Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Albigator

    őstag

    Ahogy látom VGA fronton nem robbantott valami nagyot az AMD és le is vannak maradva a konkurenciától. Mondom ezt úgy h inkább "vörös szimpatizáns" vagyok, legalábbis proci téren egyértelműen. AMD-s kártyám még nem is volt de nem azért mert eddig direkt távol tartottam magam tőlük hanem mert régebben nem étrtettem hozzá egyáltalán így más gondolta ki és rakta össze a teljes konfigot, legútóbb pedig mikor 2 kiszemeltem volt a 2 gyártótól egy árkategóriában (RX 580 és GTX 1060 6GB) pont a zöld termékek voltak nagy akcióban az egyik boltnál így hát nem AMD-t vettem.

    Ha már a fogyasztás téma is előjött. Sokakat tényleg nem érdekel mennyit eszik a VGA (vagy akár Proci, ott inkább a hűtés tervezése miatt fontos) ahogy engem se de nem feltétlen ez a kérdés. Milyen táp elég hozzá tuti.
    Ami pl nekem van nem egy csúcs táp (FSP Hydro 600W 80+ Bronz) elég hangos is játék közben pedig a kártya max 120wattot lapátol be 6 pinről (a proci még kevesebbet ugyebár - max 105w avg 50-62W). Ha mondjuk később váltanék, akkor ott egy alternatíva a 2070 személyében mondjuk 175W - 185W-al ami 8 pines csatit igényel. A gyártói 550W-os tápot javasol.
    Ezzel szemben pl az RX 5700 XT (kommentek között azt olvastam a 2070-hez lesz közel tudásban) 225w és már 6+8 pinről van szó, az már a 2080 éhségéhez hasonlítható ami 215-225W és szintén 6+8 pines táp csatival rendelkezik. Itt már az ajánlás 650W-os táp.
    Na szóval én a 600W-os tápommal h bevállalnék-e egy 2080/5700XT-t nem kérdés, max még hangosabb lenne venti, de aki mittomén 500-550-es gagyibb táppal rendelkezik nem fog valószínűleg.
    Ezt a dolgot vajon jól látom?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák