekem nem gyünnek be a lámpák), de mán mindegy, valahova csak jó lesz...

    (#52170) zsolti72837: napelemes bagarettagyújtó: kollégámnak rendeltem, véleménye szerint műköszik. Alapból a saját kanócát kapja a focus (gondolom ha cigizel akkor ahogy belenyomod, pont jó helyre kerül a dolog... vagy nem), napfelé tartva szépen fel is izzik a drót. Szóval meleget épp tud csinálni... már ha süt a nap, ugye. Fizikai/geometriai kísérletnek a parabola bemutatására például tökéletes.

    Fogy. mérő: ennek az az előnye, hogy tud kábelt is mérni... tehát nem vagy köteles a saját kábelét használni, hanem dughatsz rá micro usb kábelt, aminek megnézheted a fogyasztását. Sokféle van, de még szerintem nem lett összeszedve egy commentbe -- ha valaki esetleg érez rá affinitást, vagy más totyikban látott ilyet, ne tartsa vissza magát, engem is érdekelne ;)

    Abban a gumis vacakban én inkább nem bíznék... lehet megtartja, de ha erőhatás is éri közben (mozog-zuttyan-koppan), akkor már lehet kibúvik. Az alu bizalomgerjesztőbb, valóban, pláne hogy megegyező az ára.

    @(#52186) KaiotEch: kösz, hogy szólsz (meg kösz mindenkinek, aki lejjebb kivesézte az olcsóbb lehetőségeket), má rendelem is (kéddollá) :D Ahogy elnézem, ezen a piacon is a megszokott káosz uralkodik: tök random használják a termékfotókat... ha csak a fogazott oldalt nézzük, van olyan fotó, amin négy nagy fog van, van, amin hat kisebb de olyan is, amin tíz (nyilván a termékek más alkatrésze is különbözik, de ez elég szembetűnő). Van aki 20cm-es hosszt ír, meg olyan is, aki 22-t. Egy listázáson belül is tök vegyesen pakolják a képeket... szóval esélytelen megtudni, hogy mégis milyen design érkezik, de a kanáltól lehet így is jobb lesz -- üdv Kínában :P

    @(#52164) IG55: perlátorból nekem lidlös készlet van (kinézetre ilyesmi, csak kevesebb kicsit mindenből), szerintem kitartok vele, míg el nem fogy a Föld összes vize és fel nem találnak valami új módszert a tisztálkodásra... Van benne külső és belső menetes csapvég (krómozott réz), meg átmérőben M22, M24 és M28 is, rakat gyűrű, rakat perlátor betét, ami kiválóan bírja a sósavat, lévén nincs benne fém alkatrész... kemény a víz, ugye. Ugyanezért kérdésesek a világító perlátorok: ha kemény a víz, akkor hamar elvízkövesedik, aztán meg nem akaródzik neki forogni->áramot termelni->világítani.

    ejj, de rusnya hosszú lett...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák