Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Bandit79 #13 üzenetére

    Nyilván ironizál a tizedes, hiszen senki sem akarhat ilyen szinten hátsófertájat csinálni a bagólesőjéből. :D

    Ellenben van egy fontos aspektusa annak a 4. generációnak. A consumer mainstream kategóriában általános hogy 16 (amdnél 20) PCIE sávot használhatnak a "bővítő" kártyák.
    Na most szintetikus tesztek alapján tudjuk, hogy 3.0 esetében egy 1070 vagy erősebb kártya annak ellenére hogy 16-ot "kér", kb 8-ig skálázódik fel, tehát ha nem akarod hogy a méregdrágán vásárolt egységeid (intelnél) a PCH csippen keresztül megosztott 4x-es sávszélességen osztozzanak a hálókártyák-usb-thunderboltokkal, akkor jelenleg csak 8-as sávszélességed marad.
    Na most ha már 4.0-át használsz, akkor a 3.0-ás VGA csak 4-et fog ténylegesen megenni, tehát jóval több sávszélesség marad a többi egységnek. Például raid konfigurációs m.2 SSD tömböknek, hogy ne csak 2 db 3.0-ás egység beépített kapacitását lehessen kihasználni, hanem többet. Ugyanígy vannak azért még egyéb bővítő kártyák amik ha nem is igényelnek 4-8-at, de ha többet használunk simán elfogyhat a jelenlegi 16 db 3.0.
    Na ezért halogatja az intel a behozatalt, mert így végleg kinyírná a sima munkaállomás célú, nem consumer processzorokat. A HEDT már gyakorlatilag tetszhalott így hogy az SLI-t lefújták, de onnantól kezdve maradni fog a consumer meg a csak server...a kettő közötti felhasználás esetén csak a consumer kategóriát fogják venni a felhasználók, mert a napi munkavégzésben a sebesség a döntő, a redundanciára a 10g-s hálókártyán etetett hálózati adattárolás a nyerő, így nem gond ha nem ECC-s modulok vannak a munkaállomásban.
    Tehát ahol eddig mondjuk videóvágás terén (khmm almareszelő) még csak csak vettek server kategóriájú procikat, ott se lesz értelme.

    Amúgy azzal egyetértek hogy akinek csak 35 dodo hiányzik a rendes 10900k-hoz, simán megfogja várni amíg beérkezik a rendelése, nem fog ilyen "selejtes" termékkel vacakolni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz DraXoN #17 üzenetére

    Az a pár % azt jelenti hogy x8 helyett x8,1-nyi sávszélességet igényelne és azok a tesztek tényleg a legcsúcsabb VGA-at jelölik meg, 1080 TI felett, továbbá kihangsúlyozzák hogy az eredmények MESSZE elmaradnak attól amit az x16 kapacitása indukálna.
    A "visszafogja" és a felhasználó által érzékelt világ között a gyártók által ordibált dolgokhoz képest azért szokott lenni 1-2 dimenzió távolság. Jah visszafogja, a fenti 1-3%...a gyártók értelmezése szerint, az eldobott teljesítmény-->tehát visszafogja, amit "nem tehetnek meg a vevőkkel"...röhög a vakbelem....laptopoknál a meglévő pcie sávszélre fogni a sebesség visszafogást ahhoz pofa kell hallod-e, miközben vannak olyan "gamer" alaplapok ahol ha m.2 SSD-t raksz a megfelelő slotba (nem mind1 melyikbe), az automatán megkap az x16-ből x4 sávszélt és a VGA már csak x8-on kommunikál. :D
    Azzal nem mondtál semmi újat hogy fixen vannak behuzalozva az alaplapon, ez természetes, és ez pont hogy erősíti a gondolat menetem. A felső, VGA slotot bedrótozzák x16-ra, a másik x16-ot méretűt már csak x8-ra. Na jelenleg az x8 csak 2 db 3.0-ás m.2 ssd-t tud rendesen etetni mondjuk raid 0-ban, na 4.0-nál már megoldható hogy a slotba rakott bővítőkártya 4db 3.0-ás egység között szétossza azt a duplázott sávszélt. 3.0-ás bővítők esetén x16-ra van szükség.
    Jelenleg ha egy ilyen alaplapba a VGA mellé beleraksz bármit olyan slotba ami a processzorhoz van behuzalozva, akkor a VGA-d már csak x8-on fog kommunikálni, még akkor is ha csak egy db x1-es audó kártyát helyeztél bele. Na most 4.0-a esetén elegendő lesz az x4 a VGA-nak, így 12 marad minden másnak, pl ha egy audió kártya miatt további x4 lefoglalódik, akkor is marad még x8.

    A VGA lábai meg oké hogy x16-ra vannak huzalozva a kártyán, mégis az a helyzet hogy ha csak x8 jut neki, akkor is vígan el van--->tehát ezen a téren az egységek intelligensen oldják meg a kommunikációt.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz jeni #28 üzenetére

    Szerintem ezzel itt az árérzékeny közép-kelet európai régióban viszonylag sokan egyetértünk, a fenti kollégának a PCIE 4.0-ás felvetéssel volt a gondja. ;)
    Hiszen ha támogatná és pláne olcsóbb lenne, akkor valójában jobb választás lenne mint a 10900k az eredeti paraméterek között.
    De mivel maga az alap tervezés nem támogatja a 4.0-t, így logikátlan hogy a butított, selejt csipek miért is támogatnák? :D
    Továbbá miért elvárás ez vásárlói részről hiszen a logika mind a két oldalon alap elvárás. :Y

    Itt most kihangsúlyoznám hogy nem a 4.0 elvárása a logikátlan, az hogy bevezessék az teljesen logikus a vásárlói részről.

    Viszont a fenti architektúra paraméterei, így a 4.0 hiánya már régóta kint van a piacon, így ez az az alapállapot amiből ki kell indulni. A számozás alapján is logikailag tudni hogy e nem új fejlesztés, semmi + pénzbe nem került az R&D részlegnek, tehát a 4.0 semmilyen alapon nem kerülhetne bele.
    Ha mondjuk 10850 helyett 11850 lenne a nevezés, akkor igazad lenne, az már azt mutatná hogy tényleg dolgoztak vele, akkor már elvárható hogy mutassanak fel valami vevő csalogató dolgot.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #16939776 #32 üzenetére

    Na ez egy nagyon okos felvetés, tehát tuti nem gondoltak rá intel házatáján. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák