Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Valószínűleg kisebbségben leszek a véleményemmel, de mint üzletember, tisztelem és becsülöm Schobert Norbertet. Mert tetszik vagy sem, de ő az üzleti tankönyvekben emlegetett self-made-man hazai mintapéldája: talált egy piaci rést (fitness), majd kitartó munka (s némi szerencse) árán felépített egy cégbirodalmat. Sőt, ennél többet is, mert a személyét és az Update brandet idehaza mindenki ismeri. Nem, nem vagyok fanja vagy akár rendszeres fogyasztója a termékeinek, illetve egy fitenssvideóját se láttam, de amit véghezvitt, az előtt le a kalappal. (Ráadásul politikai hátszél nélkül; legalább is esetében nem olvasok olyat, hogy egyik vagy másik párthoz kötődne nagyon.)

    A balhés kijelentése viszont tényleg necces volt, pláne az erre érzékeny hölgyvásárlói körében. Mondjuk énnálam az "X kg plusz" egy önmagában értelmezhetetlen kategória, a BMI-t sokkal jobban kedvelem az ideális testsúly megállapítására: ha az index 18 és 25 közötti értéket ad, akkor nincs ok az aggodalomra. Sajnos a médiában előszeretettel mutatnak karcsú sovány, 18-20-as mutatójú (vagy ez alatti) lányokat, amitől egy szép, formás, 22-25 közötti értékkel bíró nő is dagadtnak hiszi magát - holott pont, hogy nem. (Efelett azonban viszont már érdemes elgondolkodni egy súlycsökkentő életmódon.)

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák