Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diokhan

    addikt

    válasz bitpork #15 üzenetére

    Ez mindig is így volt, hogy aki a japán autókat kedveli, az a többit fikázza és fordítva. Én sosem mondtam egyik autóra sem, hogy szar, mert ami jó, az jó, ha másnak tetszik akár egy embernek is, eleve nem lehet szar, akár a jó zene. Igazából ma már egyik gyár sem különbözik a másiktól, (pláne, hogy az utóbbi jónéhány évben a német autógyárak szinte egy kézbe kerültek, nincs különbség Skoda, Audi és VW között, ugyanazzal pakolják tele, csak más az elején a jel. Most már nagyjából Japánban is ez a helyzet).
    Régen viszont amikor még autó volt az autó valóban a Japán autókkal volt a legkevesebb gond. (Most tekintsünk el attól a ténytől, hogy Japánnak nincs saját vastermelése, ezért Oroszországból veszik/vették a fos minőségű alapanyagot, ezért rozsdál minden '90-es évek beli japán autó)
    De ami tény, az tény. Egy korai Honda Civic motorja gyakorlatilag megölhetetlen, nekem a 91-es Subaru Legacy-m a világból kivitt, a régebbi Toyoták szintén remek alkotások voltak.Én eleve olyan emberke vagyok, aki a régi Japán dizájnt szereti, sokkal szebbnek látok egy '90-es Japán autót, mint a mostaniakat.

    Mondjuk a 2JZ motorokat pl meg sem említem már, vagy az olyan remekműveket, mint az RX7, az Impreza, a Skyline és társaik...

    Az, hogy ez a cikk miről szól, az annyi. hogy legalább majd lesz mit feltörni a CIA-nek :D

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • Diokhan

    addikt

    válasz bitpork #21 üzenetére

    Ez relatív de nagyon. Attól, hogy más szemszögből nézem, mint Te, nem biztos, hogy az én szempontom nem helyes és csak az helyes, amit Te gondolsz.Te is csak arra alapozol, hogy a golfod még mindig jó a tanyára, a Lexus meg tetszik. Egyik hobbym az autószerelés, hidd el, hogy elégszer volt már dolgom beteg autóval, és nem csak az a szempont, hogy melyiknek milyen jellegű hibája volt, hanem hogy melyik mennyire javítható. A japánok sokkal jobban javíthatóak, mint bármelyik másik. (Kivéve amerikai, olyat még nem szereltem.).
    Én leginkább ezen szempontok szerint ítélem meg, hogy melyik autó jobb, vagy nem jobb.

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Új hozzászólás Aktív témák