Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz swayze #201 üzenetére

    Esőben, hidegben, vagy 40 fokban, szép ruhában, sok csomaggal már nem opció a bicaj. És én is rengeteget bicajozok, minden reggel (most is mindjárt) tekerek 45 percet meló elött. De nekem csak sporteszköz. Otthagyni nem lehet sehol, mert ellopják (gyakorlatilag a 40 ezres lakat is 5 perces max).

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz swayze #201 üzenetére

    hanem 20

    Kis falunkban ami megyeszékhely/megyei jogú város a kertvárosi részbe óránként jár a busz. A belvárosibb részeken félóránkén.

    mert tudod hova jutsz el kocsival 5 perc alatt?
    Nekem pl kocsival 5 perc a gyereket elvinni a bölcsibe, busszal ez fél óra/40p lenne attól függ hogy kapom el a buszt és persze van benne fél km séta a gyerekkel télen nyáron esőben hóban. Bringa lehetne opció de egy 3 évessel eleve nem akkora buli átbringázni egy szép nagy vasúti felüljárón ami útba esik és ott van még a 8éves akit szintén el kell juttatni az iskolába ami kicsit más irányba van. Szóval a 2 kölyökre egy óra garantáltan nem lenne elég lefutni ezt a kört, és ugyanezt vissza délután. Kocsival 20 perc az indulástól a hazaérkezésig.

    Tudom, nem kell gyereket csinálni és akkor megmenekülnek a bébifókák.

    [ Szerkesztve ]

  • NoZoli

    tag

    válasz swayze #227 üzenetére

    És a 2, 3 gyerek miért kivétel? Ezelőtt 20-30-40 évvel, miért nem kellett ennyi gyerekhez autó? Mert jó volt a körzeti suli is, ami 5-20 perc gyalog és ott voltak helyben a fakultációk is? Mert akkor, még nem építettek az agglomerációban olyan helyekre is házat, ahonnan tényleg nem lehet mással elérni bármilyen ellátást, szolgáltatást? A bevásárlás is csak azért lehet érthető kivétel, mert a multik megjelenésével, egy-egy helyre koncentrálódott, minden termék vásárlása. És ekkora komplexumok, nem férnek el, csak nagyrészt a város peremén, külterületén. Annak idején, külön családi program volt a Nagykörúton, Rákóczi úton sétálni és az üzleteket járni, gyalog. Ma már, a külföldieknek szánt szórakozó helyeken kívül, nem sok üzletet találni ezeken a helyeken.
    Egyetlen dolog miatt szükséges az autó és az a kényelem. Nem, nem alapjog! Hiába hiszi azt bárki. És mint mindannyian tudjuk már, a kényelemnek ára van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák