Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz L3zl13 #4 üzenetére

    "Remélem az ember csajszi nem a főhős."
    Fohost te krealod. Szerintem o az, de lehet akarmilyen.

    "Ha esetleg potenciális csapattagok, akkor románc szempontjából vélhetőleg kiesnek a koruk miatt."
    Nekem korai huszonevesnek tunnek. Semmi gaz nincs abban.

    "Két személyt láthattunk benne közelről (egy Asari és a lány a végén), érdekes módon mindkettő nagyon fiatalnak tűnt. Kíváncsi vagyok ez jelent-e valamit..."
    Kolonizalni szaporodokepes egyeneket akarsz kuldeni, van ertelme.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz L3zl13 #4 üzenetére

    Mivel az FTL sebességel való közlekedés már a Mass Effect trilógiában is létező dolog volt, közel sem biztos hogy olyan nagyon sokáig kellett utazniuk. Lehet hogy csak néhány évről van szó, esetleg 1-2 évtizedről.

    Bár ez alapján már nem tudom mit gondoljak:
    "The presentation described the main character as being tasked with travelling "millions of years" into the future"

    A relativitáselmélet szerint az időutazáshoz a fény sebességét közelítő sebességgel kell haladnia valaminek, és csak előrefelé lehetséges így utazni az időben, visszafelé nem. A távolságok pedig akkorák, hogy a valóságban a klasszikus, a térben a fény sebességével előrefelé haladó módon gyakorlatilag nincs rá esély hogy élő szervezet valaha is elhagyja a galaxist onnan ahol mi vagyunk, nemhogy még más galaxisba látogasson.

    Elképzelhető, hogy kifejlesztettek valami olyan FTL meghajtót, amely képes néhány év alatt évmilliókkal előre repíteni őket az időben, míg lokális időben ez csak néhány évet jelentett nekik. Az is lehet, hogy oda-vissza tudnak majd utazni az időben. Ki tudja.

    Engem az izgat amúgy jobban, hogy hogyan tudják majd emelni a tétet a Reaper/Catalyst sztori után.
    Az új ellenségnek nyilván új motiváció kell.
    Azt már nem tudják mégegyszer ellőni, hogy az "ellenség" valójában nem ellenség, és az értelmes fajok fennmaradásának érdekében, vagy valamilyen hasonló, magasabbrendű cél érdekében cselekszik.
    Valamiféle a dimenziókat, és a létezés egészét érintő sztorival lehetne ezt überelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák