Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Partz #38 üzenetére

    Szerintem meg pont az a naivitás amiről te beszélsz.
    Gondolj csak bele hány éve jöttek ki az első HD / Full HD tévék!? Hány év is telt el azóta?
    És még most sincs mindenkinek 1080p-s tévéje
    és még most sincs minden tévéadás 1080p-ben
    és még mindig adnak ki sima DvD-ken filmeket, műsorokat. És nem csak itthon, nyugaton is ez a helyzet (persze itthon jóval rosszabb).
    "In the United States, 1080p over-the-air broadcasts still do not exist as of January 2015; all major networks use either 720p60 or 1080i60 encoded with MPEG-2." f

    Úgyhogy 2 éven belül 4K lesz az általános? Nevetséges. :) Nem tudnak annyi tartalmat gyártani hozzá, hogy megérje. Nincs kb egy darab tévé csatorna se, két kezemen megtudnám számolni hány valós 4K film készült eddig. Nincs meg a végleges adathordozó. 4K játék csak extrém csúcs PC-ken lehetséges még, de ott is kompromisszumokkal. És az "olcsóbb" 4K-s tévék még mindig csupán 30hz-es képfrissítéssel tudják csak a 4K

    Tehát gyakorlatilag az egyetlen olyan terület, ahol van értelme 4K-s kijelzőt használni az a grafikai / egyéb tervezői tevékenység, tehát kizárólag munka.

    Egyébként csak tájékoztatásul az első HDTV adást (Európában) 1990-ben sugározták a Fifa világbajnokságról. Az első hagyományos értelemben vett HD tévéadást (szintén Európában) 2004-ben. f

    Na azt akkor ebből lehet következtetni hány éve kell még mire elterjed / általános lesz a 4K (mert a 1080p még ma se az! Nem az i a p) és majd ezek után mikor a 8K... :U

    szerk.:

    Egyébként 15-20 évet mondtam a 8K térnyerésére. Ami alatt azt értem, hogy akkoriban már a legtöbb TV adás 8K-ban fog sugározni, kb csak 8K-s tévét lehet majd kapni a boltokban. Minden film és egyéb anyag kiadása alapértelmezetten 8K lesz, elvétve még lesznek 4K-s kiadások is. -> na ennek a megvalósulására mondtam én 15-20 évet.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Partz #43 üzenetére

    Elterjedesrol beszeltunk, aminek meg elengedhetetlen resze a tartalom. Mert jelenleg kb nulla tartalom van ra kereskedelmi forgalomban. De menj fel az ncorera es nezd meg hany film erheto el 4k-ban...
    A full hd tv-k eladasa is akkor lendult fel igazan, amikor altalanossa valt hogy minden filmet egybol kiadnak BD lemezen is.
    Es minket akarmennyire se erdekel a tv musorszoras a maradek 80%-ot viszont erdekli...

    "de hogy más milyen tv-t nem fogsz kapni az szinte garantált."

    Ebben akar fogadhatnank is, akkora blodseg... Meg ma is lehet 720p-s tv-t kapni, pedig mar itthon is rogyasig vagyunk 1080p musorszorassal.. Megis gyartanak 720p teveket.
    De remeljuk itt leszunk 2017 jan-ban is es megnezhetjuk majd vajon lehet-e meg 1080p-s tevet kapni...

    Btw en meg mindig a 8k elterjedeserol / altalanossa valasarol beszeltem, te keverted bele a 4k-t...

Új hozzászólás Aktív témák