Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhali1

    csendes tag

    válasz koko52 #81600 üzenetére

    Csakhogy a rendőrök nem sztrájkolhatnak, törvényileg tilos. (De lehet az orvosok sem.) El is mennek sokan.

  • mpo

    veterán

    válasz koko52 #81600 üzenetére

    A mostani árak és fizetések mellett, minimum mennyiből jön ki 1 nm családi ház?

    Ha érted, akkor már elavult.

  • BiP

    nagyúr

    válasz koko52 #81600 üzenetére

    "csak összefogás kérdése."
    Elméletben jól hangzik, csak kivitelezhetetlen.

    "Van orvos ismerősöm, a kórházban ... magánpraxisban jön mellé"
    Némely/sok doki a kórház cuccait használja magáncélokra. Tehát ugyanott, ugyanazokkal az eszközökkel tart magánpraxist. Amitől hányni tudnék, már bocs.
    "A kezdőkkel és fizetésükkel már más a helyzet, sajnos meg kell mászniuk ezt a létrát."
    Irtózatos nagy bajok vannak az orvosoknál a bebetonozott feudalista rendszerrel. Ez sajnos nem sima karrierlétra, hanem valami régi, igazságtalan foshalmaz, tiszta maffia.

    Tanár ismerősöm három van: 40 éves 250 nettó, 38 éves 270 nettó, 41 éves 170 nettó. Mindegyik ált suliban tanít nagyvárosban. Igen, röhejes pénzek,
    Röhejes bizony. És vedd úgy, hogy az a 250/270 nettó az nem tudom, hogy jön össze, de ez k* nem az átlag. A bértábla alapján ez csak úgy jöhet össze neki, ha egyetem után azonnal munkába állt, nem szült, és megszerezte a legnagyobb elérhető minősítést. Ez nagyon a max.és kevesen vannak így.
    A legtöbben a 3. ember fizetését keresik, a 170nettó közelebb áll a valósághoz.
    Asszonyék szoktak a kollégákkal egymás között viccelődni, hogy tanárként jól kell férjet választani, aki finanszírozza a hobbijukat. (Mert ezt fizetett munkának nem lehet csúfolni)

    Építőipar haverjaim akik meló mellett/után maszekolnak:
    Én nem tudom, ezt hogyan csinálják, de amikor én az irodában végzek a 8-10-12 óra melómmal, rohadtul nincs kedvem még egy másodállást is nyomni, meg úgy a családra is illene időt fordítani. Tudom, ez az én döntésem.

    "fizu mellé jönnek pluszban "
    És gondolom ezekből ugyanúgy adóznak. Aha.

    Szóval nem olyan szar a helyzet mint sokan sírják, csak jól kell pályát választani és odatenni magad.
    Fogalmazzunk úgy, hogy nagyon szar a helyzet, de ha jól választasz, és jól csinálod/(vagy ügyeskedsz) akkor felülről ki lehet lógni belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz koko52 #81600 üzenetére

    "Sógor: Dunaferr vasmű, karbantartó lakatos folyamatos műszak: 700k nettó"
    Nem az akar folyamat bezárni?

    Meg valahogy ezek a fizetések soha nincsenek sehol, ha az ember munkát keres. (Meg mondjuk egy olyan orvos, aki tartja a markát, az persze hogy jól kap. Meg lehet próbálni ezt egy sürgősségin, ahol tényleg embereket mentesz meg, de hálapénz nincs.)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • DJGABI

    addikt

    válasz koko52 #81600 üzenetére

    Orvosoknál úgy tudom épp mostanában szüntették meg a magánpraxist. Vagy legalábbis választhattak hogy melyiket tartják meg a rendes melót vagy a fusit... Cserébe kaptak fizuemelést (ami azért nem kompenzál egy 2. melót). Meg hát elvileg hálapénz is üldözve van. Ezzel szemben pár hete öreganyámnak a kézműtéte után azért sikerült az orvos zsebébe csempésznie pár tízezrest.

    Hivatásosoknál iszonyatos leszerelési hullám van, Zsaruellátó tényleg tanulságos. Pár éve én is nettó 150k-val kezdtem infósként, úgy voltam hogy önéletrajzban jól mutat, meg gondoltam kb ennyi lehet itt vidéken az átlag, de már akkor is lópikula pénz volt az, kb semmire se elég. De legalább nem kellett fegyvert cipelnem, meg éjjel-nappal hadra foghatónak lennem... Nem csodálom hogy nem egy vonzó pálya.

    Tanári fizu no comment... tényleg kb csak hobbiként értelmezhető, ahhoz képest hogy nekik is mekkora felelősségük van/lenne.

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

  • KROK640

    veterán

    válasz koko52 #81600 üzenetére

    Igen, bezárhat az ilyen majom, sokan be is zártak. (viszont ezáltal kevesebb munkahely, kevesebb konkurencia, ami se a fogyasztónak, se a munkaerőnek nem jó).

    Rendőrök, Ápolók, orvosok, tanárok: ha elmennek akkor mivel lesz jobb? nincs már ígyis elég nagy szakember hiány ebben az országban? Évek óta rendőrhiány van, konkrétan lasszóval fogdosnak össze már mindenféle embert, hogy menjen már rendőrnek, annyira nem akar senki sem az lenni már. (mondjuk nem csodálom, fater rendőr volt, egyvalamit már 6 évesen tudtam, hogy ha valami rendőr az tuti nem akarok lenni).

    villanyszerelő, csőszerelő, burkoló ezek most tényleg nagyon nagyot mennek, nekem is átkéne magamat képezni ebbe az iparba, de komolyan. külföldön egyébként még jobb talán. Tibi haverom faterja, kint Németben, igaz sokéve a cégnél van, de a havi 4500-5000 eur is megvan neki egy komolyabb hónapban. Abból már úgy lehet ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák