Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca0

    addikt

    válasz btz #648 üzenetére

    Teljesen jogos e90lci kérdése, felvetése!
    Mivel a PR-Telekom pályázott rá és gondolom a pénz egy részét már el is költötte.
    Az, hogy mennyire nehéz vagy könnyű a helyzete, minket nem érdekel. Csak az érdekel, hogy a vállalását teljesíti-e! 2018.12.31 volt megjelölve határidőnek, de még csak nem is láttam PR-es autót a városban.
    Miért pályázik valaki valamire 145MFt értékben, ha nem tudja teljesíteni?
    Már minden kisvárosi ismerősömnél, barátomnál behúzták az optikát a házba szerte az országban. A szomszédos Hajdúnánáson 2 szolgáltató is versenyzik az ügyfelekért, jobbnál-jobb csomagokkal.
    Itt meg megvette a magyar telekom a monopol jogot azzal, hogy felvásárolta a kalásznetet is. Így látszólagosan többszereplős a piac, de valójában csak és kizárólag a m. telekom szolgáltat vezetékes netet! A "szolgáltat" szót idézőjelesen helyes írni, mert ez nem szolgáltatás, ami itt van... kb. kőkorszak... hulladék az egész...
    Pedig van itt optika a város határában biztosan, mert tavaly sikerült 2x is átvágnia valamilyen mezőgazdasági gépnek. Egyből megbénult az internet, a telefon és még a mobiltelefon hálózat is! Szóval használják!
    Csak a városban nem építenek ki valamiért rendes gerinchálózatot. Légvezetékkel nem olyan nagy varázslat kiépíteni. Jelenleg is így megy a koax-os hálózat, úgyhogy már megszoktuk a városban a pókhálós rendszert.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • Laca0

    addikt

    válasz Fücsök007 #706 üzenetére

    Megkérdeztem a PR-Telekom-ot: jövőre kezdik az optika kiépítését Tiszavasváriban.
    Remélem, hogy nem tolódik tovább a határidő.
    Válaszolván egy másik hozzászólásra: én sem értem, hogy miért nem fejlesztett a telekom itt. Bárkivel beszéltem, mindenki hiányolja a gyors és stabil netet, hajlandó többet is fizetni érte. Tehát az igény megvan rá. Lehet, hogy csak egy igényfelmérő emberkét kellett volna kiküldeni és látták volna, hogy van itt üzlet! Még akár előszerződéseket is lehetett volna kötni. Persze nem úgy, hogy 1/1 a garantált... vagy még annyi sem...

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • Laca0

    addikt

    válasz Fücsök007 #764 üzenetére

    Igen. Mert nem megyünk semmire az optikával, ha az elérhető max sebesség csúcsidőben alig haladja meg a dsl sebességét... sajnos hallottam már nem egy ilyen történetet...
    De jót még többet, úgyhogy bizakodom! :K

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

  • Laca0

    addikt

    válasz Titmouse09 #781 üzenetére

    "Vastag koax"-ot kábeltévére nem használtak sohasem. Azt csak informatikai hálózatokban használták valamikor 25-30 évvel ezelőttig. Mi már csak tanultunk róla, soha nem láttam sehol sem.
    Amúgy is 10 megabit volt annak is a sebessége. Nem hiszem, hogy ez nagy fejlesztés lenne...

    Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Új hozzászólás Aktív témák