Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz H_Adam #465 üzenetére

    hosszabbító kábel van;> a 20+4es biztos elég hosszú lesz (nekem p5km van FSP 500al), a 4pinesben már ennyire nem lennék biztos. nekem alulra fordított ventivel nem ért el addig (de az alsó slotban egy eléggé magas x-fi fatal1ty pro gamer van, legfelsőben egy x800gto, a kettő kb egyhosszú és egymagas is!), fordítva pár centin múlt, de elég volt. ha nincs ilyen baromi magas kártyád alul, szerintem hosszabbító nélkül épphogy elég lesz.

    van egy 3.5ös kiegészítő hely, az idés vinyóm nekem abban van (dvdíró is ides, máshogy meg nem lehetett bekötni). szerintem oda befér a cooler.

    viszont a vinyók előtt van a front 12es venti, tehát azoknak a hűtése meg van oldva alapból (tesztek szerint megfelelően).

    egyébként a ház kellemes, ezért az árért nem rossz, bár azért annyira nem magas, mint számítottam:) (jó, a chieftec B szerverház/dragon is tervben volt) majd irok picit többet is saját tapasztalatokról, ha sikerül egy órán belül beleaplikálni a thermalright ifx-14et:)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    nah, akkor tapasztalatok. eddig egy codegen házam volt (nemnevet:)), visszafogott, letisztult, jól szellőző, jól szerelhető, halk, nemplexis házat akartam emberi áron (15-25). a versenyzők között volt az antec sonata 3 (de közben lett tápom, szóval kiesett), a chieftec dragon (egyik barátom két hónapja szidja meg mellesleg baromi nehéz), a chieftec B szerverház (4 sata vinyó bemozgatja... ismerősi körben mindenki idegbajt kaptt tőle, ventit nem adnak alapból ami tovább tolja fel a költséget),a stacker 810 (picit ezt már drágállottam, bármennyire is jó), az antec 900 (nem tudok a tetejére pakolni:D, plexis:S), az aerocool aeroengine 3 (nagyon gagyi előlap) és a Thermaltake Soprano (nekem nem tetszik). pontosabb specifikáció: lehet lesz 3870 Cfem, és quadot akarok benne húzni, éjjel lehessen mellette aludni, tehát legyen halk is.

    az előlap nehezen leszedhető, kicsit lejjebb van a tetőlapnál. nem vészes, de mégiscsak:) mondjuk ezt venticsere/5.25ös beillesztés kivételével nem nagyon kell leszedni. tető leszerelése picit egyszerűbb, ezt csak ventiszerelésnél kell leszedni. az első és alsó venti kapott porszűrőt, sajnos a táp már nem. első ventit cseréltem egy glacialtechre, aztán pedig beraktam alulra, onnan látszik legkevésbé a fénye:) alulra csak 14es ventit lehet simán befogatni, 12est sajnos szerelni kell... kiszeded a porszűrőt, berakod a ventit, berakod a porszűrőt, ami korántsem egy egyszerű művelet. egyeseknek az oldalfal beremeg, nekem ilyen bajom nincs. bár az illeszkedése nekem se tökéletes.

    táp alul. nekem lefelé fordítva nem ért el a 4pines kábel a helyére, meg kellett fordítani. a gumírozott tartótalpak és a gumirozás a hátlap és a táp között plusszpont, bár a szerelhetőséget picit rontja. FSP 500am nagyventis kivitelben. pozitívum, h a táp nem szívja be a meleg levegőt, valamint nem moduláris tápnál a kábelköteg egyszerűen eltüntethető a a táp mellé/táp és alsó venti közé.

    az alaplap tartó csavarok közül párat eléggé nehéz befogatni. ez mondjuk a stacker 810nél se jobb. a kábelfelfogatók jó ötletek, sajnos egy nagyobb lapnál (pl p5k, ami nekem van) csak elfordítva tudod berakni a lapot. fél centivel kellett volna őket odébbrakni, és csak áradozni tudnék róluk...

    csatlakozó szempontból az intel hd audiot kevésbé rondán is meg lehetett volna csinálni. a power ledet alapból asus lapra nem lehet rákötni. mivel többen panaszkodtak, h nagyon erős a fénye, én nem kerestem megoldást a problémára. a ház tetején lévő esata portom gyárilag picit hibás szélű volt.

    a ventik ides csatlakozói nagyon gyengék, újra átélhetjük a fésüljük egyenesre a lábakat érzést. 810esben is megvan a hiba, szal a CMnél ezen változtatni kéne, pár forintos alkatrész, ámde vérgagyi.

    3.5ös hely már alapból nincs, csak átalakítóval. nekem az átalakító jól jött, p5kn egy ide csatoló van, nekem meg a dvdíróm és az egyik vinyóm is az. a 3.5ös hely szerelhetősége azért korántsem könnyű.

    a vinyók berakása viszont egyszerű, amilyen gyengének tűnik elsőre, annyira hatékony. zajt meg valamennyit tényleg nyel el. ja csavarmentes;>

    a bővítőkártyák szintén csavarmentesek, ez az alaplap ki/berakásánál/kábelhuzogatásnál plusszpont. hatalmas. nagyobb kártyát nem tudom, h elbír e, de vészesetén ahogy nézem lehet csavarozni is.

    belenézve már korántsem olyan nagy a ház, mint elsőre tűnik:) elöl rendesen televan, alul a táp és a venti, szóval jól és gyorsan tele lehet rakni. viszont nem pici: nekem sikerült belerakni egy thermalright IFX-14et IFX 10estül (bár ez utóbbit hajtogatni kellett:)), ami jelenleg a legnagyobb kapható léghűtés tudomásom szerint. mellé már a procinak való plussz hűtés nem férne be az oldallapra (vagy talán egy 1.5centi magas venti még éppen, de ebben se vagyok biztos), viszont annak már nem lenne értelme.

    gumitalpakon áll, tehát csúszni nem fog, húzni nem lehet, rezgést padlóra nem visz át. tetszik. amúgy is rámfér némi izom:D

    a felül lévő csatlakozók bejönnek. a bekapcsológomb oldalt van, de elég nagy ahhoz, hogy nagylábujjal lehessen kapcsolni:D bekapcsológomb eléggé műanyag sajna.

    összességében: nincsen egyszerűen szerelhető ház. ez is csak addig az, amíg nem kezdesz nagyméretű hűtőket/egyéb mókás dolgokat beleaplikálni. márpedig aki ilyet vesz, az valszeg okkal teszi. jól szellőzik, minden elfér benne, bővíthető (bár ha nem csak bővítőkártyákat/vinyókat/dvdírót raksz bele, akkor oda az egyszerű szerelhetőség), kultúráltan néz ki, nem embertelenül nehéz, elviselhetően hangos és jó árban van. csodát ne várjatok tőle, ez is csak egy számítógépház. de annak kifejezetten jó ennyiért.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Gerisz #483 üzenetére

    jelenleg bővítőhelyeken egy x800gt@gto és egy x-fi fatal1ty pro tanyázik... tehát nehéz kártya még nincs benne (x800 helyett lesz majd a 3870, amint összejön a píz:)).

    hát ja, procihűtő nekem hátra fúj (pontosabban a rárakott venti), mögötte egy 12es ami szintén hátra fúj, szal max a legfölső lamellát meg a hőcsövek tetejét tudná kihuzatni a mellette lévő... de pl gyári hűtővel még jól jött.

    előlapot nekem konkrétan feszegetni kellett, meg nézegetni, mert nem akartam letörni:). mondjuk az említett dragon házas barátom szavai alapján ez még mindig egyszerűen lekapható... az előző codegen egyszerűbb volt, mert volt rajta alul fogó, de ott meg ugye belement a por, tehát az sem jó megoldás. viszont az oldalán van fogási lehetőség, szóval azt könnyű lekapni.

    ja, juteszembe még, valahol egy pici bemélyítést elbírt volna, mert így alányúlva lehet leginkább emelni, ami nem kellemes:)

    súlyra visszatérve: 11 kiló még nem olyan vészesen sok. az általam nézett chieftecek 20k fölött vannak üresen.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #512 üzenetére

    harisnya esetleg? én ezt az ötletet kaptam, amikor szentségeltem egyet a tápalatti porszűrő hiánya miatt:) esetleg ha valami normálisabb megoldást találnál, az engem is érdekelne, bár végül felfelé került a ventije.

    viszont ha lenne jobb megoldás, akkor elmegyek hosszabbítóért, aztán megcsinálom, ennyit megér, h a táp külön saját körön legyen a többi alkatrésztől leválasztva. főleg, hogy így kicsit normálisabb/áttekinthetőbb lenne az egész ház szellőzése.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz phalanx #536 üzenetére

    fordítsd meg a tápot... nekem is fspm van (bár nem a durvánkék kiszerelés:D), énis hasonló problémába ütköztem. valamint a kábeleket a tápból kifele is bizergáld picit, azon is lehet 1-2 centit nyerni. fordított táppal éppen, de elég lesz a távolság. vész esetén húzd át a kártya alatt, nem szép, ámde hatékony megoldás vészhelyzetben.

    szigetelésnek nem tudom ennél a háznál mennyi értelme lenne, ha lenne egyáltalán. kicsit soknak érzem a ventilátorok számát ahhoz, hogy be lehessen rendesen burkolni, de szóljatok, ha tédvedek.

    és mégegy: a venti nekem elölről hátra fúj, IFX14, venti középen. ha rakok fölé is egy szívó ventit, akkor szerintetek csökken vagy nő a hatásfok?

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    hm, valaki már nézegette, hogy a ház tetejére esetleg valamilyen ventit be lehet e rakni (nem feltétlenül csak 12esben gondolkodom, alacsony szellőzésű low profile ventik is számbajöhetnek, a memek felől és a hűtő oldaláról gondolkodok némi légmozgatásban)? gondolkozom a felső hűtő beszerelésén, de az IFX 14 miatt nem marad semmi hely a tető alá rögzíteni. megoldás lehetne az IFX elforgatása, de akkor valszeg rálógna a memóriákra/ az IFX10et tovább kéne hajtogatnom a hőcsöveivel, és nem valszínű, hogy így egyáltalán beférne. a 4pines csatlakozó bedugásának problémájára meg gondolni sem merek, a felfogatással együtt:D

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz tempx #670 üzenetére

    vagy kicserléd az első és hátsó ventit, esetleg berakod alulra, és igazi falusi sufnintuningrobogó fílingje lesz a háznak:D alsó helyen mindenesetre saját tapasztalat alapján nem látszik, hogy ott van.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #680 üzenetére

    és porszűrésre van valami ötleted/ötletetek?

    hangszigetelésnél van olyan kit, ami elég lenne némi vagdosással? hozzáláttam a gép behalkításához (vidkarinál kicsit ideges lettem, szóval holnapra jön egy zalman mfc1plus), szóval ha úgy néz ki, h nem lesz retail, akkor van itthon olló^^

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    na részemről megoldva a porszűrő/szigetelés/alaplapi csatlakozó probléma, meg még az IFX miatti helyhiány és kompatibilitási probléma. avagy nemsokára költözök át egy CM Cosmosba:) és van egy eladó garis makulátlan cm690em:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #691 üzenetére

    na tökjó:) ha nem lett volna az inkompatibilitási problémám az IFX14el (pontosabban az IFX10 volt inkább a bajos), és emiatt a felső két ventihely nem csak dísznek lett volna, azt hiszem megtartottam volna. szerettem azt a házat, és ezt leszámítva tényleg jó darab.

    Cosmos:
    + felül +4-5 centi hely, ami nálam létfontosságú volt.
    + halkabb ventik
    + egyel több vinyóhely
    + van fogó a tetején, ami nagyon-nagyon-nagyon-nagyon praktikus
    + gumirozott oldalfaltartó
    + gyári porszűrés hátul
    + gyári porszűrés alul, ami könnyen mozgatható, és jutott a táp alá is
    + gyári hangszigetelés
    + egyszerűbb és msszívabb 5.25ös rögzítés
    + nagyobb:)
    + 8pines hosszabbító
    + nem fix kötegelők
    + táp gumibakon
    + halkabb
    + űrhajó:D
    + jobb kidolgozási minőség
    + ventikkel megrakva is van hely pakolni a tetejére
    + extrém méretű hardvereket könnyebb beszerelzni
    + oldalra döntve kiváló kávézó/teázóasztal:D
    + könnyen szerelhető
    +- ajtó
    +- vinyók nem teljesen csavarmentesen szerelhetők, de cserébe a gmírozás és hangszigetelés jobb
    + thumbscrewes kártyarögzítő megoldás, nehezebb kártyáknál jobb
    - vidkártya mellett nincs venti, ez üresben 3 fokot számít
    - cpuhűtő fölött nincs venti oldalfalon, ez pl gyári hűtőkkel nem annyira jó
    - nehezebb
    - asus lapokkal inkompatibilis power led
    - csavarok külön zacskóban:(

    690:
    + több venti
    + oldalfalon ventik
    + könnyebb
    + jobb hűtés (vidkarinál sokkal)
    + táp gumibakon
    + gumilábak
    + (amíg nem állsz neki ventiket cserélgetni és extrém procihűtőket alkalmazni addig) könnyen szerelhető
    + konvencionális kinézet
    + csavarmentes bővitőkártyák (de lehet csavarozni is)
    + csavarok az oldalsó merevítőn
    +- csavarmentes rezgéscsillapított vinyók
    +- csavarmentes 5.25
    - felül nagyon kevés a hely, nagyob hűtőkkel probléma lehet/rémálom lehet a szerelés
    - asus lapokkal inkompatiblis power led
    - egyes tápokkal hosszabbító kellhet
    - táp alatt nincs porszűrő
    - nehezen emelhető

    összességében a 690 olcsóbb, jobban hűt, de hangosabb, a Cosmos pedig halkabb, nagyobb, de egy picit melegebb. előbbi jobb túlhajtásra és CF / SLIre, utóbbi meg kirakatgépebb és nagy/hálószobabarátabb. mindenesetre mindkettő szerethető és nagyon jó ház. elvileg a Cosmos S ötvözi mindkettő jó tulajdonságait. ár/értékben a CM690 verhetetlen, bár az én Cosmosom a maga 37es árával már egész jól közelíti (kb a behalkítás/porszűrő-/venticsere is ennyibe fájt volna, és az a helyproblémám még nem oldta volna meg).

    szóval kb úgy viszonyulnak egymáshoz, mint a Lamborghini Gallardo Superleggera és a Murcielago lp640:).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz pohár #703 üzenetére

    a magasságával nincs baj a háznak, nekem IFX14 is belefért. ami 161mm magas:) igaz, hogy kb 3 mm hely volt a ház széléig, de annál magasabb léghűtőt szerintem nem sűrűn gyártanak:) sőt, amellé még az oldalsó 12es venti is be fog férni a procihűtő felett.

    tápoknál a lapon is sok múlik minden, ha giga lapod van, akkor alul érdemes áthúzni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz WiZARD #716 üzenetére

    bővítőkártya mennyi lesz benne? táp tetejére esetleg nem lehet felrakni?

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    hm, 8 pines alaplapi hosszabbító szerintetek jó lesz nekem a 4 pines kábelt megtoldani (megfelelő fekete-sárga kötésekkel)? ahogy néztem, a tápon a "8pines" csatlakozó két 4pines összeillesztéséből jön össze. a sárga-fekete erek is stimmelnek. viszont csak 8pines hosszabbítóm van, a lapomon meg 20+4 ill 4es elrendezésben mennek rá a csatik.

    bár már nem ilyen házikóm van, a Cosmos nagyon-nagyon közel áll ehhez a házhoz, annak a fórumában pedig nulla élet van (és jelen probléma mindkettőre jellemző, csak ahhoz adtak 8pines hosszabbítót).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    na akkor. most mindenki szépen megfordítja a tápját, főleg azok, akiknek a vidkarija a házon kívülre fúj. 3-5 fokot lehet vele nyerni...

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz proci985 #772 üzenetére

    mmint a gpun, ez lemaradt a nagy örömben:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #774 üzenetére

    hát, szépnek tényleg nem lesz olyan szép sajnos (bár a ház aljában azért annyira nem feltűnő az a kábel). nekem se ért el eddig az alaplapi csati fordított helyzetben (FSP 500 60GLN), szóval hosszabbító tényleg kell sajnos pár táphoz.

    viszont cserébe a táp nem szívja el a vidkari elől a levegőt, és nem keveri meg a házikó szellőzését (gyönyörűen ellenlégáramlatot csinál az alap alulról felfelé eredeti áramlatnak).

    szóval irány hosszabbítóért és porszűrőért, minimális költséggel és erőbefektetéssel elég sokat lehet nyerni. szóval nagyon megéri;>

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Gerisz #778 üzenetére

    eddig felfelé volt a tápom ventije. nagyventis kiszerelés, tehát a venti szívja be a levegőt. a táp fölött van a vidkari 10 centin belül, kb a 12es vidkari hűtő az oldalfalon köztük. mivel a tápon 12/14es venti van, a házból kifelé fújó vidkarik légszállítása pedig annak a töredéke, az oldalsó 12es hűs levegőjét a táp elég jól lenyúlja.

    ha ellenben a tápod a házon kívülről szívja a levegőt, akkor külön körre kerül és nem szól bele a házikó szellőzésébe. ez jó, mert kevésbé fog melegedni és halkabb marad. valamint jó, mert az előbbi légáramlásba se szól bele.

    Neked pedig jól van megoldva a szellőzése:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #782 üzenetére

    hm, a kedvemért bele tudsz rakni egy olyat is, hogy porszűrő mennyire korlátozza teljesítményt/mennyit ront a hangon? gondolkozom, h felülre lehet kéne rakni, mert beesik a por:(.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz DeadMeat #791 üzenetére

    lehet arra gondolt, h túlhajtani akarja, h jobban fussanak a játékok, emiatt kell neki játékra a ház:)

    690es lényegesen jobban szellőzik, ha ez a lényeg.

    szerintem még helykínálat és hangerő is lehet szempont:)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz ész ventura #862 üzenetére

    legegyszerűbb megoldás a molex -- 3pin átalakító, amit kaptál a házhoz. alapból a venti a sárga ágra van kötve (a fekete a föld, a sárga a 12V, a piros az 5V), tehát ha rádugod a molexre, és 12Vn jár. na és itt jön a trükk: gondolom észrevetted a háznál, hogy a molex -- 3pin átalakítónál a molex felőli részen kicsit instabilak a lábikók... szóval ha kicseréled a megfelelő oldalon a piros és sárga vezetéket, majd úgy dugod rá a táp molexére (a két feketét értelemszerűleg fölösleges cserélni), akkor 5Vn fog menni a venti. ezekután mondjuk az átalakító kimenő molexére már vinyót/dvdírót ne köss semiképen.

    avagy ha adnak a házhoz, minek vennél?;>

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz WiZARD #899 üzenetére

    hm, vinyók hűtése mennyit javult a lépéstől? szerintem is merevítési célok miatt volt ott. végén a csonkokat remélem azért lereszelted;>

    Samsung 500assal nekem semmi ilyen bajom nem volt a 690esben (sem). viszont a patás 80gs maxtorom a raptoromat megveri seekhangban:DDD szóval a dolog inkább típus, mint gyártófüggő a vinyóval kapcsolatban.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #924 üzenetére

    azért vidkari túlhajtásnál tesztelésnél bőven be lehet állóra fagyasztani a vistát is (jó, abban némi driverpara és feszinstabilitás is bennevolt részemről). nekem legalábbis rendszeresen összejött, és ott azért a reset kényelmesebb.

    mondjuk erre annyi megoldás van, hogy fogod, alaplapon beállítod a bootolás billről/egérről opciót, leállítani úgyis windowsból fogod, a powert pedig rákötöd a resetre. kicsit teszkós, de ha mindenképpen kell:)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #934 üzenetére

    nekem is... csak a fene fog a kábelköteg alatt egyforintossal lábakat összekötni ;):D

    najó, szal elvileg két kábellel meg egy nyomógombbal (ami mondjuk nyomásra összeköti a két véget) ezt a problémát át lehet hidalni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz djtoomi #936 üzenetére

    sejtettem egyébként, hogy hátlapiról van szó. tuninglapoknál ha még nincs házba építve, akkor eléggé jól jöhet a dolog (bár én jópár barátomat és pár családtagomat kiakasztottam az asztalon elhelyezett géppel és az egyforintossal).

    de végülis belegondolva, ott a reset az alaplapon is, csak a lábakat kell összeérinteni... hülye vicc/szándékos félreértelmezés volt, elnézés:).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz SeaShark #1087 üzenetére

    szerintem függőlegesen rakd be. igaz, hogy úgy a vidkari hátuljáról fogja húzni a levegőt, de az a vidkarinak nagyon jót tesz és elkél, a proci hőmérségletén meg marginálisan nem változtat. a cpu fölötti venti valszeg Neked nem fog beférni (ha a 120 ultráról beszélünk), de az ezzel a felépítésű hűtővel nem is jó. vidkari mellé mindenképpen rakj 12est. ventit hűtőre szerintem alulra rakd, fölé pedig kerüljön egy házhűtő venti ( nem tudom, hogy ott van e elég hely két ventinek... ha olyan 2-3 centi táv a két venti között lenne, akkor érdemes lehet elgondolkozni a duplaventis megoldáson). a hátsó hűtőt szintén beüzemelném, kifújó beállítással. az előrébb lévő felső ventit szintén behelyezném, az direktbe fogja a ramokról lehúzni a meleget (és csinál némi kereszthuzatot is). vinyók előtti venti maradjon, alulra pedig esetleg kellhet egy, bár felül amennyi venti húzná ki a levegőt, hogy alulról/elölről a nyomáskülönbség miatt amúgy is be fog jönni a levegő. viszont egy jobb porszűrő lehet nem ártana emiatt alulra bepakolni.

    tápot mindenképpen alulról szívósra üzemeld be (porszűrőt esetleg cseréld itt is). jobb, ha az külön körön van.

    vidkarin milyen hűtés lesz?

    ventik esetében ügyelj arra, hogy amire a procihűtő ventijei küldik a meleget, azok mindenképpen egy szinten legyenek a hűtőn lévő ventikkel. ha halkat akarsz, akkor érdemes jobb minőségűt használni, leszabályozva/alacsony (800-900) fordulaton (Glacialtechnek elég jó áron vannak alapból ilyen ventijei, viszont azok 12Vn mennek ennyit, halkak, de a légszállításuk lehetne nagyobb is). ha van szabályzód, akkor terhelésnél gyorsan tudod a megnövekedett igényeknek megfelelően átállítani a légszállítást.

    ventinél érdemes megnézni, hogy mennyi a maxa hány decibelen, és mennyi levegőt tud itt kitolni (ha van rá keret, akkor sleeve bearingest érdemes venni), adott esetben ha van szabályzód, nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz SeaShark #1091 üzenetére

    jaja, a procin úgy max 1-2 fok plusszt fogsz kapni, a vidkari hátuljának hűtése viszont meg van oldva (ambient tempjei érezetően csökkeni fognak). nálam az IFX14 vége kb 120+120-140m3/hnál van a ventifesszel való játékom alapján, ekkora légszállításnál éri el a hűtő azt a pontot, amikor már a feszt tovább emelve nem tudok hőmérségletet nyerni (viszont nálam még a fölötte lévő kifújó gyengébb, a procin lévő két venti erősebb, lehet ez a baj).

    Noctuákat mennyiért láttad (érdeklődök... nyár van, nekem közben Cosmosom lett -ami felhúzott ventikkel jól szellőzik, de idleben hajlamos megállni benne a meleg behalkított módban... elődje viszont 690es volt, és felépítésben eléggé hasonlóak:)-, a gyári 1200asok halkak ugyan, de sajnos gyengék picit... én Papst 4412 G/L2kön gondolkodok, 5Vre leszabályozva nekem elég halkak:) )?

    vga akkor kifeje fúj és kétslotos. ez jó, lefele fújóval kicsit problémásabb a házban lévő légfuvallatok átlátása. vidkarin lévő gyári hűtések általában gyengék (olyan 15CFM / 20m3/h teljesítmény körül van pl a 3870en maximális fesz mellett), bár a nyákra merőleges friss levegő jót tesz.

    ennyi ventinél sajnos a sok kábelt nem lehet megúszni (nálam most 8 12es van házon belül excl táp), kötegelővel viszont lehet machinálni (vagy valamelyik közeli kábelre rátekered a venti kábelét is). nálam zalman mfc1plus van, eredetileg a 690hez vettem (hála égnek kis trükközéssel a cosmos ajtaját is be tudom tőle csukni), előnye, hogy 6 ventit kezel, viszont pwmes ventit nem tud (az egy ilyenem az alaplapra van kötve). a 8adik kieg venti a vinyók mellett vidkarira merőlegesen, 5Vre leszabályozva (ugye a CM molex-3pin átalakítóiban az a jó, hogy a piros és sárga ér a molex részen nincs rögzítve, a kettő lazán megcserélhető, tehát ha fix 5 v 12 V kell, akkor simán az átalakítóval megoldható a dolog -ez a két említett házon kívül a Stackerekre is igaz-).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz engusz #1094 üzenetére

    "látod kisfiam, így néz ki a fajtanemesítés: fogod a CM690et, AntecP182őt, Aerocool Aeroengine2őt és a Cosmos 1100at, hozzáadsz egy kis Silverstonet és a végén ezt kapod."

    uramatyám.

    cba001: kapd le az elejét, és nézd meg, hogy a power gomb pöcke jól áll e. én speciel nagylábujjal be tudtam kapcsolni (hajolni lusta volam:) ). oldallap tényleg picit nehezen mozog.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz intelfan #1099 üzenetére

    140centis ventiből sajnos még nincs igazán jó a piacon. egy jó 120x25ös leveri a 140x25ösöket hang/légszállítás arányban.

    cba001: na, ennek örülök:) mondjuk nekem első dolgom az előlap leszerelése volt (vinyókhoz ment egy silent Glacialtech, kék venti meg alulra, igazi falusi robogó sufnituning lett a vége:DDD így éjjel már nem zavart, ellenben baráti körben mindig jókat nevettünk rajta), szóval alapállapotot nem néztem, de addig ügyeskedtem visszarakásnál, amíg nem volt egyszerűen kapcsolható. oldallapnál meg olyasmi volt a megoldás, hogy oldalról közben be kellett nyomni (talán a középső illeszténél volt az idális benyomási pont alul vagy felül), á lá codegen házam (CM690 ideiglenes elődje az volt, szóval ezen nem akadtam fent)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz SeaShark #1102 üzenetére

    kösz az infokat, komolyabb ventiket általában pár eldugott helyen lehet csak (jó áron) kapni (papst van kb három helyen, abból is egy műszaki bolt a budafokin, noctuák szintén ritkák, sunon, s-flex szintén... a jó ár meg kb azt jelenti, hogy egyik helyen 3-3.5ből megáll, másik helyen 6, ami több ventinél nekem már korántsem mind1). ventiknél meg a választás problémás, az egyiknek jobb a garantált élettartama 30 fokon, a másiknak 60on, a harmadik halkabb, a negyediknek jobb a légszállítása, az ötödiket meg TR hűtőre is rá lehet rakni... aztán általában típusonként ez még bonyolítva van 3-6 alfajjal (exta halk, halk, közepes, nagy teljesítmény, nagyon nagy teljesítmény, ultra teljesítmény, kéteres, háromeres, pwmes), amiből általában az nincs adott helyen, ami épp kéne.

    ebolt asszem még a szomszédban is van (mintha a hangkártyámat ott vettem volna és még aranytallérom is lenne:) ).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Gerisz #1139 üzenetére

    nem kicsit néz ki jól, gratula:) esetleg táp lefújásán nem gondolkodtál?

    jól látom, hogy a ledes venti került alulra?:)

    ilyenkor mindig sajnálom picit, hogy az enyémet cserélnem kellett.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák