Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz Hieronymus #38 üzenetére

    Szerintem meg olyan nincs, hogy majd én megmondom a tutit. Bár hihetetlen de olyan sokfélék vagyunk... csak nehéz elképzelni objektíven ezt. De azt is nehéz elhinni, hogy egykor dinoszauruszok uralták a bolygót, mégis igaz.

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Hieronymus #38 üzenetére

    Az, hogy mely események egyidejűek, függ a mozgás irányától és sebességétől. Ha pl. egy 4 fényévre lévő csillagot látnék felrobbanni, akkor tudnám, hogy 4 éve egyidejű voltam a robbanádsal. Ez nem jelentibazt, hogy odaérek.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • kenwood

    veterán

    válasz Hieronymus #38 üzenetére

    Ha kulonbozo idopontokban,iranyokban,sebesseggel indulnak el,de mindkettonel van egy szerkezet,ami a kvantum-osszefonodast kihasznalva kommunikal egymassal ?

    Nyilvan nem.
    Magyaran Beethoven mar nem el,es ezt kizarolag azok nem tudhatjak,akikhez fenysebesseggel jutnak el az infok.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Hieronymus #48 üzenetére

    Elnézést, hogy beleszólok, de szerintem félreértés miatt 2 dologról van szó. Én nem a azonos időben érkezésről beszéltem, hanem arról, hogy egyidőben történik két, egymástól távoli esemény. Ebben az esetben van olyan nézőpont (űrhajó), amelyről nézve az egyik történik előbb, és van olyan, amelyikről nézve a másik.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Hieronymus #38 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy definiálatlan marad a "belső minőség" mint fogalom.
    Ez azt jelenti, hogy nem tőlünk független, hanem agyműködés okozta valami.
    A tudatos szint sem teljesen tisztázott.
    Tudatos, amit meg tudsz fogalmazni, vagy legalább felismered. Ha pl. vonzanak a nők, vagy iszonyodsz a pókoktól, az nem tudatos.

    További nagy kérdés, hogy miért egyheted a tudatos agyműködés.
    Nyilván nehéz számszerűsíteni mértékegység és mérési módszer definiálása híján, de pl. egy kávézóban ülve hallgatod a beszélgetéseket. Tudatosan csak - azt hiszem - kb. 90 szót fogsz fel percenként, de tudat alatt 600-at. Ez azt eredményezi, hogy ha kimondják valahol a nevedet, azt akkor is meghallod, ha az adott beszélgetésre épp nem figyeltél.

    Ez a tipikus fogalmazási módszer, amivel gondolkodásra bírható az olvasó. Jól hangzik. Majd kitalálnak valamit olvasók, amin vitatkozni lehet.
    Mások is ezt csinálják. Filozófusok, vagy fizikusok. Gondolkodó emberek vagyunk: Homo Sapiens-ek. :B

    Akiben már kialakult a világszemlélete, azon a " belső minőség". jellegű szigony gondolat, úgy pattan le, mint fadárda az acélpajzsról. A szokásos értelmetlen nézet összeütközések. Ebben a témában nem létezik igazi kompromisszum. Nem lehet félig hinni.
    Hát én se lőni, se ütközni, se téríteni nem akartam senkit. Kiírtam magamból vázlatszerűen, ami jelnleg érdekel.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Hieronymus #178 üzenetére

    Univerzumon kívüli valóság
    Matematika. Törvény, emberi jogok. Igazzságosság. Mind Univerzumon kívüli valóságok. Hogy van-e valamilyen szellemi valóság is, amiből az Univerzum előáll, az meg hit kérdése. Én egy feltételezett ilyenre gondoltam.

    A zsidó-keresztény vallásban szó van olyan helyekről, ahol haláluk után vannak a szellemek.
    (A multiverzumelméletben pedig más Univerzumokról a hipertérben. A hiperteret - a mi 3+1D-s téridőnket magában foglaló teret - pedig számolgatják, hogy hogyan lehet benne stabil a mi téridőnk. Ld. AdS geometriájú bránok és egyebek.)

    De van egy csavar a dologban. A lyuk közepében, ami amúgy egy mértani pont, nulla a gravitáció, viszont a nyomás végtelen nagy. A fekete lyuk valódi mérete továbbra is egy mértani pont, de annak közepétől végtelen kicsi távolságra, végtelen nagy a gravitációs gyorsulás. Az esemény horizonton kívül viszont a tömeg alapú gravitáció és a távolság összefüggése érvényes.
    Ez nem igaz, csak a Standard-modell pontszerűnek tekintett részecskéire felírt egyenletek divergálnak, azért mondjuk ezt. De valószínűleg van szerkezete ennek "az egy pontnak".

    kenwood: mindent beszippantana egyetlen fekete lyuk
    Azt se feledjük, hogy max. fénysebességgel mozoghat az anyag (el nem érheti), így amit beszippant, azt sem feltétlen olyan hamar. Évmilliókig is eltarthat egy nagyobb csillag bekebelezése, vagy talán tovább is.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Hieronymus #178 üzenetére

    "Mert elveszi a lehetőséget a dolgok megértésétől.Megszűnik a környezet befolyásolásának legkisebb lehetősége is."

    Az elsőt értem, mivel nincs érelme, így nem is lehet megérteni. (A válaszod ezen része kicsit tautológia szagú.) De a másodikat nem. Attól, hogy valaminek nincs oka, még befolyásolhatom a környezetet. Attól, hogy a fény vákumban x sebességű, attól még ha nekem kisebb sebességre van szükségem, akkor elé rakok vizet és máris lassabb. Meg attól, hogy nincs oka annak, hogy a dió olyan amilyen, még szét tudom verni egy kalapáccsal. Szerintem mind a két példa befolyásolja a környezetet.
    Már írtam, hogy szerintem pont fordítva van. Ha mindennek van oka, akkor ha megértem, akkor tökéletesen tudom, hogy mi fog történni, mert az ok-okozati láncolat csak egyféle lehet. Tehát nincs változtatási lehetőség.

    (#185) bkercso

    A többiek megválaszolták helyettem, még részletesebben, mint én gondoltam, szóval többet nem tudok hozzátenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák