Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Mellettem van két ilyen gép is, már 1 éves kb mindkettő, pár észrevétel
    - ezek 1440*+LED-es kijelzősek, de még nincs n-es wifi és bluetooth
    - szálcsiszolt mintázatú a hátlap, de műanyag, nem fém
    - 2kg aksi nélkül, 6 cellással talán 2.5
    - nekem valóban el kezdett kopni a jobb oldali rácsról a festék...
    - folyadékállóságról én ennél a modellnél nem tudok
    - egyetlen drivert nem telepítettem (ubuntu, win7 alatt). Igaz, így win alatt nincs scroll.
    - nekem nem tetszik a fényerő szenzor, néha zavar, hogy kisebb-nagyobb fényváltozásokra is állítgatja a fényerőt.
    - energia profil azt hiszem a control point nélkül is elérhető.
    - alapjáraton nem megy a hűtés, a 7200 fordulatos vinyót viszont bizony hallani.
    - touchpadot nem használok, de a trackpoint szerintem remek

    Nem tudom, hogy szériahiba, vagy minden noti ilyen, de voltak melegedési gondok, mindkét gépnél. Jobban mondva inkább porosodás lehetett a baj. Mindkét gép nagyon belassult, minimális terhelés mellett is, különböző oprendszerek (sőt, ilyenkor restart után boot alatt is), tesztek alatt. Néha előjött webezésnél vagy idle-ben, néha meg tesztprogram alatt sem. A gép nem volt meleg, max 45° talán. Próbáltam legújabb bios-t is (elvileg a régihez képest új hő-táblázat), de nem nagyon segített semmit. Nem tudom már, mi oldotta meg, de az biztos, hogy mindkét gépet kifújkáltam, ami fontos, hogy a ventilátort és a hűtőbordát is. Nagyon kicsi az a hőleadó felület, könnyebben beporosodhat.
    Takarítás után érezni lehetett a különbséget, hidegebb volt a gép, ritkábban zúgott fel a venti, stb. Csak azért nem értem, mert ténylegesen nem volt annyira meleg a gép, a szenzor sem jelezte, rendszerüzenet sem jelzett ilyesmi... szóval nem tudom, miért lehetett.

    A két gép között mintha több különbség is lenne. A másik gépben talán puhább, finomabb járású a billentyűzet, mint az enyémben, a fedlap "könnyebben záródik" (nálam mintha két lépcsőben zárna, mert lenyomom, hallom, hogy mintha visszább csúszna a pöcök, de csak teljes lenyomásra zár - a másik gépen lehajtom, és ha kattan, akkor zárva is), illetve a bekapcs gombot ha kicsit mozgatom, így nyekereg, lehet csak piszkos (?), valamint a track-poinhoz tartozó bal egérgombnak nincs nyomáspontja, csak erősen rá kell feküdni; illetve itt-ott a kijelzőn mintha 1-1 folt világosabb lenne (tényleg így van, megfigyelhető, ellenben fogalmam sincs, miért).

    Még a garanciáról: ezek brit, re-furbished gépek, mikor átvettük volna, a diag jelzett valami gondot az egyik vinyóra, bár a win bootolt. Azért szóltunk a szerviznek, akik másnap megjelentek, megkérdezték, hogy lementettünk-e mindent ami kell, kicserélték a vinyót, és kész is. Szóval a Dell garancia nagyon jó.

    Gondolkodom is, hogy a fenti problémák miatt alkalmazni kéne egy szervizelést a gépre, de... kijelzőt gondolom nem cserélnének benne (foltok miatt), rácsot és trackpoint-egérgombokat esetleg, de ezek meg olyan gondok, hogy annyira nem nagy probléma, a gépet viszont szét kéne érte bontani, nem tudom, egyáltalán foglalkoznának-e vele, le kéne-e adni, stb...

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz simonzé #37 üzenetére

    Fölösleges bele nagyobb vga alap felhasználásra, akinek meg nem elég, ott az nvidia. Szerintem teljesen megfelel az intel 4500, kisebb teljesítmény/fogyasztás, hosszabb üzemidő. Sőt, még pár régebbi játék is elfut rajta, ha arra lenne igény.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    Amúgy ha már megy a fikázás: milyen alternatívát javasolnátok E6400-nek? A jelenlegi kínálatból. T400? Azért már az sem a régi thinkpad... Másik TP? Valamelyik HP?
    Szerintem már egyik manapság kapható gép sem olyan strapabíró, mint régen, ezért fölösleges azt mondogatni, hogy bezzeg a T60 meg D630 - a jelenlegi kínálathoz kéne hasonlítani.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák