Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz schawo #1258 üzenetére

    ebben igazad van, de a bővülés és a szinten maradás sem fenntartható muszáj beindulnia mindenhol a csökkenésnek... Mindezt úgy, hogy közben a csökkenő lakosság életszínvonala növekedjen valamint az új technológiákkal tudjunk tisztábban élni. És máris nincs gazdasági növekedés vagy minimálisabb de közben tisztulnak a technológiák "lábnyomai"

    felezést nem gondoltam komolyan bár sokféle nem egyenetlen felezés van ami segítene a föld átlagán...
    - például minden amerikai más bolygóra kötözne
    - Indiát és Kínát költöztetnénk más bolygóra - itt fontos, a lassú folyamat mert különben nem lesz aki gyártson :)
    - vagy az összes időst

    de komolyra fordítva a megoldás, hogy a népesség növekedési számot 2 (ha lehet 1,5) alatt tartsuk globálisan mindenhol. Így a népesség fogyás 100 év (5 generáció) alatt beáll egy fenntarthatóbb számra...

  • Somatom

    veterán

    válasz schawo #1258 üzenetére

    Nem feltétlenül kell ilyen messzire menni. Írok egy példát (sztem elég általános). Apukának nem telik villanyautóra, ezért a benzinessel hurcolja a gyerekét. Legyen csak napi 10Km. Hozzám képest keletkezik havi 200Km -nyi plusz környezetszennyezése. Persze, megértjük, "mert hát a gyerek". Én viszont úgy érzem, hogy sokat javítana a hangulatomon, ha a hétvégén elautóznék a benzinesemmel a 100Km -re levő Kukutyinba zabot hegyezni (tetszés szerint szabadidős tevékenységgel behelyettesíthető). Vajon a "mert hát a hangulatom" ugyanilyen megértéssel találkozna?
    Csavarjunk egyet a dolgon! Apuka x millát beletesz a gyerek felnevelésébe. Nekem nincs ilyen költségem, ezért tudok venni egy villanyautót. Akkor most hogy is állunk azzal a környezetszennyezéssel?

    Axioma:
    Megnéztem a videót. Tegyük fel, hogy emberünknek igaza van és "csak" 4Mrd -dal leszünk többen! Tegyük fel, hogy lesz is mit enniük! De, azt nem említette, hogy hova fognak "szarni". Márpedig most is ez a nagyobb probléma. A jó (jobb) léttel az igények is nőnek. Az afrikai földműves azt mondta a videóban, hogy a következő beruházás egy motor. Kétlem, hogy elektromosra gondolt. Na, azt a motort szorozzuk meg 4 milliárddal és adjuk hozzá azokat, akik a mostani hétből még annyira feltörnek, hogy ők is venni fognak! Vajon ettől hova kerül a túlfogyasztás napja?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák