Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Z_A_P #122 üzenetére

    Ez nem így van! Természetesen a szomszéd Pistikét kérdezi meg, aki infós. :K :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • sb

    veterán

    válasz Z_A_P #122 üzenetére

    Egyről beszélünk de te valami párhuzamos világban nézed ugyanezt.
    Szedjük szét akkor mit is lát a kedves emberünk:
    1. Néhány grafikon. Excelről meg Media playerről? Vagy miről? mert ezeknél nem lesz szebb grafikonja a 8 magosnak se.
    2. A hozzáértés hiányából ítélve gondolom abban kiegyezhetünk, hogy nem Cinebench meg Povray grafikonokat fog akkor elemezni, ahol gyorsabbnak látná.*
    3. Persze nem is tudatos vásárló, tehát leszarná még a grafikonokat is és már tenné a kosárba amikor meglátja, hogy az egyik 1200 USD a másik meg 4000. Azért ez fel fog tűnni akkor is ha van rá zseton.

    +1: Ha esetleg mégis érdekli halványan a teljesítmény akkor van rá esély, hogy 99%-ban játékokat akar mondjuk futtatni, itt meg talán beugrik neki, hogy látott már PS4 feliratú dobozt is, ami még csinosabb is talán a nappaliba meg jó sok játék van hozzá.

    *Abban sem vagyok biztos, hogy a render grafikon magasabb lesz mondjuk 35W-ból, akár 2-4 akár 8 magos proci van alárakva.

    Két dolgon bukhat az elméletem:
    - Nem érdekli a 4-5x ár sem. Szerintem a 8 magos HEDT árazás azért eddig nem ez volt. Azt elhiszem, hogy nyugaton tök mindegy, hogy Pentium-i3-i5 mert az nem tétel átlagembernek ellentétben az itthoni viszonyokkal, de ezt hangsúlyoztam eddig is: a HEDT nyugaton sem népcucc. És nem a mérete meg a színe miatt. Nem is erre a szegmensre árazta az Intel és ez tudatos volt.
    - A kicsi és szép eddig nem létezett és csak ezek a 8 magos cuccok hozzák el és ez a két tényező mindent visz a vásárlóknál. De ez meg hülyeség. Eddig is volt kicsi gép, átlagjoe-nak már 5 éve minipc figyel a nappalijában i5U-val, SSD-vel, 8mp boot idővel ha ilyenre vágyott. Mire vágyna még?

    szerk: Olyan a példátok mintha azt mondanátok, hogy holnaptól mindenki V12-es 1000 lovas motorral akar autót venni, mert belerakta valaki egy Focus méretű autóba ami eddig nem volt lehetséges és az átlagember meg olyan méretben/kasztniban akarja. Ettől még nem veszik meg senki, mert továbbra is csillió pénzbe kerül és a 90%-nak szükséges sincs rá a gyerek ovi fuvarozásához. Ha Focus árban lesz akkor lehet, hogy megveszik... de ez hiányzik. A kicsi és szép egy huszadrangú extra ha a többiben nem kap semmi újat a user vagy még rosszul is jár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák