Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xuldar

    őstag

    válasz Tyberius #49 üzenetére

    Én sosem WoWoztam, nem is éreztem rá késztetést, de megkérdezném, meg van-e határozva, hogy 1db előfizetésre hány karaktered lehet? Mert ha korlátlan, akkor nincs értelme több előfizetést fenntartani egy embernek, ezt picit furcsállom.
    Szerintem a 100millió nagyjából megfelelő lehet, esetleg +20%, itt az aktív, rendszeresen játszó játékosokra gondolok.
    Különben tök mindegy, hogyan forgatjuk az adatokat, az akkor is tény, hogy a teljes MMO-piac legnagyobb részét a Blizzard uralja egyetlen játékkal, és ez nagy szó ahhoz képest, hogy a kategória korántsem a WoW-val alakult ki.

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Tyberius #49 üzenetére

    Kicsit furcsán számoltok mindketten. A WoW esetében nem a teljes játékospopulációt meg egyebet kell nézni, hanem az MMO-piacot. Annak pedig több, mint 60%-át birtokolják, ami viszont nem szelet, hanem erős többség - főleg annak ismeretében, hogy a maradék százalék nem egy meg kettő, hanem igen sok játék között oszlik meg: az Eve Online elég nagynak számít, márpedig nem éri el a félmilliót a trial accountokkal együtt sem.

    Félreértés ne essék, nemhogy nem WoW-ozom, de kifejezetten nem jön be az egész - viszont ettől függetlenül az elsőségét muszáj elismerni.

    A szőrszálhasogatás meg felesleges, ha a 12 millió az aktív előfizetések száma, hiszen akkor ezek a delikvensek fizetnek. Ha a keménymag egy tagja 3 ember bevételt termel, akkor azt nyugodtan lehet 3 embernek számolni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák