Új hozzászólás Aktív témák

  • pampika

    őstag

    válasz #16820480 #4 üzenetére

    az addig rendben van.
    de ott látom a hibát a gépezetben, hogy az apple se pár hónapja találta ki, hogy hopp, csináljunk egy tabletet. már elég régóta vannak hírek ilyen témában. megvették a proci gyártót, kerestek mérnököket, jöttek ki mindenféle pletykák (akár véletlenül, akár apple által generáltan "véletlenül") és ált. az ilyen pletykákat nem mariska néni találja ki, hanem vmi alapja szokott lenni. és ez még csak az, amit mi egyszerű halandóként megtudhatunk. iparágon belül már tuti, hogy jóval korábban tudták, hogy valami ilyesmi készül.

    ahhoz meg nem kell túl sok ész a gyártóknak se, hogy ha az alma kitalál valamit, akkor az valószínűleg ütős lesz. legalább is egy bizonyos rétegnek biztosan. és akár olyan embereket is elvihet az apple-fanboy világba, aki eddig nem volt behálózva. vagyis pont ott az a piaci szegmens, aki alapvetően nem venné meg az apple cuccát, ha lenne alternatívája. viszont ha mindenki csak év végére/jövőre akarja kiadni az ilyen cuccait és van egy apple, aki tolja a marketinget kőkeményen, világszinten, akkor sztem sok embert vihet el az apple a többi gyártó elől, mivel neki piacon van a kész készüléke. ilyen-olyan, itt-ott hibádzik, de bemész a boltba és leveszed a polcról. szemben azokkal, akik most bedobnak vmi alternatívát, majd közlik, hogy majd fél-1 év múlva megveheted. és addigra a nép jó része azt fogja venni, amit tud. vagyis ipadet, vagy azt a pár kütyüt, ami mostanság kapható, mert hiába tud többet bizonyos téren, ha csak egy renderelt képet lehet róla nézegetni, a fogyasztó pedig költené a pénzét most.

    én nem vennék ipadet, mivel egyrészt anti-fanboy vagyok :), másrészt nincs rá szükségem, szóval nekem mindegy, mit csinálnak, de tényleg olyan, mintha a gyártók most ébrednének rá, hogy hoppá, egy új kategória, aminek van létjogosultsága és talán lépni kéne vmit :F

Új hozzászólás Aktív témák