Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz arnyekxxx #19 üzenetére

    Igen, én is oszkarozni szoktam, csak nem akartam direktben kiírni a nevüket :)
    Márpedig ha valóban megnézted a Szeged - BP viszonylatot, akkor kismillió autó közül választhatsz.

    Megnéztem, ez az 50%-os MÁV start kártya valóban érdekes alternatíva lehet annak, aki nem lakik olyan jól ellátott oszkaros területen mint Szeged :D

    Most gyorsan ki is számoltam, MÁV start kártyával olyan havi 18K-t tudnék (többet, de ez esetben bele kellett számolnom a szegedi tömegközlekedés bérletet is) az oszkárhoz képest megspórolni. Feltételezve, hogy tényleg minden héten utazok legalább egyszer oda-vissza, ami nyilvánvalóan nem igaz, és feltételezve, hogy oszkáron soha nem futok össze ismerőssel (ami szintén nem igaz), és mindig fizetnem kell az útért, de egyszerűbb volt így számolni. Cserébe utanként másfél óra plusz idővel (hú azok a régi szép vonatos idők amikor pesten kezdtem dolgozni, és nem volt ritka - ritka? muhaha - a 30 perces késés sem, szóval a másfél órával még szuper optimista is voltam a MÁV javára), és jóval kényelmetlenebb körülményekkel. Havi minimum 12 órányi időveszteség, és kényelmetlenségek, hogy spóroljak havi maximum 18K-t? Köszi, de maradok továbbra is az oszkárnál.

    Mindenesetre jó ezt tudni, és ahol nincs ilyen bejáratott oszkáros közösség (vagy valaki annyira időmilliomos), ott valóban nagyon jó alternatíva tud lenni a MÁV Start 50% kártya. :R

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák