Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6091 üzenetére

    Pontosan ezért erősen gondolkodok, hogy 11 év után visszatérek a T-hez. Modern optikai hálózat, akár 2Gbit is azonnal elérhető nálam. Ugyan nem olcsó, de a Voda sokkal elavultabb hálózatot üzemeletet, és még ha most elvileg túl is teljesíti a sebességet mégiscsak 500Mbit mindössze. Másik oldalról mondjuk a nagy netes haveroknál körülnézve, a gigabites netek 7-800 legjobb routerekkel is 920-930 környékén mennek, akkor nem is biztos, hogy olyan nagy előrelépés lenne ez nekem, viszont egy jó drága routert és havi X ezer extrát hozzászámolhatok a történethez. (üvegszálas 500-as T lenne a nekem való???)

    jah, látom a táblázatból, hogy számoltál.
    "Viszont akkor is jól hangzik, hogy Ryzen 9 :D" - jah erről Tibi haverom jut eszembe mikor 2016-ban lehozta a vadi új laptopját (600+ ezer), ASUS ROGSTRIX GAMER, csili vili I7-es benne 16GB RAM, GTX960M. Nekem akkor egy I3 4330-asom volt, 16GB RAMmal, GTX950 2GB. Aztán jött a csodálkozik, mikor egyik bechmarktól a másikig, egyik játéktól a másikig leverte az olcsó I3-asom, a gépét.
    Pedig a matek egyszerű volt :
    A laptop I7-es is 2 mag 4 szál volt, akárcsak az én asztali I3-asom, azonban annak a procinak 2200MHZ volt az órajele az enyémnek 3500. Aztán nálam magasabb órajelen működtek a RAMok. A GTX950 OC meg megette a 960M-et.

    Szerintem átlagos gamerként az Intel sebezhetőségei miatt nem kellett aggódni különösebben. Ráadásul volt ami a HT kikapcsolásával megoldható volt (akkor persze megvolt az a hátrány, hogy 4 szálról kettőre álltam volna vissza, ami akkoriban már nem lett volna egy jó váltás, pláne, hogy előtte 9 évvel már 4 magon voltam)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák