Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bupemko

    senior tag

    válasz gusthy #1886 üzenetére

    Nekem is Telekom van a Digi kártya mellett. Korábban Samsung Galaxy A50-ben volt a Telekom kártya volt, akkor lett aktiválva a VoLTE a kártyán (korábban OnePlus3-on nem sikerült).

    Most teszteltem a következő beállításokkal:

    SIM-kártyák és mobilhálózatok alatt nekem a következők vannak:

    1 DIGI HU
    VoLTE-használat: bekapcsolva

    2 Telekom HU
    VoLTE-használat: bekapcsolva

    Alapértelmezett beállítás hívásokhoz: 2
    Adatkártya: 1

    További beállítások:
    Mobiladat-kapcsolat: bekapcsolva
    Kettős 4G mód: bekapcsolva
    A másodlagos SIM kártyán mobiladat-forgalom használata VoLTE hívásokkor: bekapcsolva

    Így osztottképernyőn nézve OpenVPN csatlakozás felül, alul tárcsázó. Teszt: hívtam egy Telenoros számomat a Telekom kártyáról, nem vettem fel csak hagytam csörögni. OpenVPN megszakadt, felül az állapotsoron a 4G jel átkerült az első térerő háromszögről a második térerő háromszög fölé. Ezt követően OpenVPN kapcsolat újra kiépült.

    Ha ez a legutolsó opciót kikapcsolod, akkor nem lesz internet kapcsolat a telefonodon (WiFi nélkül), ha a nem-adat kártyán VoLTE telefonálsz.

    Szóval, nekem az a tapasztalatom, hogy carrier-check disabled után működik a VoLTE olyan Telekom-os SIM-mel, ahol már korábban egy Telekom által támogatott készülékben aktiválva volt a szolgáltatás.

    Emellett sikerült a korábbi teóriámat is igazolni, miszerint mivel ugye dual-standby a készülék, ezért mindig csak az egyik SIM fér hozzá az antenna hardverhez, ezért a hálózati kapcsolat szakadni fog, ha nem az elsődleges adat-kártyára érkezik be a VoLTE hívás (és nincs WiFi).

Új hozzászólás Aktív témák