Új hozzászólás Aktív témák

  • 40641

    csendes tag

    A lenti megjegyzések ellenére is dicsérendő azért a hozzáállásod. Tehát az hogy nekiálltál felépíteni egy ilyen rendszert. Nevezzünk 1.0 verziónak, és a későbbiekben majd még alakítva lesznek a dolgok.
    Nekem otthoni hálózattal kapcsolatban a sebességet és megbízhatóságot tekintve az alábbi tapasztalataim voltak eddig:
    - minden eszközt aminél lehetséges kábeles kapcsolaton keresztül csatlakoztatni, hogy minél kevesebb eszköz lógjon a wifin. A maradék wifi-only eszköznek (jellemzően okostelefonok) is jobb kapcsolat fog ezáltal jutni.
    - senki se higgye, hogy egy több száz megabites netkapcsolatot ki fog tudni hajtani teljes egészében wifin keresztül (persze biztos vannak kivételek), de szerintem a wifi nem erre való.
    - a szolgáltató által biztosított router nem rakéta. Az én netem csak 120mbit, ezt a sebességét természetesen ki lehet használni a szolgáltató cisco epc3925 eszközével is. Amivel meg lehet fektetni a routert az az egyszerre nyitott kapcsolatok száma. Érdemes ezt a [ami már megfekteti a routert] szám alatt tartani. Erre mondjuk lehetséges, hogy megoldást jelentene a nagyon sok kapcsolatot fenntartó pc-t dmz-be rakni. De az ilyesmitől én ódzkodom, így marad a kapcsolatszám kordában tartása.

Új hozzászólás Aktív témák