Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz Kvelstadt #248 üzenetére

    Senkire ... eleve közeli hozzátartozódra nem is vagy köteles terhelő vallomást tenni. Tehát ha közvetlen rokonod (apád, anyád, tesód) megöl vkit a szemed láttára, akkor se vagy köteles tanúskodni ellene. Már persze nem azt kell mondanod hogy megölte de nem vagyok hajlandó tanúskodni ;] Hanem azt hogy nem láttad, nem tudod, stb. hogy ki tette.
    Aztán ha jön egy másik tanú aki azt mondja látta hogy ő volt és hogy te láttad, a rokonod azt elítélik (már ha lesz közvetlen bizonyíték is, vagy beismeri, stb) de téged nem, hiába láttad, mert a rokonod.
    Persze a rokonság foka releváns, vagyis uncsitesóknál már nem műxik.

    Amúgy a legnagyobb hiba mindig a beismerés, de elég nyomasztó már az is ha rárakják az emberre a bilincset .. ha meg bezárják pár sittes közé a bűzbe, moslékot kap enni, alig hagyják aludni ... már az inkvizíció is tudta: előbb utóbb úgyis mindent bevall az ember. :(

    Ezért van az hogy bizonyos körökből jöttekre nehéz rábizonyítani bármit is. Mocsokba nevelkedtek, megszokták a verést, csak makacsabbá teszi őket, nem törnek meg hamar.
    A "normális" emberek meg akiket arra tanítottak hogy vállalják a felelősséget a tetteikért, legyenek becsületesek, őszintén bevallják azt is ha letöltöttek vmi szart. Meg is ijednek, de nem csak ez, hanem a lelkiismeret, neveltetés, megszokás, stb.
    Ha nekem lesz gyerekem épp ezért én nem hímestojásként fogom nevelni. Már persze nem lelki meg testi terrorban tartva, hanem tudja hogy szeretik, de ismerje meg azt is hogy ha vki veri vagy csúnyán néz rá, még nincs vége a világnak. Mindenki legyőzhető, de aki nem is harcol, nos azt a legkönnyebb legyőzni.

    Én amúgy nem is kelek fel ha alszok senkinek. Telót is kikapcsolom. Ha tud úgyis bejön erővel, ha meg nem akkor egy gonddal kevesebb ;]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Új hozzászólás Aktív témák