Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    Ez itt a probléma. A pénz. Az érdekek. Minden jónak megrontói! :O

    Wikipédia:

    "1998-ban az Electronic Arts 122,5 millió dollárért felvásárolta a céget. Akkoriban a stúdió a PC-s játékpiacból 5-6%-os részesedéssel bírt. [1] Ennek a lépésnek a hatására sok veterán alkalmazott hagyta el a vállalatot. Emellett a másik probléma az volt, hogy a kiadó egyre újabb és nagyobb elvárásokat támasztott a cég iránt, így feszített munkatempóban kellett dolgozniuk és az is előfordult, hogy játékaik befejezetlenül jelentek meg. (Például a Command & Conquer: Tiberian Sun.) [2] A soron következő játékok fejlesztésénél is a kiadó szava volt a döntő, többet közülük le is állítottak."

    Pedig még a Tiberian Sun is mekkora alkotás volt! Hihetetlen milyen hangulatuk volt azoknak a játékoknak. A Red Alert 2-vel egyetemben. A legjobb RTS-ek voltak számomra. A Generals nem volt rossz a maga nemében, igaz már köze nem volt a C&C-hez. Ráadásul vicc, hogy az A.I. szerintem jobb volt a Red Alertekben. Ha emlékeztek a K.K.N.D nevű poszt apokaliptikus játékra, na az az A.I meg egyenesen porba alázza a Generalst (96-os játék pedig, de taktikus visszavonulós remek A.I van benne, amit egy Generals megaláz kb.)

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    Akkor írd le a Generals A.I.-ját.... full buta igénytelen, skirmish-ben kiszámítható időközönként küldözgette az egységeket szétszórva, meg építkezett és ennyi. Ha erőfölényben volt nehéz volt legyőzni... de ami a legviccesebb sokszor nem építette újra a bázisát, pedig meg volt rá a lehetősége, kb feladta a játékot, ha easy-n, de még szerintem normálon is. Ottmaradt egy csomó épülete és kész full kihalt player volt az A.I.

    Ennél 100x értelmesebb és izgalmasabb ha összegyűjti a csapatot és úgy támad, ha pedig úgy érzi erőfölénybe ütközött visszavonul. Egy nagy támadó csapat ellen sokkal izgalmasabb harcolni és védekezni, mint időközönként küldött kis egységcsoportok meg távoli támadások ellen. Szvsz a jó A.I. szerintem csapatot gyűjt, hadműveletet tervez és lerohan, majd visszavonul.

    Igazság szerint ezt még a Red Alert 2-ben sem láttam, hol volt ott visszavonuló A.I.?Generals meg 10x butább volt szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák