Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    Zenbook Pro UX580GE, Core i9-8950HK 2.9/4.8 Ghz, GeForce GTX 1050 Ti, miközben 19mm vastag és 1.88 kg.

    hogy a herébe' oldották meg a hűtést? de komolyan. nekem van egy 6500U-s zenbookom, de ha azt megküldöm, konkrétan visít. most egy T470-es thinkpaden dolgozom, ez nem annyira vékony, de ez is zúg, ha megy a proci.

    most egy hatmagos procinál dedikált vga-val mégis milyen hangja lesz a gépnek?

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz t72killer #7 üzenetére

    nekem Zenbook UX305UA van, Core i7-6500U-val. bőven elég a hűtés, gyakorlatilag se a FurMark, se semmilyen gyilkoló progi nem képes arra, hogy throttling-ra kényszerítse a procit, mert alaposan felültervezték a hűtését. nem is melegszik a háza, még extrém terhelés esetén sem, szóval bírja.

    a gond nem itt van. hanem ott, hogy lapos a ház, és sípolós a venti. ráadásul a gyári hűtési ventibeállításai elég agresszívek, azaz bedurrantja a ventit, aztán hadd tartsa a procit átlagos felhasználás mellett 50 fok alatt. ne kérdezzétek, minek. ráadásul túl gyorsan reagálja le a hőmérséklet emelkedését is.

    viszont ott már félgőzzel megy a venti, ami gyakorlatilag negyed gőz felett már sípolós, félgáznál meg már zavaró is egy csendes szobában vagy irodában. nyilván open office-ban vagy fejessel a fejeden meg se hallod, és mivel nem melegszik, nem is érzed.

    két megoldásom lett: visszavettem a procit 85%-ra, így egy előző generációs i5u teljesítményét hozta, és a venti sose pörgött negyed fölé, amit meg alig hallani, szóval jó. a másik megoldás a notebookfancontrol nevű progi, amivel, ha a gép szerepel a konfigiok között, kezelhető a venti, mert a program szabályozza, és nyilván jobban "elengedheti" a hőfokot a ventisebesség rovására, magyarul halkabb lesz a gép. nyilván folyamatos terhelés mellett tökmindegy, csak kicsit később fog maxra kapcsolni, de átlagos használatnál nem gond, és a hirtelen megugró tövid terheléseknél sem pörög fel azonnal és hűt vissza 40 fok alá, hanem hagyja, hogy lassabban hűljön vissza, és halkabb legyen a gép.

    szerintem egy "üzleti" gépnél ez fontos. mármint,hogy csendes legyen. és igazán fordíthatnának nagyobb figyelmet a jó minőségű és jól behangolt hűtőventikre a gyártók. az meg legyen alap, hogy a hardver, amit beleraknak, hosszú távon is képes legyen maxon menni, throttling nélkül.

  • Tin

    veterán

    még annyi, hogy tudom, hogy nincsenek csodák. az asztali gépemben egy 6700K van, nagy hűtő, nagy venti, nem is hallani.

    van egy T540p-m 4700MQ procival, még ha pörög is, kellemesen mély, alig hallható hangja van, pedig ez a proci melegszik is, dedikált kártya is van benne, de nagyobb a hűtő, mélyebb, ezért halkabb.

    a T470-ben egy 6300U van, magasabb a háza, kicsit nagyobb venti, ez is sípol már, ráadásul elég sokat is megy, de a hangja még mindig kevésbé zavaró, mert mélyebb.

    az UX305-ben ott a 6500U, erősebb a gép maga, de a még vékonyabb venti még magasabb frekin hallgató, ezért még sípolósabb.

    szóval csodák nincsenek. cseszhetik a gyártók a vékonyítást, ha ennyit kell hűteni, minél vékonyabb a gép, annál magasabb lesz a venti frekije, és annál zavaróbb lesz.

    na és itt jön be az, hogy ezt kellene úgy kezelnie az oprendszernek, hogy okosan akkor is throttlingol, amikor szimplán nincs szükség a teljesítményre, mert ez a kijelző-taccspados szuper zenbook pro az idő nagy részében bőven elég lenne 2 aktív maggal és max 2Ghz teljesítménnyel. akkor a hűtője is éppen csak ciripelne vagy csendben lenne. ja, és elvinne egy 4K filmet is. nem pedig az, hogy mindig ott a full kraft, cserébe egy mp-nyi terhelésmegugrásnál már nyelné az akkut, és hűtené is ki egyből.

    (#11) t72killer: egyik kollégám 3 éve használ egy ilyen UX305UA zenbookot napi cipeléssel és használattal, egyedül a szalagkábel kontakt miatt vibrál be néha a kijelzője, akkor mozdít rajta egy kicsit, és kész. jól fel vannak ezek építve, de tény, hogy a zsanér a gyenge pontjuk, mert több modellnél idővel kilazul. cserébe viszont az javítható.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz t72killer #13 üzenetére

    létezik passzív hűtéses zenbook is "gyenge" procival. én nem vennék tabletet emiatt, ilyen célra van egy 6"-os telefonom, az se rosszabb, és a tablet is ugyanúgy kompromisszumos. zsanér miatt nem aggódnék, de nem friss modellt néznék, hanem tavalyit, amiről vannak tesztek, és olyat, amit nem érint ilyesfajta probléma.

    a venti meg, mint írtam, megoldható. nekem kb 5500U teljesítményen megy a Zenbook, sose pörög 25% fölé a venti, még folyamatos terhelésen sem, ha meg kell a kraft, duplaklikk, és rendelkezésre áll, persze akkor hangosabb lesz. de mégis mire nem elég az 5500U teljesítménye? oké, egytized másodperccel lassabban nyílnak meg a weboldalak, na és.

  • Tin

    veterán

    válasz t72killer #17 üzenetére

    nem mindegyikből, üzletiekben szokott lenni. amúgy meg ott a mobil és a megosztás.

  • Tin

    veterán

    válasz Mikulásbá #22 üzenetére

    ott van a videóban a kép 4:40-nél a 3dmark tesztről. tartósan hajtva nincs throttling, de 88 fokos a GPU és 76 fokos a CPU. amúgy tényleg nagyon kicentizett ez a hűtés.

  • Tin

    veterán

    válasz sb #28 üzenetére

    ezer mag és külön thread renderelheti le a weboldal összes képét.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz sb #30 üzenetére

    az csak poén volt....

    szerver környezetben látom értelmét a sok magnak, és a stream processingnél. esetleg olyan alkalmazásoknál, amik képesek sok szálat használni, de az meg megint szerver környezet.

    amd egy magon nem tudott akkorát durrantani, kijött a sok maggal, és most mindenkinek sok mag kell. 8 mag felett desktop környezetben nem sok értelmet látok. annak még van, képszerkesztésben, fejlesztésben, live streamingnél, de az is már 16 thread, bőben elég. vicces lenne mindent párhuzamosan programozni, meg eleve, hogyan? pont a browseres példát is azért írtam poénból, mert meg lehet csinálni, csak éppen minek. jelenleg legalábbis.

    majd az egyre több "MI" alkalmazásnál lehet értelme növelni a szálak számát, de ott meg még nem tartunk.

Új hozzászólás Aktív témák