Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisztianAMG

    senior tag

    válasz fraba #14349 üzenetére

    Bár sokat még nem használtam, a minőségével nincs semmi gond, teljesen rendben van.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz fraba #14349 üzenetére

    Ezekből a breadboardokból elég sokféle van... nehéz megmondani a minőségüket. A képen láthatón végighalad a táp sáv, de van olyan is, amin a felénél meg van szakítva (nem megy végig a piros/kék csík sem), nekem van mindkettő fajta: látszólag egyforma gyártmányok, de a fecskefarok kicsit más méretű rajtuk, így nem lehet őket összetolni :D Ez már csak azért is érdekes, mert a két típus teljesen ugyanolyan anyagú, nyomatú dobozban érkezett (nem a postázási csomagolás, hanem maga a termék csomagolása egyezett meg a borítékon belül).

    Az ilyen jumper vezetékeket nem ismerem, erre én is kíváncsi lennék ;)

    A krimpelt verzió viszont meg szokott szívatni: valahogy nem érzik a kínaiak a krimpelő szerszám beállítását, és csomó nem kontaktol rendesen, mert a csatlakozó túl van krimpelve és elharapja a vezetéket... többször rendeltem időben és eladóban eltérőt, eddig mindhárom csomagban volt nem egy, ami ilyen. Ha majd lesz energiám lekapdosom róluk a műanyagot, és átforrasztgatom őket... ennek fényében inkább érdemes a csatlakozókat külön venni, mégha jóval drágább is, és házilag megcsinálni... (pl. 100 drótra való tüske $1.37, tok hozzá 2x$1.95, az $5.27, ehhez képest $1.48 40db kész kábel, azaz kb. $2-vel olcsóbb 100db-nál. Csak épp jellemzően kontakthibás...). Szóval ha én most rendelnék, akkor úgy rendelném, hogy magam rakjam össze. Az a biztos... illetőleg úgy készíteném el, hogy lenne pár jumper kábel, aminek egyik vége 2-3-4-5 tűs (egybe műanyag), de onnan már egyedi vezetékek jönnek és a másik végükön egyes csatlakozóval szereltek.

    Másik dolog, hogy ezek a jumper tüskék nagyon vékonyak, így a breadboardban lógnak, mocorognak, ami miatt érzékelhető és változó átmeneti ellenállása van a kontaknak, érzékenyebb elektronikáknál (pl. LCD modul kontraszt ref. pontja) ez kibukik. Jumpernek (szerintem) talán még mindig a hagyományos, ónozott végű vezeték a legbiztosabb... habár kezelni nyilván ezeket a tüskéket jóval kényelmesebb.

Új hozzászólás Aktív témák