Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dragon3000 #26 üzenetére

    Normál esetben fel szokták tüntetni a termék csomagolásán, de ha esetleg nem, akkor elég megnézni pl. a gyártó weboldalán a termék adatlapját illetve specifikációját és máris kiderül milyen USB-szabványról van szó és milyen adatátviteli sebességet támogat. Ahol esetleg a "gen yxz" nincs megadva, ott meg az 5 / 10 / 20 / 40 Gb/s feltüntetése szokta egyértelműsíteni. Szóval annyira sokat nem feltétlen kell keresgélni, meg nyilvánvaló, hogy bár az USB-IF valóban jól megkavarta az elnevezéseket, de ugyanakkor vásárlói oldalról gyakran az előzetes tájékozódás hiánya is jellemző, amely utóbbi nyilván a user error kategória, meg ha amiatt vesz nem megfelelő terméket.
    + Például 20 (és 40 / 80) Gb/s csak Type-C (USB-C) alapon lehet az alábbi ábra szerint, vagyis amelyik USB 3.X terméknél Type-A (USB-A) fizikai csatlakozó van, ott nyilvánvaló, hogy az max. 5 / 10 Gb/s adatátvitelre képes.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #34 üzenetére

    Értem, tehát akkor ezen logika mentén minden egyes IT-s kiegészítőnél, hardverelemnél úgy megy, hogy van univerzális, mindenhez passzoló kábel, alaplap, egér, CPU, VGA, HDD, SSD, stb., a felhasználóknak / vásárlóknak nem szükséges semmilyen ez irányú ismeret és előzetes tájékozódás, nem is kell mástól megkérdezniük ha nem értenek hozzá, hanem csak random leemelnek valamit a polcról vagy megrendelnek a webáruházból, ahol ha nem megfelelő terméket vettek, akkor az csak és kizárólag a csúnya gyártó, jelen esetben az USB-IF sara teljes mértékben, sőt ilyen probléma jelenleg csak és kizárólag USB-s kiegészítőknél fordulhat elő, mert minden más terméknél teljesen egyértelműek a jelölések még a leglaikusabbak számára is. Nem, nyilván nem. :N :))

    Azt meg az előbbi példa is jól szemlélteti, hogy normál esetben természetesen feltüntetik a gyártók az adatátviteli sebesség, áramerősség, teljesítmény stb. jellemzőket egy USB-C kábel csomagolásán, + adott a lehetőség a termék hivatalos weboldalán is megnézni, ha esetleg a forgalmazó webáruház termékleírása hiányos vagy pontatlan lenne.
    Aztán ugye pl. alaplapok és portok, külső meghajtók (külső SSD-k), stb. is a termékpaletta része, nem szimplán csak a kábelek, ahol az előbbieknél is normál esetben bizony fel szokták tüntetni a csomagoláson / hivatalos specifikációban, hogy pontosan mit támogat az adott eszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #36 üzenetére

    Már megbocsáss, de állította bárki is, hogy annyira jók és egyszerűek az USB-IF sorozatos átnevezései? :U Nem!
    Ha nem sikerült volna megfelelően értelmezned a leírtakat, akkor arról volt szó, hogy ha már a kedves felhasználó lett emlegetve mint akik emiatt nem képesek kiválasztani a megfelelő terméket, akkor az ugye nem feltétlen igaz ilyen formában, mivel adott a lehetőség tájékozódni, lásd a termék csomagolása és hivatalos specifikációja, + ott a gúgli és számos cikk a témáról, stb. Vagyis az bizony a kedves vasárló hiányossága is, ha előtte nem tájékozódik megfelelően és amiatt vesz rossz terméket. :B

    Lemaradt, hogy mármint szerinted, mert az átlagos user nyilván nem tudja mi a különbség PCIe esetén 1.0, 2.0, 3.0, stb., meg x4, x8, x16, stb. között. Aztán a csak SATA HDD sem pont ennyire egyszerű, mivel ott az IDE is, + SATA esetén is 1,5 / 3 / 6 Gb/s, valamint 1,8" / 2,5"/ 3,5" méretformátum. SSD-nél pedig mármint mSATA és 2,5" SATA, valamint M.2 SATA és M.2 PCIe AHCI / NVMe, ami megint biztos minden vásárló számára teljesen egyértelmű, amikor sokan az M.2-t is csak M.2-ként emlegetik és bizony akadnak példák a SATA és PCIe NVMe keverésére is, pedig ott csak 2-t kellene ismerni. :))

    Laptopos témában javasolnám a notebookok témakategória megfelelő topikját, aztán akkor ott majd ki lehet fejteni pontosan hogyan is értendő a "teljes", mindent támogató USB4 port. Macen a Thunderbolt 3 / 4 / 5 ugye adott / adott lesz, laptopoknál USB 3.2 Gen 2 és pl. Thunderbolt 3 most is van, asztali PC-s alaplapoknál USB 3.2 Gen 2x2 és Thunderbolt 3 is, meg vélhetően van / lesz USB4 és USB4 version 2.0 is.

    "Ja az aktuálisat, ami folyamatosan változik évről évre..."

    Nem, azért nyilván nem évről-évre változik, ez megint csak túlzás. Valamint ha eleve odaírják, hogy 5 /10 / 20 / 40 / 80 Gb/s, akkor arról megint be lehet azonosítani, + akár a logóról, fizikai csatlakozóról is, stb. Vagyis az nyilván megint nem reális, hogy csak azért mert pl. az USB 3.0 újabban USB 3.2 Gen 1 néven fut, utóbbiból ne lehetne tudni, rákeresni, hogy miről van szó, meg a Gen 1 (5 Gb/s) jelölés eleve egyértelműsíti. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #40 üzenetére

    Igen, valóban vicces, hogy alapvető dolgokkal, formátumokkal és szabványokkal nem vagy tisztában pl. HDD és SSD témában, ezért is egyszerűsítesz. :D Az meg, hogy próbálod erővel félremagyarázni a dolgokat és kötekedni, az már egyéni probléma.

    Ha a SATA-nál azzal érvelsz, hogy a visszafelé kompatibilitás miatt az esetek 99%-ban működik, akkor ennyi erővel alapjáraton akár az USB is, mivel ott is visszafelé kompatibilisek a szabványok, sőt USB-C alapon még a Thunderbolt 3 / 4 is kezeli, igaz ott csak 10 Gb/s adatátvitelt támogatva. :))

    Igen, valóban nagy a káosz, amikor a jelen cikk is említi, hogy USB4 Version 2.0 a 80 Gb/s USB4 specifikáció neve és csak aktív kábellel fog annyit tudni, passzív kábellel "csak" 40 GB/s, meg amikor a wikipedia is taglalja a Gen XxY jelöléseket USB4-nél, ezeket valóban lehetetlen értelmezni. Vagy lehet mégsem annyira, bár kétségkívül bonyolultabb, az igaz.

    A "0 információt tüntetnek fel a gyártók" nyilván túlzás, sőt ilyen formában szimpla hazugság, meg akkor látszik, hogy nem nagyon sikerült elolvasni a termék hivatalos és részletes specifikációját. :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #45 üzenetére

    Igen, azt látjuk mennyire...
    Nem a legjobb a példád, mert a "normál" illetve átlagos, laikus user USB-nél gyakran csak annyit tud, hogy USB, nem feltétlen vannak meg olyan infók, hogy 2.0, 3.X, Type-A, Type-C, PD, nemhogy USB4, stb., vagyis az ő esetekben majdnemhogy mindegy is mit tüntet fel a gyártó, pont ezért kellene szükség esetén vásárlás előtt jobban utánanézni.

    Nem állította senki, hogy egyáltalán nem probléma az átnevezgetés, ezt te próbálod ráerőltetni a más által leírtakra, amit ha kellően sokszor ismételnek, talán még el is hiszik. :D
    Meg kellene nézni a termék részletes specifikációját, vagy szükség esetén érdeklődni a gyártónál, ilyen egyszerű. ;)
    Eddig sem feltétlen kellett új kábelt venni, az USB-C kábelek eleve kétsávos működésre vannak tervezve, ami USB 3.2 Gen 2x2 esetén is kihasználható a korábbi kábelekkel. De ha mond valamit a tervezett elavulás, technológiai elavulás fogalma, akkor olykor az sem meglepő, ha az új technológia kihasználásához új eszközt kell vásárolni, PD 3.1 240 W támogatásához pl. egy ilyen kábelt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #49 üzenetére

    Hát értelemszerűen a termék weboldalán, az ott lévő specifikációban, adatlapon, stb. vannak bővebb információk, a Gen2x2 - ha már a korábban hiányolt PD 240W EPR meg van adva, akkor nyilván másba kell belekötni, mert csak - jelentését pl. a wikipedia is leírja és a megadott 20 Gb/s alapján is világos hogy nem a 40 Gb/s Gen3x2-ről van szó, stb., ha a kedves vásárlónak nem esik nehezére párat kattintani és olvasni egy kicsit. :B

    Nem, láthatóan te élsz hihetetlen téveszmében és semmi köze nincs a valósághoz, ha azt állítod, hogy a gyártók nem közölnek semmilyen lényeges információt, amit az előbbi példa is jól szemléltet, mármint hogy bizony közölnek. Igen, szajkózd csak tovább a bullshitet, illetve ha megkérhetünk, akkor inkább ne ebben a topikban hőzöngjél csak azért, mert lehet új kábelt kell vásárolnod. Köszi! :U

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #51 üzenetére

    Ne próbáld félremagyarázni ezt is, mert eleve arról volt szó, hogy a Gen2x2-ről és Gen3x2-ről hol található információ - amit egy mezei wikipedia is megmutat - nem a mi hivatalos az USB-IF szerint és mi nem. Ami ezek annyira hivatalos, hogy még a gyártók között sem teljesen evidens, ha a The Club 3D most is alkalmazza ezen jelölést, meg ha ezt is utólag módosította csak az USB-IF. :))

    Aki okoskodik és hőzöng itt egy ideje, az láthatóan te vagy, én és más csak válaszolunk a nekünk címzett "okos" irományaidra...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #53 üzenetére

    De, eredetileg nyilván szó volt róla a bejelentésnél, máskülönben nem került volna fel olyan formában a Wikipedia és más oldalakra sem, sőt még egy itteni cikk is lehozta, vagyis nyilván helytálló. ;)
    Akkor jelentsd az USB IF-nek, ha annyira nem tetszik, hogy azt a jelölést használják egyes gyártók, hajrá.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #57 üzenetére

    Segítek, ha eleve nem lett volna szó olyan jelölésről, akkor nem is írtak volna arról sehol, meg akkor pl. a Delock is csak biztos kitalálta. :))

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #60 üzenetére

    Ha utólag módosítgatják a jelöléseket, akkor nem egyszerű. De megfordítva a kérdést, talán tudsz mutatni olyan hivatalos dokumentumot, ami szerint szerint soha nem volt szó semmilyen formában USB4-nél Gen 2 / 3, Gen 2x2, Gen 3x2 jelölésekről, meg akkor a gyártók vajon honnan vették, akár a Delock, akár mások? Nem, nyilván nem. :N

    USB4™ Cable Electricals and System Design - USB-IF

    :))

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #64 üzenetére

    Nyilván felesleges, mert ha eleve nem lett volna szó olyanról, akkor nem íródod volna számos cikk a témában, nem használták volna egyes gyártók azokat a jelöléseket, ilyen egyszerű. Szóval igen, valóban LOL, mert nyilván nem tudod. :D

    Nekem nem kell, lásd az előbb leírtakat. Apropó hivatalos szabvány és jelölések, igazán megkérdezhetnéd az Apple és más gyártóktól, hogy miért használják manapság is az USB 3.1 Gen 2 jelölést, hisz nem felel meg hivatalos a szabványnak, ami miatt a logikád mentén akkor már értelmezni sem lehet hogy miről van szó. :))

    De a Gen 2 és Gen 3 jelölés szerepel az USB4 vonatkozásában, vagyis nyilván nem igaz azon állításod, miszerint soha nem volt szó USB4-nél Gen XY jelölésekről. :B

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Varázslóó #66 üzenetére

    Ezek csak a belső csatlakozóbetét jellemző színei egyes gyártóknál, amik nem feltétlen vannak kőbe vésve. Például USB 2.0 Type-A port lehet fehér és fekete színű is. USB 3.0 Type-A port esetén a kék szín pedig csak ajánlás az USB-IF részéről, de nem kötelező azt használni, előfordulhat szürke / fekete színű betéttel is, ahol a logó illetve annál az "SS" = SuperSpeed jelölés egyértelműsíti, hogy miről van szó. Aztán az USB 3.2 Gen 2 Type-A port előfordulhat piros, de akár kék színnel is, sőt utóbbinál oda is írta (USB 3.2 10 Gb/s) a példában a gyártó, hogy pontosan milyen portról van szó, igaz az előbbinél is félig-meddig (USB 3.1)
    + Akár egyéb színekkel (pl. sárga, narancssárga, zöld) is előfordulhatnak, amit az alábbi leírás jól szemléltet.

    Guide for Different USB Port Colors

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák