Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz oriic #2 üzenetére

    Mért most mi történt? Nem értem :S
    Free to play? Ingyen játszható vagy mi? Vagy a videó lett olyan gáz? (azt még nem néztem meg...) Ba...ki tényleg nemértem most mivan :D

    Bocsánat, tovább olvastam! :R

    @daa-raa:

    Sz.tem a TW még ott volt a szeren. Bár tény, hogy a TS-sel jóval többet játszottunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #66 üzenetére

    Erre nem fogsz tudni választ kapni.
    Kérdés mi volt ~ 10-20 évvel ezelőtt. Akkor megérte? Nekem akkor se volt soha eredeti játékom. Egészen addig amíg el nem kezdtem dolgozni. Na de az valamikor 2005-2006 tájékán volt. Viszont az összes játék megvolt azelőtt is. Úgy, hogy a 90-es évek végén a net és talán a PC is még kuriózumnak számított itthon az átlagemberek körében. Tehát örültél ha megtudtál venni egy PC-t nemhogy még több ezer forintért játékot hozzá. Letölteni meg végképp nem tudtad... (56k-s betárcsázóssal, percenként 10 forintos áron :D)

    Na de mindezek ellenére mindenkinek megvolt minden játéka, filmje zenéje. Csak akkor még offline módon cserélgettük ezeket.

    Most meg jönnek itt az eladásokkal meg a nem nyereségességgel. Miközben már több forrásból származó felmérések szerint a letöltés igenis növeli a valós eladásokat.
    Itt egyszerűen arról van szó, hogy jelenleg a konzol a "menő". A PC túl sokba kerül és szar is amit PC-re írnak. Így nem csoda, hogy konzolra többen vesznek játékot. A gyártóknak meg csak és kizárólag a pénz kell. Az előállított termék csak annyira érdekes, hogy egy bizonyos vásárlószám meglegyen. Ezért is írják konzolra, mert arra könnyebb. Így még kevesebb költséggel jár, ergo több a bevétel. Ez van.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #69 üzenetére

    Ezért írtam 10-20 évvel ezelőttöt. 94'-ben már jócskán volt NFS PC-re. Meg wolf meg doom és hasonlók. Konzolok akkor is voltak. PS1, PS2. Sőt, akkor még volt "óccsó" vetélytárs is. :) ilyen gagyi kínai konzolokra gondolok. Amiknek ugyan sok közük nem volt egy PS-hez, de gagyi játékokkal azon is lehetett játszani.
    Na és mégis ment a PC-s játékbiznisz. Mondjuk nem is jött ki ennyi új játék PC-re, mint manapság! Ezért könnyen lehet, hogy a kevesebb játékmennyiséget valamivel igényesebbre tudták megírni és arányaiban véve többet kaszáltak egy játékon mint most. Könnyebb volt eladni mondjuk évi 1-2 játékot egy gyártónak, mint manapság ezt a több tucatnyit.

    szerk.:

    Amúgy az ilyen Free2play megoldásokban ahol ahhoz, hogy teljes lehetőségében tudj játszani a játékkal meg kell venned bizonyos dolgokat, upgradeket az a szar, hogy az ember nem tudja még az elején, hogy megéri-e. Mert eljutsz egy bizonyos alap szintig a játékkal, aztán ha akarsz valami komolyabbat akkor meg kell venned mondjuk a mamuth tankot (CNCTW-nél maradva), vagy épp ha tech levelben akarsz fejlődni akkor az ahhoz szükséges épületet szintén meg kell venned kp-ra. Na de mivan akkor ha a játék még ezekkel együtt sem tetszik... Online sem. Akkor kiadtál egy rakás pénzt és az itt elhangzottak alapján az lehet akár többe is kerül, mint egy mezei Steamről letöltött játék.

    Mert normál esetben az ember letöltheti a teljes játékot, játszik vele, és ha tetszik annyira, akkor megveszi boltban / steamen hogy tudjon vele online is játszani. Na de itt ki fogja megkockáztatni?

    Hasonlóval találkoztam már Androidos játék kapcsán. Egész kellemes játék. El lehetett benne jutni egy alap szintig majd utána már fizetni kellett hogy tovább juthass. Hát letöröltem inkább, annyit nem ért. Illetve lehet ért volna, de nem tudtam kipróbálni és így inkább nem kockáztattam.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #69 üzenetére

    Szerk 2: "konzolon kb 2 variáció van: vagy mindent warezolsz vagy semmit.
    Van átmenet, de macera és úgyis bukod. Ráadásul a warez jelentős hátrányokkal jár."

    Egyébként az agyon DRM-ezett állandó netkapcsolatot igénylő játékokkal meg csak a tisztességes vásárló lett megszivatva. Nem egy példa volt már rá itt a hírek között is.
    A vásárló szív, a warezos meg vígan játszik. Ezen kéne változtatni. Egyrészt. Másrészt meg a steam-es megoldást kéne előtérbe helyezni.

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #72 üzenetére

    "Lehet vitatkozni arról, hogy ez jó-e vagy nem. Úgyis ez lesz."

    Majd visszaüt ahogy a filmeseknél, zenészeknél is visszaütött a mocskos pénzéhesség. És akkor majd lesz más... Persze jó lassan.
    PC esetében a gyártókkal kellene valami módon szövetkezni a fejlesztőknek. Hiszen amíg megveszel egy boxot 2006-ban és használod a mai napig, addig legalább 2x kellett lecserélni a komplett PC-t, hogy tudd tartani a szintet grafikailag. Ez meg jóval nagyobb összeg, mint megvenni a játékokat (persze nyilván nem mindet).
    (menj vissza a vallás topikba, kérdeztem vmit. : ) )

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #74 üzenetére

    Úgy hogy a filmipar és a zeneipar is siránkozik az évek óta csökkenő bevételek miatt. És időközönként eljárják a haláltáncot. :) (bár megjegyzem eddig az itthoni régi nagy kiadók közül nemsokról hallottam becsődölni)
    Ami nem csoda (mármint a bevételcsökkenés), hiszen a rendszer amiben még mindig működnek nevetséges. iTunes féle megoldásoké lesz a jövő.
    A múltkor hallottam pl panaszkodni az egyik magyar előadót, hogy alig viszik a lemezeket az emberek... Én meg hö? Van még aki CD lejátszót használ? Mert sz.tem a többség már simán mp3-ban nyomja. De ők még mindig a CD eladásokat nézik... :U Szal érted...

    És hogy miért? Mert jóval több pénzt tud szakítani egy kiadó a CD-ken, mintha az egyén megvenné számonként mp3-ban Flacc-ben stb... Ezért foggal-körömmel ragaszkodnak a régi módszerekhez. És ez visszaüt, mert inkább letöltik. Hülye lennék 2-3-4 ezer forintot kiadni egy CD-ért amin van egy jó és 15 kreált gagyi szám. Szal érted mire gondolok... (?)

  • Dany007

    veterán

    válasz D1Rect #77 üzenetére

    So-so... Mert jött az iTunes és letarolt mindent. De a kiadók a végsőkig küzdenek. :) Igazából nem véletlenül. Hiszen ma már egy zenekarnak az internet segítségével semmi szüksége sincsen kiadóra.

    A filmeknél szintén elterjedhetne már ez. Online téka. Streaming alapokon. Persze Full HD-ben. A sávszélességek növekedése valamint a jobbnál jobb kódekek fejlődése lassan ezt is életképessé teszi. És akkor már BD lemezre meg lejátszóra és kiadóra itt se lesz többé szükség.

    Játéknál amit életképesnek találnék az az onlive szerű rendszer. Csak annak is még kell egy kis fejlődés.
    De ez a Free2p(l)ay megoldás még demónak elmegy, de mikropayment rendszer miatt végső soron arra megy ki az egész, hogy mégtöbbet fizess. Ugye vedd meg ezt meg azt meg amazt hogy teljesen ki tudd használni a játékot és azzal játssz amiért elkezdted a végén meg többet fizetsz, mintha gyárilag egészben megvennéd.
    Sz.tem az offline mód lehetne ingyenes és az online pedig fizetős. Ma már mindenki úgyis online játszik ha olyan szintű a játék. Tehát ha megér annyit úgyis megveszi az ember.

  • Dany007

    veterán

    válasz Cifu #82 üzenetére

    "Itt ugyanolyan gond van..."

    Persze, ezt mondom én is. A pénz pénz pénz... Kizárólag. De ahhoz, hogy pénz-pénz-pénz legyen ahhoz kell a vásárló is! Akinek van agya. És nyilván a számára jobb megoldásért fog pénzt adni. Ergo ha a kiadók nem igazodnak akkor bukják azt is ami még megvan vagy meglehetne.

    "Ez csak akkor zavar, ha teljesen ki akarod maxolni a játékot."

    Mondjuk annyira nem ismerem az ilyen rendszereket. Az itt elhangzottak alapján már a normális játékélményhez is jócskán fizetni kell, nem csak a tényleg extra cuccokért. Szóval nem tudom, jó lenne konkretizálni, hogy mondjuk egy CNC szintű stratégiai játék esetében mi az ami adott Free és mi az amiért csak megvenni lehet. Mert ahogy korábban elhangzott is az arany színű tankért én se fizetnék egy centet se pluszba. :) De ha mondjuk online már mindenki 3-as szintű tankkal tolja én meg még mindig csak 1-es szinten vagyok és a két másik szint fizetős(!) akkor én se tudok mit tenni ha játékélményt is akarok magamnak (nem csak, hogy legyakjanak..) :).

    @djculture:

    Na igen. De azon a részen élőknek szerintem a full hd videózás az egyik legkisebb gondjuk. :) De felőlem mehetne párhuzamosan is a kettő, ahol elérhető. Nyilván ahol 0,5Mbit az átlag letöltési sebesség, azok nem is fognak 10-20GB-os FullHD filmeket lecuppantani a torrentről. (legalábbis jóval kisebb mértékben, mint itt)

    @Direct:
    Na mondjuk a TF2-t nem ismerem... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák