Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cynosure

    tag

    válasz Chaser #33710 üzenetére

    A sima 1050? LOL. Én értem, hogy ez itt egy összezáró közösség, és kötelességednek érzed kritizálni azt a hirdetést amit elkezdett más is, de már csak szimpla hülyeségekkel megy. A 1050 a kanyarban sincs ehhez a kártyához képest, abban kb semmi OC nincs, olyan kicsi a kártya, hogy az egyetlen ventillátora nem lesz képes lehűteni, és a TDP ígyis maxon va. Honnan adsz neki bármennyi extra áramot plusz csatlakozók nélkül? Még a legmeredekebb 1050Ti OC kártyákon is alíg akad extra csatlakozó, 1-2 típus max. Azok 50K körül vannak. Elméletekkel jöttök, mellettem meg itt van mindkét kártya, látom amiről beszélek. Persze 1) gyorsabb a 1050 Ti OC mint a 7870XT ha mindkettő gyári beállításokkal, gyári BIOS -sal megy, 2) kevesebbet fogyaszt a 1050Ti OC mint a 7870XT. De valahol elvész abban a pár százalékos előnyben az, amit itt erőlködtök...

    De ha ennyire fogyasztás mániás vagy, és tételezzük fel, hogy tényleg baromságot ír az AIDA, akkor itt egy kis matek valós TDP nélkül, elméleti MAX -ra számolva: Az én eladó kártyám 25K forint, 0.185kWh, B kártya (1050 -et hagyjuk, a Ti -ből már jobban megéri az OC a nagyobb hűtés miatt) 0.075kWh fogyasztás 50K forint. Ha átlagosan egy nap 2 órát játszol (idle fogyasztás kb azonos a két kártyánál), akkor aznap kemény 0.22kWh -t fogyasztottál többet, ez egy évre ~80kWh, ami 3200! forint, 8 év alatt térlül meg. Ha nem játszol, akkor persze gyorsabban, de akkor nem kell 1050, arra biztos van 10K forintos belépő passzív megoldáas. Akinek meg egész nap van ideje játszani, annak úgy is 1060+ kell majd, azt persze nehéz bármivel túlszárnyalni teljesítményben, a fogyasztása meg már... Mire megtérül, pár év, ha a spórlás a lényeg. Persze van, akinek BWM -ben is a 712i kell. Én ezután csendben röhögök tovább. Köszi, hogy felhoztátok a témát, ilyen jól rég szórakoztam.

    BTW mi az isten az a bányász?

    Ja gpuboss vs más:
    https://www.techpowerup.com/gpudb/1860/radeon-hd-7870-xt
    https://www.techpowerup.com/gpudb/2885/geforce-gtx-1050-ti

    Elég érdekesen ölelik körbe a GTX 760 -at, de gondolom a techpowerup is ugyanakkora baromságokat hoz mint a gpuboss.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák