Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyline15

    tag

    válasz kovsol #3 üzenetére

    Szerintem lennének páran akik szívesen elolvasnák a te beszámolódat is :)

    Nagyon jó írás lett!

    Keleti irányba még nem jutottam el sajnos, tervbe van a közeljövőben egy Japán, Új-Zélandi út. Azonban, hogy én is írjak, az úti cél esetemben New York City, Washington volt, 2 hétre. Mivel korábban csak európai országokban jártam, így teljesen új élmény volt az egész kirándulás. Érkezés: leszálláskor 75%-os páratartalom volt New Yorkba, mivel azelőtt 1 egész héten át esett az eső.

    Boltok: Kint teljesen más a helyzet. Nagyon sok kisbolt eléggé elhanyagolt, amit nem várnánk el egy olyan országtól, mint az USA (ha már itt Magyarországon nagyon megkövetelik a tisztaságot). Bementél a boltba, és két macska mászkált a polcokon, ami elsőre ledöbbentő volt, viszont az eladó elmagyarázta, hogy azóta tartanak macskákat, mióta az egyik vevő egy nyúl méretű patkánnyal futott össze bent. (Később meg is mutatta A4-es papíron az egér képét, amit persze azóta már elfogtak).

    Nyelvtudás: Angolból tárgyalóképes nyelvtudással rendelkezem, úgy gondoltam, hogy ez elég lesz kint létem során. Azt egy percig sem gondoltam, hogy nem az én angol tudásommal lesz a probléma. (Ez a rész csak New Yorkra volt igaz). További meglepetésként ért, hogy az egyik Brooklyn-i pékségbe, két eladó beszélget, méghozzá magyarul! Második napomat töltöttem kint, és máris magyarokba futottam bele. (Milyen kicsi a világ gondoltam). Másnap, szintén kisboltba, szintén magyar eladó volt, amikor már elkezdtem gondolkodni, hogy jó helyen járok-e, és tényleg New York-e ez :)

    Pár szóban Washingtonról: Busszal mentem át New Yorkból, a teljes út 4 óráig tartott, a jegy ára is elképesztően olcsó volt (22$ - az ottani árakhoz képest persze). A helyi lakosok száma jóval nagyobb mint a turistáké, így azért az egész környék teljesen más képet fest, mint máshol Amerikában. Jellemző volt a tisztaság, lakossághoz képest nem voltak zsúfoltak az utcák, egyszóval nyugodt, csendes városi környezettel tudnám leírni a helyet.

    Ha választanom kellene, hogy laknék-e kint: Washingtonban egyértelműen, teljesen mindegy, hogy milyen munkát végezve. Viszont New Yorkba nagyon sokat kellene fizetniük azért, hogy kint maradjak. Nem azt mondom ezzel, hogy nem érdemes megnézni, mert nagyon is érdemes, sok a látnivaló, és egyszer el kell jutnia mindenkinek oda.

    [ Szerkesztve ]

    "- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

  • Avicularia

    veterán

    válasz kovsol #9 üzenetére

    33K svéd koronába került 2 hét, amiből 11,5K volt a repülőjegy 2 főnek és 5.5K volt a szálloda. És nem mondom, hogy simán a dupláját el lehetett volna költeni, és akkor se szórtuk volna el eszetlenül a pénzt.
    Idén asszony Maldív-szigetekre akart menni, de meggyőztem, hogy muszlimokat nem támogatunk :)

  • Foglalt név

    addikt

    válasz kovsol #18 üzenetére

    Pont erre próbáltam utalni, hogy ha az embernek még él a nagyapja és férfias vérmérsékletű, akkor elővezetni egy "Balaton meg a Horvátország már számomra unalmas téma" kezdetű mondatot, hasonló impulzumomentumú pofont eredményezhet, mint egy nem kérek a csirkéből, mert nem natural :) Ekkorát fordult a világ 20 év alatt. Örülök, hogy páran ezt értékelik, mert azért akad olyan is, aki egy korabeli beszállókártya bekerülési árán transzatlantik utat foglal és sipákol, hogy miért nem jár hozzá masszázs.

  • Avicularia

    veterán

    válasz kovsol #18 üzenetére

    Én Malmöben lakok, itt sokkal olcsóbb minden mint Stockholmban, kb. 1.5x a szorzó
    De itt nálunk Malmöben egy drága pizza 80-90 korona, Phuketen meg 600 baht volt, ami 150 korona kb. 5K huf.
    Olcsó repjegyek valóban vannak, mostanában jópárszor voltam otthon, sokszor sikerül 99 koronáért megcsípni jegyet, ami 3.1K huf, a rekordom 54 korona volt Malmö-Budapest wizzair járatra. Ennyiért már simán megéri elmenni pár napra Európában körülnézni.
    USA-ba mi is akarunk menni asszonnyal, van neki ott 2 unokatestvére is, szóval szállás nem gond, csak én parázok, mert van egy olyan kérdés a vízumkérő lapon, hogy voltál-e elítélve erőszakos bűncselekményért és én voltam súlyos testi sértésért elítélve (kis autós összeszólalkozás után eltört a másik autós orra, miután megpróbált elgázolni), igaz csak pénzbírságra. Igaz svéd útlevéllel mennék, svédben büntetlen előéletem van, de tudjuk ,hogy az amerikaiak minden adatot tudnak mindenkiről és nem tudom mit kellene válaszolni a kérdésre. Ha bevallom, akkor lehet azért nem engednek be a határon, ha meg letagadom meg akkor lehet azért. És nincs kedvem elbukni két Európa-USA repülőjegyet, mert nyilván akkor az asszony is jönne haza velem. Ezen dilemmázok már elég régen.

  • Tidus

    addikt

    válasz kovsol #32 üzenetére

    Tudod ha az ember nem egy átlag bérből él, hanem ő fizeti a bért, akkor megtehet olyan dolgokat is amire esetleg rákérdeznek bizonyos hivatalokból is, esetleg.
    Erre miből futotta, elmúlt öt év vizsgálódás, stb. Ha tiszta akkor is, inkább nem kell ezt bevállalni feleslegesen.
    Üldözési mánia mire fel, max. ha többnek akarsz látszani mint aki vagy, szerintem.
    Nekem fészbukom sincs, nélküle is működök, aki pedig csak ott működik az oda való. Mint a fagyasztott cucc a mélyhűtőbe, jegelve.

Új hozzászólás Aktív témák