Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz t72killer #7 üzenetére

    nekem Zenbook UX305UA van, Core i7-6500U-val. bőven elég a hűtés, gyakorlatilag se a FurMark, se semmilyen gyilkoló progi nem képes arra, hogy throttling-ra kényszerítse a procit, mert alaposan felültervezték a hűtését. nem is melegszik a háza, még extrém terhelés esetén sem, szóval bírja.

    a gond nem itt van. hanem ott, hogy lapos a ház, és sípolós a venti. ráadásul a gyári hűtési ventibeállításai elég agresszívek, azaz bedurrantja a ventit, aztán hadd tartsa a procit átlagos felhasználás mellett 50 fok alatt. ne kérdezzétek, minek. ráadásul túl gyorsan reagálja le a hőmérséklet emelkedését is.

    viszont ott már félgőzzel megy a venti, ami gyakorlatilag negyed gőz felett már sípolós, félgáznál meg már zavaró is egy csendes szobában vagy irodában. nyilván open office-ban vagy fejessel a fejeden meg se hallod, és mivel nem melegszik, nem is érzed.

    két megoldásom lett: visszavettem a procit 85%-ra, így egy előző generációs i5u teljesítményét hozta, és a venti sose pörgött negyed fölé, amit meg alig hallani, szóval jó. a másik megoldás a notebookfancontrol nevű progi, amivel, ha a gép szerepel a konfigiok között, kezelhető a venti, mert a program szabályozza, és nyilván jobban "elengedheti" a hőfokot a ventisebesség rovására, magyarul halkabb lesz a gép. nyilván folyamatos terhelés mellett tökmindegy, csak kicsit később fog maxra kapcsolni, de átlagos használatnál nem gond, és a hirtelen megugró tövid terheléseknél sem pörög fel azonnal és hűt vissza 40 fok alá, hanem hagyja, hogy lassabban hűljön vissza, és halkabb legyen a gép.

    szerintem egy "üzleti" gépnél ez fontos. mármint,hogy csendes legyen. és igazán fordíthatnának nagyobb figyelmet a jó minőségű és jól behangolt hűtőventikre a gyártók. az meg legyen alap, hogy a hardver, amit beleraknak, hosszú távon is képes legyen maxon menni, throttling nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák