Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    A bemutatókat / reklámokat szoktam nézni.. hááát... Most nemazért, de az embereknek nincs elég bajuk az életben? Hogy még másokét is nézni kelljen minden nap? :S Nem értem sem ezt sem azt a másikat ami ehhez hasonló...
    Mért jó az az embereknek ha gagyi nemszínészek eljátszanak olyan hétköznapi vagy kevésbé hétköznapi problémákat amikkel amúgy sokan találkoznak a valós életben is...
    Nekem pl nincs idegzetem arra, hogy még mások kreált eljátszott gondjait is nézzem nap mint nap, épp elég a sajátom.

    Érted... ki a f...szt érdekel, hogy Kovács Rózsit felcsinálta a szomszéd Petike és most megtartja-e a babát vagy sem, mit szólnak a szülei meg mit nem... ? Komolyan van aki ez érdekel? :S Mert a bemutatók alapján kb pont ilyenekről szól az egész...

    szerk.: vagy esetleg keverem valamelyik másik hasonló műsorral? Nem tudom annak mi a címe...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz DeFranco #3 üzenetére

    Egyetértek hogy van egy ilyen vonatkozása is az egésznek.
    - Ha az életem szar és látom, hogy másoknak még szarabb akkor attól jobbnak érzem a sajátomat. - Elképzelhető hogy így van.

    Én viszont pont ellenkezőleg vagyok vele. Épp tegnap panaszkodtam az asszonynak hogy azért megvagyunk áldva problémákkal rendesen... És hogy mennyire unom már a problémákat.
    De nekem épp ezért nincs kedvem még pluszban mások problémáit nézni - kamuszínészek által. Hiszen megvannak a hasonló saját problémáim is. Örülök ha azt megtudom oldani, nemhogy még nézzem meg tévében is - mondjuk ha tényleg van valami hasonló -.

    Meg is lep meg nem is ennek a szarnak a sikere. Meglep mert hihetetlen hogy továbbra sincs igény igényes szórakozásra. Mert lehet az egy ezeréves vígjáték vagy akármilyen film, bármelyik jobb ezeknél a hulladékoknál. Legalábbis engem még egy 40 éves BudSpencer film is jobban szórakoztat - mikor már vagy 5x láttam -, mint ezek.
    Olyan szempontból viszont nem lep meg, hiszen a Mónika só is bejött az embereknek. Ez sem különbözik sokban.

    "erdemes egyebkent megnezni a sorozat facebook oldalat, egeszen elkepeszto, csomo ember azt gondolja, hogy ez a valosag es tanacsokat meg tippeket adnak a szereploknek,"

    Uh, na ezt nem tudtam! :DDD / :(

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Lenry #10 üzenetére

    Én csak a bemutatókat / reklámokat láttam, de nekem abból az tűnt ki, hogy ez ekte színészkedés.
    Mi az a másik? Megtévesztés foka? (nem az egy könyv volt..) Akkor gyanú árnyékában? Az is ilyen asszem...
    Na ezekhez kerestek "amatőr" szereplőket hónapokon át... Mielőtt beindult volna a műsor. Na szerintem ez az lesz.

    szerk.: A múltkori valamelyik bemutatóban pont az volt, hogy egy pasi megütött egy csajt. A csaj meg picsogva elmesélte a haverjainak(?), azok meg a következő képen elkezdték bombázni az ipsét valami szórakozóhelyen... Na ezekért alapból börtön járna. Szóval nem hiszem hogy ezt realityben így megengednék bárkinek is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz C4mp3r #13 üzenetére

    "hogy a melos pityu aki galyazik egesz nap szivesebben ul le ez ele, es anyazik egy sort, mintsem hogy berakjon valami filmet"

    De attól még, hogy egész nap gályázik, attól még nézhetne valami értelmesebbet. Persze ezt tolják az arcába, értem én. De mikor nem ezt tolták az emberek arcába, 20 évvel ezelőtt, volt vagy 2 csatorna, akkor se ment senki tüntetni hogy de nekik mónikasó kell meg hasonló. :)

    Szerintem az emberek többsége gályázik egész nap. De attól még lehetne igényesebb (csak picivel) műsorokat is nézni. Bár a tévében tényleg nehéz.
    Remélem a ditiális otthon hamarosan beköltözik mindenkihez esetleg egy digitális videótékával egyben. És akkor végre leáldoz az ilyen szenny adóknak, mint ez a két kereskedelmi. Persze az m1 se jobb. De mióta nincs előfizunk kábelre és csak antennával nézzük HD-ben az m1-et, egyre többet nézem és egyre jobbnak találom. Amin én is meglepődtem. De egész értelmes műsorok is vannak rajta...
    A híradó meg össze sem hasonlítható a kereskedelmivel. Jó, azért olyan nagy különbség nincs, de ott legalább vannak külföldi hírek is.

    @Def:

    "M2 gyerekcsatorna lett, néha vasárnap délelőtt bekapcsoljuk"

    +1! Még ezt akartam hozzáírni. :R Bár nálunk van gyerek is aki nézz, tehát célirányos a dolog. De meglepően kellemes műsorok vannak!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz C4mp3r #21 üzenetére

    Kivételek mindig vannak.
    Szerintem ő általánosságban beszélt. Az, hogy te olyan vagy amilyen és mégis nézed, egy kivétel. De hidd el a többség nem ilyen.

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #38 üzenetére

    Érdekes, hogy felhoztad a Szomszédokat.
    Röhej de az nekem is tetszik! Sőt, nem is olyan régen újranéztem az első 100-150 részt! :D
    De meg is tudom mondani miért tetszik.

    Első sorban azért, mert nosztalgia. Sőt, több annál. Hiszen az első részek idején én még csak pár éves baba voltam, tehát nem emlékszem kb semmire sem, de már éltem akkor. Hogy a 90-es évekről ne is beszéljek...
    Tehát jó látni azt, hogy milyen volt akkor az élet Magyarországon.
    Persze politizálnak benne rendesen és szidják a rendszert, de ezen kívül aktuális társadalmi kérdéseket is feszegetnek valami válaszokat is adnak rá. Mindezt úgy, hogy végig pozitív erkölcsi értékeket közvetítenek. Amit ma talán egyetlen egy sorozat sem mondhat el magáról, legyen az magyar vagy külföldi.

    De tényleg a legjobb az egészben, hogy az embere belepillanthat a 20-25 évvel ezelőtti Magyarország életébe. Több a 2000-es évek után íródott cikk szerint a Szomszédok egyfajta kortörténeti dokumentumfilm. Annyira jól bemutatja az akkori átlagemberek életét és mindennapjait, meg persze az aktuális bel és külpolitikai helyzetet. Direkt megkérdeztem a szüleimet is, hogy szerintük mennyire helytálló a Szomszédok az ott bemutatott világkép. És szerintük is egyezik az akkori valósággal.

    És itt a kulcsszó az egészben. Hogy az átlagemberek átlagéletét mutatja be. Munkával, családdal, iskolával együtt. Az átlagemberek problémáit boncolgatja és kimondja azt amit az átlagember is gondol.

    Nem úgy, mint manapság a Barátok köztben ahol a legnagyobb probléma, hogy valaki megkarcolta a Miki 20 millás Mercijét... :U Ahol a millás vállalkozó Jockey-t játszva teszi az agyát... de dolgozni pl még sosem láttam. Mindig csak bemegy az "irodába" ami tele van számítógépekkel, de én ott embert még sose láttam dolgozni... :D (tény, hogy csak az első pár évadot láttam, azóta egyet sem). Szóval nagyon más a kettő. Egy BK-tel sokkal nehezebb azonosulni, mint mondjuk a Szomszédok szereplőivel.

    Persze a párbeszédek elég silányak a Szomszédokban is és sokszor viccesek... de ott legalább igazi színészek próbálnak alakítani. És azok konkrétan jól is játszottak!

  • Dany007

    veterán

    válasz baluka26 #40 üzenetére

    Csak az első pár évadot néztem még a 2000-es évek elején. De az katasztrófa volt...
    Kb hogy a Mikim ilyen kemény... ő a millás vállalkozó... a Zsolt a kemény hmm mi is? Ő a keményfiú meg a rosszfiú akiért persze ezért odavannak a csajok... Az a másik hosszúarcú meg a tipikus balek aki csak próbál keménykedni de mindig megszivatják... Na kb ennyiről szólt az az első pár évad.
    Nem beszélve arról, hogy ott mindenki kb modell alkatú. Mintha valami divatfotózásról választottak volna szereplőket. Egyáltalán nem életszerű... Végigsétálok az utcán és látok kb 2 olyan csajt mint amilyenből a BK-ban van vagy 10... :D

  • Dany007

    veterán

    válasz C4mp3r #66 üzenetére

    Szerintem se kell értéket közvetíteni folyton, csak akkor ne főműsoridőben adják. Adják este 10-11 után. Akit annyira érdekel az akkor is megnézi...
    Egyszerűen már nincs normális műsor főműsoridőben. Vagy "tehetségkutatók" vannak / voltak vagy ilyen sorozatok. Gondolom még így is olcsóbb neki, mint megvenni 1-2 sikeresebb filmet estére. Nem tudom, de ez így szerintem semmit nem ér.

    Egyvalami volt rosszabb ennél, az amit a Magellánnal műveltek a Tv2-n. Egykor egy "tudományos" ismeretterjesztő műsornak indult. Majd lett belőle bulvár szar. Kb Bors, Blik meg Story színvonalon és továbbra is tudományos műsornak nevezték... Na az hányinger volt. Szerencse hogy már levették... Persze van helyette más, de legalább már nem mocskolja be többé a tudomány megnevezést.

Új hozzászólás Aktív témák