Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Pingüino #60 üzenetére

    Nem értem mit akarsz írni, azt te is elismered, hogy 7 nm-en nincs semmi 7 nm-es alkatrész, akkor meg miről beszélünk. A tényleges tranzisztorméret a mai prociknál 15-35 nm között van átlagban, és még egyszer hangsúlyozom, TÉNYLEGES mérésnél, mikor elektronmikroszkóp alá teszik! YouTube-on meg lehet nézni videókat, ahol megmutatják, hogy 7-14 nm-es procin ilyen 28-35 nm-es tranyókat lehet látni elektronmikroszkóp alatt. Nem érdekel milyen szigorú feltételeknek kell megfelelni marketingbullshitek terjesztésére, a mai procikon semmi 7-10 nm nincs, ezzel ne is hitegesse senki magát. Ez csak egy adat, ami mára kb. semmit nem jelent. Épp ugyanígy, ha egy 65 W TDP-s procit járatsz, az se a socketből nem fog 65 W-ot felvenni, hanem lényegesen többet, és melegedésre sem csak 65 W-nyi hőt ad le (különösen, ha a VRM-eket is beleszámoljuk). Lehet ezt magyarázgatni, hogy AMD erre, Intel amarra, meg Gizi néni hogy értette Izraelben, attól még bullshit.

    Az 5 GHz-et nem a mostani csíkszélességre írtam, hanem hogy abban az Intelnek nincs lemaradása. Nem kell ezt túlgondolni. Én egyébként mindig is abszolút AMD párti voltam, kiváltképp a Ryzen-ek óta, de a mai elcseszett helyzetben elismerem, hogy az Intel sem olyan rossz vétel kivételesen, mert legalább lehet kapni, és az AM4 sem upgrade-elhető tovább, így most sima gamingra és átlag felhasználásban egálban vannak. Így akinek nem fontos a túl sok mag, túl sok PCIe sáv, PCe 4.0 megléte, vagy a magas RAM freki, akkor az aktuális Intel proci se olyan szar vétel, mint azt sokan próbálják feltüntetni, meg híresztelni, hogy az Intel halott, stb.. Igaz én Ryzeneket vettem mostanában, de ha most kéne hirtelen valami, simán megfontolnám ebben a koronacirkuszos, mindenhol készlethiányos, meg brutális áremeléses szituban az Intelt is.

Új hozzászólás Aktív témák