Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz lo_jo #52 üzenetére

    Ki kell ábrándítsalak, de a legtöbb esetben a heti bontásos sorozatoknál nagyon nem volt kész a teljes 20+ részes évad, amikor elkezdték sugározni a csatornák az első epizódjaikat. Nem véletlenül létezik egy csomó befejezetlen széria, pl. a kpbendeguz által is emlíett Firefly vagy a Supertrain.

    #51 kpbendeguz Egyrészt szerintem a Trónok harca előtt is volt már pár nagyobb költségvetésű sorozat, ami egy összefüggő történetet mesélt el. Példának ott a Lost vagy a Babylon 5, de talán még a Dallas is ide vehető.
    Másfelől a bulknál oké, hogy az ember saját tempóban megnézhet egy egész évadnyi, azaz kb. 8-10 epizódnyi tartalmat, viszont ez akár egy hétvége alatt is bekövetkezhet, ami egy egységhónapnyi előfizetés a Netflixnél. Ellenben a konkurencia, ahol klasszikus módon heti bontásban raknak fel epizódokat, akár két-három hónapnyi előfizetést is bezsebelhetnek. Mondhatod persze, hogy az évad lefutása után is lehet egy hónapra előfizetni, aztán gyorsan ledarálni, viszont a nagy többség szvsz mindent azonnal akarnak látni. És ez szerintem emiatt fenntarthatóbb hosszabb távon a kisebb adagolású mód.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák