Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    Hát én most a hétvégén fogom kipróbálni, adok neki egy esélyt, de tipikusan olyan játéknak tűnik ami vagy bejön és 10/10 vagy elunod az agyad rajta. Szerepjátékos rétegnek nyilván nagyon bejön, mindenkivel leállnak beszélgetni elolvasgatják a leveleket mindent amit lehet, de szerintem ez a kisebb réteg.
    Legtöbbeknek azért kell, hogy legyen valami vérpezsdítő is a játékban, valami ami kicsit felrázza néha az embert, ha értitek.
    Én nem zárkózom el semmi elől, kipróbálom aztán meglátjuk. Skyrimmel voltam úgy, hogy hiába csak jókat írtak róla, és tényleg steamen is egy dislike-t nem láttam a játék alatt, egyszerűen ezt a suta harcrendszerét nem bírtam elviselni. Főleg nem egy Dark Souls után, ahol elképesztő jó harcrendszer van, igazi taktikus harc, a fegyvereknek tényleg van behatása az ellenfélre, hátralöki, lecsapja a földre. Ezután egy Skyrim, ahol csak ütsz, de az ellenfelek nem esnek hátra, nem tudsz félreugrani az ütések elől, kitérni, nagyon leegyszerűsített buta harc, nem is nevezném harcrendszernek. Tudom, az is szerepjáték nem a harc az erőssége, de ha már ilyen grafikája, meg ilyen jól kitalált univerzuma van, igazán összekaphatták volna magukat a srácok és tehettek volna bele valami fejlettebb harcrendszert.

    Na kicsit elkalandoztam, de ez is számít, hogy pl előtte Kings Bountyval, Heroes sorozattal, Company of Heroessal meg ilyenekkel tolta az illető, vagy más játékokkal, mert nyilván attól függ, hogy megtudja-e szokni vagy nem. Én is régen olyan játékokkal játszottam, amiket ma már el sem tudnék képzelni, próbáltam retrózni, de már nem köt le úgy. Egyszerűen azért, mert sokkal több játékot ismerek, sokkal nagyobb a viszonyítási alapom, és ami régen jó játéknak tűnt az ma már lehet eltörpül a sok új cím mellett.

Új hozzászólás Aktív témák