Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Idegen vírus, hogy ne kelljen túl sok járókelőt modellezni, és egy gyenge remake (War of the Worlds) gyenge ripoffja, legalábbis ha a nem túl távoli múltból merítünk. Hát, nem erőltették meg magukat.
    Ellenben sikerült néhány egészen eredeti jelenetet becsempészni a játékba, pl. leszakadt Szabadságszobor fej, betörő vízözön New York-ban... oh wait... :U

    Amúgy hangulatos a trailer, szó se róla. Ha nem látnám, hogy egyetlen másodpercében nincsen semmi eredeti ötlet, akkor valószínűleg bejönne.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #08052480 #6 üzenetére

    Az tény, hogy ha ebből készül majd film, könnyebb lesz rendezőt találni, mivel Uwe Boll eléggé ráér... :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Goldmen75 #11 üzenetére

    Ehh, nem az a gond, hogy nem tudnak korszakalkotó sztorit írni egy párórás síkostoba lövöldéhez, hanem az, hogy már megint nem veszik a fáradtságot arra, hogy legalább megpróbálják elrejteni a totális ötlettelenség okán bekövetkezett szisztematikus másolást. A trailer során több jelent alá ki kéne írni, hogy "based on [adott mozifilm neve]".

    A nanoruha funkcióin hadd ne essek hanyatt, a Crysis első részénél majdnem 10 évvel korábbi FPS-ekben ezerszer érdekesebb "extrákat" kapcsolhattál be (pl. a Deus Ex-ben gyak. az összes Crysis-ban előforduló "erő" benne volt), szóval akinek az új volt és egyedi, az nagyon fiatalnak kellett, hogy legyen :K
    Egyébként a grafika alapján azt mondanám (mármint a látott videó alapján), hogy semmit nem látok, amit színvonalasabb konzolos címekben, pl. Halo: Reach-ben ne láttam volna. PC-n persze lehet, hogy galaxisokkal szebb lesz, de attól még a sztori egy érdektelen, ripoffokból összeollózott frankenstein lesz, akárcsak az első. De hát CryTektől mondjuk nem is várok többet, mivel sosem volt képes többre.

    Ettől persze a multi pl. lehet zseniális, ahogyan a játékmenet is.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz WayneGace #15 üzenetére

    War of the Worlds is lopott story

    Az remake-elt sztori, más kérdés, hogy a Spielberg-féle is igencsak szeméthalom. Megint mondom, nem a "felhasználással" van a gond, hanem a fénymásolással. Ráadásul a sci-fi történelem legrosszabb alien invasion-kategóriájú koncepciójának fénymásolásával.

    Szabadságszobor összeomlás klisé, ez tény

    Az a baj, hogy az egész trailer kizárólag ilyen filmklisékből van összevágva. Pont erről beszélek. Ugyanezt a trailert pár óra imdb-zős trailernézegetés után össze tudod vágni, gyakorlatilag pont ilyenre, élő szereplőkkel.

    New York-ba egyébként most is ömlik illetve szivárog be a víz

    Igen, és gondolom ez a beszivárgás legalább annyira meghökkentően hasonlít nem egy, hanem konkrétan kettő nem-is-olyan-régi katasztrófafilm jeleneteihez, hogy már a több ezer szivattyú is érzi a pofátlan ripoff tényét :D

    Nem hiszem, hogy a járókelők modellezésével gondjuk lenne

    Dehogynem, mert akkor nem lenne elég maszkos embereket csinálni. Én a Crysis első részén is fogtam a hasamat, hogy ugyan az amcsik feltalálták a nanoruhát, de az észak-koreaiak tökélyre fejlesztették a klónok készítésének művészetét :D

    Egyébként bocsánat, megint mondom: ettől a játék lehet jó, szép és élvezhető, akár multiban hosszú évekre milliókat lekötő csoda, csak az SP trailert kár volt kiadni, mert cefet égő, hogy X év engine fejlesztés mellett már megint nem jutott idő a kocsmában sörözés közben sztorit írni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Jofi81 #17 üzenetére

    Na ez kemény, mert ez ráadásul nemcsak ugyanúgy ruha, de még hasonlóságot is mutat :D
    Más kérdés, hogy ezek eléggé közel vannak egymáshoz időben.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz velizare #20 üzenetére

    Tény, de tudod, új rész, új esély. Nem valószínű, hogy nyert :))

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ferko75HUN #25 üzenetére

    Izé, valahol teljesen igazad van, de a magyarázat egyszerű: szeretem a science fiction stílust, legyen szó akármilyen játék genréről, így természetesen az fps sem kivétel. Ilyen tekintetben természetesen odafigyeltem a Crysis 2-re is, mert az első rész borzalmas stílustalansága, gagyi szereplői és csak alibiként funkcionáló sztorija után a Warhead egészen konkrétan javuló tendenciát mutatott (nem volt az sem húde, de ott már csináltak egy legalább picit emberi karaktert, nyomtak olyan infókat, amik kicsit valóságosabb hangulatot kölcsönöztek a világnak stb.).
    Éppen ezért valahol reménykedtem benne, hogy a kettő megjelenésével rámennek a játék ezen aspektusára is, főleg mivel konzolon senkit nem hat meg a Crytek-féle grafikabuzulás, pláne mivel a játék semmivel nem néz ki jobban, mint bármelyik színvonalas fps. De a trailer alapján tévedtem erősen.

    Mint mondtam, az, hogy multiban milyen, azt nem tudom, és nem is fikkantottam ilyen téren. A Wars-al hiába jössz, mivel az multi-only, ha jól tudom, tehát totál nem érinti a játék azon oldalát, amit én pont nehezményezek a gyatra trailer okán :K

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz fpeter07 #27 üzenetére

    Lesz egy training mission a szigeten, aztán futás, mert nagy a baj, repül az ufó, de mire odaérnek New York-ba - ami kész szerencsére a nyugati parton van, és oda fut be a hajó (:D) -, már megtizedelte az idegen vírus a lakosságot, no meg az ezredévek óta elásott harci gépezetek is kiemelkedtek a föld alól. Így nincsen más lehetőség, az emberiség utolsó esélye a Raptor csapat megmaradt tagjainak vállán nyugszik :))

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ferko75HUN #29 üzenetére

    Azért szerintem van némi különbség egy minimálisan átgondolt, nem erősen ripoff ollózott koncepció és Shakespeare között. De nem is erről van szó. Nem hiszem, hogy az én véleményem érdemben csökkentené a te játékélményedet - magától értetődően nem sértésnek szántam, amit mondtam, de ahogyan neked egy nagyon pozitív véleményed van, úgy nekem meg nagyon negatív. C'est la vie, nekem sem lesz a tiedtől jobb a játék, neked sem lesz az enyémtől rosszabb :K

    De miért kell, 1-2 perces foszlányokból (Crysis2 trailer) mindjárt kész-teljes konklúziót (lehúzást) alkotni?

    Mert amikor a story trailer egy két perces kliséáradat - ráadásul lopott, másolt kliséáradat, nem is az az univerzális legyintős fajta -, akkor bizony nincsen sokmindenre várni.
    Remélem te örömödet fogod lelni benne - sajnos nálam esélye nincsen, mert sem jó sztorit, sem osztott képernyős co-opot nem sikerült beleizzadni a játékba, tehát nincsen aspektusa, amiről jól tudnék nyilatkozni. Ezért a lesújtó vélemény.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ferko75HUN #32 üzenetére

    Szintén nem kötekedés, de:

    Ha ezen nevetsz, mert realitástartama nem sok, akkor tényleg felesleges bármilyen filmet,játékot megnézned, kivéve a megtörtént eseményeket hűen ábrázoló alkotásokat.

    Kiragadtál egy mondatot, így nem ér. Az egész szöveget szántam egyfajta szarkasztikus megjegyzésnek, hogy miképpen is lehetne kb. 10mp alatt kitalálni, hogyan is kerül a dzsungelből a Raptor Team NY-be. Ennél többet nem is kell belelátni :)

    Te gyerekkorodban nem szeretted a Marvel-univerzumot?

    Hát, az X-Ment szerettem. A többit nem igazán. Pókembert főleg nem :D

    nem tetszett a Terminator sorozat?

    Öhm, a sorozat, vagy a filmsorozat? Mert a sorozat szerintem annak ellenére iszonyatosan pocsék volt (egy szezont láttam belőle), hogy Summer Glau-t egy üde kiscsajnak tartom. A filmekből az első kettő zseniális és imádom, a második kettő Terminátorként gyalázatos, sci-fiként gyenge közepes. Persze ez mind szubjektív dolog.

    De azért ne idegeskedj rajtam :B

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák